TVP nadała na żywo sygnał z prywatnej stacji braci Karnowskich...

96
Podziel się

Michał i Jacek założyli właśnie nowy biznes, tym razem stację telewizyjną. Nie musieli długo czekać na "reklamę" w ogólnopolskiej stacji...

TVP nadała na żywo sygnał z prywatnej stacji braci Karnowskich...

Choć nie jest dla nikogo tajemnicą, że telewizja publiczna pod rządami Jacka Kurskiego osiągnęła wydźwięk propagandowy jakiego nie powstydzono by się w czasach komunizmu, kolejne działania władz TVP przestają już budzić śmiech czy politowanie, a coraz częściej zaczynają poważnie niepokoić.

Tym razem chodzi o TVP Info, gdzie niespodziewanie puszczono sygnał prawicowej telewizji internetowej braci Karnowskich, która jest ich nowym, prywatnym biznesem.

Jednym z kolejnych, bo Michał i Jacek są w branży dobrze znani za sprawą licznych przedsięwzięć wspierających PiS.

Karnowscy mają długą listę zasług dla prawicy, która sięga wielu lat wstecz. Michał jest m.in. autorem książki O dwóch takich... Alfabet braci Kaczyńskich - wywiadu-rzeki z Lechem i Jarosławem Kaczyńskimi oraz książki Lech Kaczyński - portret poświęconej zmarłemu w katastrofie smoleńskiej prezydentowi. Z kolei Jacek kierował redakcją Panoramy, a także był reporterem oraz szefem Wiadomości, z których usunięto go za brak rzetelności dziennikarskiej. Zarzucano mu bowiem, że pod jego kierownictwem główny serwis informacyjny stał się tubą propagandową PiS.

Bracia stworzyli także m.in. serwis wPolityce oraz wSieci, współpracowali również z Uważam Rze. W środowisku medialnym uchodzą za fanatyków, nic więc dziwnego, że jednym z ich zagorzałych zwolenników jest sam Tomasz Terlikowski, który niejednokrotnie wypowiadał się o nich w superlatywach.

Bracia Karnowscy mają żyłkę do biznesu i potrafią egzekwować "długi lojalności". Rok temu dogadali się z TVP Info na transmisję autorskiego programu publicystycznego Salon Dziennikarski - Floriańska 3, emitowanego w Radiu Warszawa. Na korytarzach przy Woronicza plotkowano wówczas, że jest to "nagroda" za poparcie dla Jacka Kurskiego i wieloletnie gorliwe wspieranie PiS-u.

Wygląda na to, że ów dług wyceniono naprawdę wysoko, bo gdy Karnowscy zdecydowali się ruszyć z telewizją wPolsce, TVP przyszło z pomocą.

W poniedziałek TVP Info wyemitowało "wydanie specjalne" programu, w którym transmitowano rozmowę z pierwszym gościem telewizji Karnowskich, którym była Beata Szydło. Na pasku informacyjnym widniał napis "wydanie specjalne - premier pierwszym gościem telewizji internetowej wPolsce.pl".

W Internecie rozgorzała dyskusja na temat etycznego aspektu takich praktyk. Natychmiast pojawiły się pytania o koszt tego typu "reklamy". Nie zabrakło także opinii o tym, że podobne praktyki raczej zniechęcą widzów do płacenia abonamentu niż nakłonią ich do wspierania publicznej, więc teoretycznie neutralnej politycznie telewizji.

KOMENTARZE
(96)
gość
3 lata temu
gu C**************************o ponad 20 tys pln dalbys. Od kiedy rzucilem prace i poszedlem na swoje w koncu zarawbiam jak czlowiek, zaczynalem tu: nork.gq to niby prosta matematyka dziady ale daje dobrze zarobic. dzonka uotemi dziwna
Gość
3 lata temu
Nie mogę juz patrzeć na te uśmiechnięte pisowskie mordy
lewaczka
3 lata temu
Kolejny pisowski skandal
Gość
3 lata temu
Ciekawe czy zapłacili za tę reklamę.
Gość
3 lata temu
Precz z Karłowskimi
Najnowsze komentarze (96)
gość
3 lata temu
bracia K. to wyjątkowi brzydale. Fuj !
gość
3 lata temu
Na to idzie nasz abonament???? Brawo Kurski. to są ostanie podrygi zdechłej ostrygi. Po raz pierwszy i ostatni PIS dorwał sie do władzy.
Gość
3 lata temu
Najazd telewizji pisdackiej jak stonki na kartoflach
gość
3 lata temu
Czyli Pani Magdalena Ogórek miała racje wypowiadając się wczoraj "w tyle wizji" na temat pudla. Propaganda polityczna, a swoją drogą to bracia Karnowscy są świetni.
gość
3 lata temu
Słabe. Ale przynajmniej nie tak żenujące jakby nadali WP.
gość
3 lata temu
s*******j dziadu, jak mawial klasyk
gość
3 lata temu
Pomijając, że to nieetyczne, to może chociaż pani premier komentowała ten zamach w WB, o którym pojawiła się informacja na pasku, bo inaczej wychodzi na to, że reklama jest ważniejsza niż atak terrorystyczny w Europie, a pani premier jeszcze tą stację popiera swoim wizerunkiem, czy w innych krajach po czymś takim nie musiałaby podać się do dymisji???
kasia
3 lata temu
gdzie moj komentarz?propagadnde to szerzy TVN I POlSAT!! od lat,teraz ktoś prawde mówi w koncu!
kasia
3 lata temu
Nie jest tajemnicą że, propagandy TVN i Polsat nikt nie przebije!
kasia
3 lata temu
Nie jest tajemnicą że, propagandy TVN i Polsat nikt nie przebije!
gość
3 lata temu
Jakby tam Kaczyński swoich łapek nie złożył, to na telewizję Karnowskich i Kur(ew)skiego nie dam ani jednego grosza!!! Mogą mnie nawet pis-dzielcy zamknąć w więzieniu. Poczekam!
gość
3 lata temu
Wiadomo,że co pochodzi od tych czerwonych s..........to chłam
gość
3 lata temu
Reklamują także TVN omawiając te bzdury podczas Wiadomości.
gość
3 lata temu
Hipokryzja w czystej postaci. Wstyd! Ciemny lud już tego nie kupi!
...
Następna strona