Trwa ładowanie...
Przejdź na

Z OSTATNIEJ CHWILI: Andrzej Duda ZAWETOWAŁ ustawy o sądownictwie! "To MOJA ODPOWIEDZIALNOŚĆ"

544
Podziel się

"To decyzja szybka, bo widać, jakie w tej sprawie są obawy. Nie chcę, żeby ta sytuacja się pogłębiała, bo to pogłębia podział w społeczeństwie" - powiedział.

Z OSTATNIEJ CHWILI: Andrzej Duda ZAWETOWAŁ ustawy o sądownictwie! "To MOJA ODPOWIEDZIALNOŚĆ"
bEhdIKqJ

Gorąca polityczna atmosfera ostatnich dni powoduje, że o protestach w Polsce jest coraz głośniej także za granicą. Nie wiadomo jedynie, kiedy wiadomości o demonstracjach przeciwko zmianom w sądownictwie dotarły do Andrzeja Dudy, bo ten, tuż po "zbuntowaniu się" i zapowiedzeniu weta, wyjechał na krótkie wakacje do Juraty. Być może dowiedział się nieco o skali protestów, gdy wyjrzał przez okno prezydenckiej rezydencji.

W niedzielę Andrzej Duda wrócił do wykonywania prezydenckich obowiązków, jednak nie skomentował jeszcze kontrowersyjnej ustawy. Głos zabrał dopiero dzisiaj. Przed chwilą w oficjalnym wystąpieniu Andrzej Duda potwierdził, że zawetuje dwie z trzech proponowanych ustaw. Chodzi o ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

bEhdIKqL

W czasie kampanii prezydenckiej podkreślałem, że prezydent jest wybrany przez naród i daje najsilniejszy w Polsce mandat do podejmowania decyzji, ale mówiłem także, że powinien służyć społeczeństwu, narodowi i państwu - zaczął Duda. Mówiłem także o sprawiedliwej, silnej Polsce, ale jednocześnie państwie, które zapewni obywatelowi spokój.

Prezydent dodał też, że jest zwolennikiem mądrej reformy sądownictwa i wyraził swoje ubolewanie nad tym, że wcześniej nie przedstawiono mu projektu ustawy.

Ubolewam nad tym, że projekt ustawy nie był mi przedstawiony jako prezydentowi i nie mogłem odbyć w tej sprawie konsultacji - powiedział. To decyzja szybka, bo widać, jakie w tej sprawie są obawy. Nie chcę, żeby ta sytuacja się pogłębiała, bo to pogłębia podział w społeczeństwie.

Od obalania władzy są wybory. Dlatego bardzo proszę, by politycy opozycji się opamiętali - dodał prezydent. Apeluję o to do jednej i drugiej strony, zdając sobie sprawę z tego, że oceny mojej decyzji mogą być różne. Wiem, że ta decyzja będzie krytykowana, być może przez obie strony sceny politycznej, ale podejmuję ją z wielką odpowiedzialnością za polskie państwo. Biorę na siebie tę odpowiedzialność. To moja odpowiedzialność jako prezydenta.

bEhdIKqR
bEhdIKqS
Zobacz także: Oświadczenie Prezydenta Dudy ws. reformy wymiaru sprawiedliwości
bEhdIKrm
KOMENTARZE
(544)
Gość
4 lata temu
Brawo panie Duda! Jest nadzieja.
Gość
4 lata temu
Jeśli to nie pomysł Jarka to chyba j...ie na zawał
gość
4 lata temu
No no, jestem zaskoczony i pod wrażeniem tylko ciekawi mnie jak ten nasz prezydent się bedzie teraz poruszał z tak dużymi cohones...
bEhdIKrn
gość
4 lata temu
Jezu nie wierze, to prawda Pudel?
gość
4 lata temu
Wow,dziekujemy!
Najnowsze komentarze (544)
gość
4 lata temu
nie znam się na polityce !!!!ale jestem przekonana jak by pan duda odsunął od siebie tych wszystkich masakrycznych nawiedzonych ludzi to naród na bank by się z nim dogadał ,,,,
gość
4 lata temu
Z tej odpowiedzialności rozliczą wyborcy zanim zrobi to historia.
gość
4 lata temu
panie prezydencie prosze o naprawe w sprawie rozwodow.malzenstwo to 2 osoby nie moze bcy tak aby jedno tylko zenawalo a 2 sztuczkami prawnymi szykanowaniem uniemozliwialo 2 wejscie i zenawaniew sadzie .moj niewierny maz dasmki bokser lakoholik wyrzucil mnie po ciezkim wypadku juz 5 minut po wypadku stracilam w szpitalu meza dach jedyne dziecko kata bylam bez adresu dotego chial mnei ubeswawolnic gdy to sie neiudalo wzial sobie rzowod gdy ja rehabilitowalam sie a adres mial tylko on sztuczka prawnicza zaatakowal mnei w innym sadzie i niemoglam podejsc bo stracilabym wolnosc.ta metoda pozyksal dom od innej kobeity tamta umarla ze zgryzoty.ja neimilam sznsy zenawac i sad o tym wiedzial prosilam aby pouczyl 2 strone aby mnie nei zabraniala zenawac w sadzie i co w nagrode dostal rzowod z mojej winy wzial nawet ubezpieczenie podczac rehabilitacji.rzowd ma bcy tylko wtedy wazny gdy zenaje oboje
gość
4 lata temu
Pani zosia zdecydowała a nie pan duda
ernest
4 lata temu
dlaczego żywność drożeje? czyżby?.......dobra zmiana?
gość
4 lata temu
Brawo panie Duda żenada rośnie coraz bardziej - parodia pisowska zamienia się w realia, tak stara się pan o to aby Polacy myśleli, że pan jest tak mocno przeciw Kaczyńskiemu mało kto w to wierzy.
Gość
4 lata temu
Brawo Panie Prezydencie !!!!!!!Dobra decyzja !!!!!!
Gość
4 lata temu
Obywatelowi co nie kradnie dajcie spokój Amen. Jak na zachodzie. I mniej biurokracji uproszczenie spraw. Prędkość rozwoju czy dostępu do dóbr czy informacji. Prosimy
bEhdIKrf
wyborca
4 lata temu
Brawo panie cieńki prezydencie.Komuchy już panu dziękują.Będą dalej gnębić i okradać naród a pan niech sobie jedzie na plażę,na narty lub na dobrą wyżerkę na koszt społeczeństwa.Jak łatwo można wyborców zrobić w konia.
gość
4 lata temu
Może to tylko gra i miał zawetować, żeby nas podpuścić i żebyśmy jego po prostu polubili
gość
4 lata temu
Zdejmijcie tych pacanow z ulicy piszą o was nawet w Chinach ....dramat po co cyrk robić
gość
4 lata temu
Dziękuję Panie Prezydencie!zaskoczył mnie Pan bardzo,,wkoncu sprzeciwił się pan chorym ambicjom zwykłego posła który próbował zniszczyć polski ustrój!Szacunek za odwagę!Chyba jednak mamy Prezydenta!!oby tak dalej!
Gość
4 lata temu
Jestes stracony smie...ciu
gość
4 lata temu
Odesle ustawy do Sejmu, a pozniej pojdzie jak z platka, spoleczenstwo uspokoi sie , zapomni i ustawy beda zaklepane.
...
Następna strona
bEhdIKrH