Trwa ładowanie...
Przejdź na

Wakacje Andrzeja Dudy: Tłum turystów protestował pod prezydencką rezydencją w Juracie!

403
Podziel się

W nocy Senat przyjął ustawę o Sądzie Najwyższym. Teraz pozostaje tylko podpis prezydenta, który... nagle wyjechał na wakacje.

Wakacje Andrzeja Dudy: Tłum turystów protestował pod prezydencką rezydencją w Juracie!
bEpUhRIR

Od kilku dni w całej Polsce trwają protesty wobec proponowanych zmian w sądownictwie. Mieszkańcy małych i większych miejscowości zbierają się co wieczór, zwykle pod siedzibami sądów lub, jak w przypadku Warszawy, Sejmu i Senatu, by wyrazić niezadowolenie z nowego pomysłu PiS-u realnie zagrażającemu trójpodziałowi władzy. Do akcji włączyło się także wiele instytucji międzynarodowych, między innymi Helsińska Fundacja Praw Człowieka i instytucje unijne. Za granicą o Polsce jest też głośno. Niestety, raczej mało kto będzie z tego dumny.

bEpUhRIT

Wygląda na to, że czarny scenariusz powoli zaczął się spełniać. W nocy z piątku na sobotę Senat przyjął ustawę o Sądzie Najwyższym bez poprawek. Za opowiedziało się 55 senatorów, przeciw było 23, a 2 się wstrzymało. Teraz przepisom na drodze do wejścia w życie pozostał jedynie prezydent, który, chociaż kilka dni temu zapowiedział swój sprzeciw, nagle wyjechał na wakacje do Juraty.

W sobotę wieczorem tłum mieszkańców Juraty, a także turyści, którzy odpoczywają tam na wakacjach, zorganizował protest pod rezydencją prezydenta. Domagano się trzykrotnego weta w stosunku do trzech proponowanych przez PiS ustaw (o Sądzie Najwyższym, KRS oraz sądach powszechnych), skandowano "Adrian zostań Andrzejem" i niesiono transparenty zrobione z... parawanów plażowych.

Niestety, Andrzej Duda wciąż nie zabrał głosu w tej sprawie. Myślicie, że ma wakacje tak udane jak dwa lata temu, gdy dopiero szykował się do prezydentury?

bEpUhRIZ
bEpUhRJa
bEpUhRJb
Zobacz także: Protesty w obronie sądów - 50 tysięcy osób w Warszawie
bEpUhRJu
KOMENTARZE
(403)
Gość
4 lata temu
Hahaha, ale też trzeba być mądrym żeby w takim okresie pojechać na wakacje (tak zgadzam się, że każdemu się należy) i to jeszcze nad Polskie morze ! PS. Czemu ludzie uważają, że jak ktoś jest przeciw PIS to automatycznie za PO? Jak tylko napisze krytykę PISu to dostaje odpowiedź "za PO też tak było", jako argument na wszystko. Zabawne 😂
Gość
4 lata temu
Ma prawo wyrażać poglądy tak jak ty i ja.
gość
4 lata temu
czy to przechodnie i spacerowicze? czy dlugopis ma jaja? 2x NIE
bEpUhRJv
Gość
4 lata temu
Jakby dał veto to by mu nie dali hajsu na kampanię w 2020, więc musi się słuchać. Po za tym nje które ustawy są nielegalne, więc mogli by go dać pod trubunał. Wybrał życie niewolnika to ma.
Gość
4 lata temu
Ha, ha. Bardzo dobrze. Skoro PIS na siłę forsuje w wakacje ustawę to PIS prezydent musi zabrać się do roboty i podjąć decyzję swojego życia. Jeżeli nie zawetuje ustawki to odejdzie w hańbie.
Najnowsze komentarze (403)
gość
4 lata temu
Ludzie, brawo dla was wszystkich!
Gość
4 lata temu
I parawan do śmietnika
Polka
4 lata temu
biedny człowiek bo nie on jest liderem i nie ma możliwości głosu!
gość
4 lata temu
NIE ZAWETUJE, TO PLASTUŚ
gość
4 lata temu
Przecież to nie turyści tylko opłaceni zadymiarze i awanturnicy.
gość
4 lata temu
Te zdjęcia prezydenta Dudy są z ubiegłego roku z wakacji we Włoszech ! W*n z KODem i byłymi komuchami ! Jestem za zmianami w sądownictwie !!!! Hurrraaa! :)
skonczylo sie
4 lata temu
Drodzy protestujacy zrozumcie wreszcie, ze jestescie mniejszoscia. Wasze wrzaski nikogo nie interesuja.
Pol
4 lata temu
Banda kretyńskich chamów! Brak słów!
bEpUhRJn
Gość
4 lata temu
Rubik k***a i te gnidy psełdo aktorzy i Ty! Nawet nie uniesz pewnie powiedzieć o co chodzi w tej teformie.
gość
4 lata temu
niestety temu panu odwagi brak
Gość
4 lata temu
PAD się schował gdzieś w Juracie I co robi? Robi w ... (znajdź rym)
gość
4 lata temu
wreszcie normalny Prezydent,czerwona holoto nie bedzie jak bylo,czs na zmiany.te obrazki pokazuja malosc POlitycznych przeciwnikow.panie nojman pan tez mszrodzine i dom w ktorym mieszkasz
Gość
4 lata temu
Turyści z transparentny zamiast ż materacami .... po drugie tego dnia lało w Juracie ..... hahaha ale kłamstwo.
gość
4 lata temu
Oj Duda,Duda....symbol obciachu
...
Następna strona
bEpUhRJP