Trwa ładowanie...
Przejdź na

Wałęsa o niepełnym wecie Dudy: "JEST CZĘŚCIOWYM MĘŻCZYZNĄ!"

229
Podziel się

Były prezydent znów krytykuje obecnego, ale zauważa światełko w tunelu. "Stać go na bycie prezydentem wszystkich Polaków".

Wałęsa o niepełnym wecie Dudy: "JEST CZĘŚCIOWYM MĘŻCZYZNĄ!"
bEhdAeZh

W poniedziałek przed południem w specjalnym wystąpieniu Andrzej Duda poinformował, że zamierza złożyć weto w stosunku do ustaw reformujących sądownictwo. Temat od kilku dni wzbudza w Polsce olbrzymie emocje, a wieść o protestach w całym kraju musiała dotrzeć w końcu i do samego prezydenta, który niespodziewanie wyjechał na wakacje. Akurat w momencie, gdy przez Polskę przelewała się największa fala demonstracji.

Duda zapowiedział już, że zawetuje dwie z trzech proponowanych przez PiS ustaw: o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Chociaż jego oświadczenie spotkało się z pewną ulgą, sytuacja nie została wyjaśniona do końca.

bEhdAeZj

Chodzi mianowicie o trzecią ustawę dotyczącą sądów powszechnych. Wobec niej Duda nie zapowiedział weta, co, zdaniem wielu dziennikarzy i komentatorów życia politycznego, oznacza jej podpisanie. Gdy przepisy wejdą w życie, stanowiska sędziów powszechnych będą całkowicie uzależnione od ministra sprawiedliwości.

Z tego powodu nie milkną głosy krytyki skierowane w stronę prezydenta. Na poniedziałkowy wieczór zapowiadane są także kolejne protesty, których uczestnicy domagają się pełnego, trzykrotnego weta, podkreślając, że protesty od samego początku miały na celu wymuszenie pełnowymiarowych zmian. Sytuację o wiele dosadniej podsumował za to Lech Wałęsa, który w swoim stylu powiedział, że niepełne weto Dudy oznacza, że jest on... niepełnym mężczyzną:

Muszę powiedzieć, że prezydent częściowym mężczyzną jest - powiedział Wałęsa w rozmowie z Polsat News. To dobry krok, we właściwym kierunku, ale musimy Polskę zawrócić ze złej drogi. Andrzeja Dudę stać na bycie prezydentem wszystkich Polaków. Jeśli będzie szedł właściwą drogą, może liczyć też na moje wsparcie.

_

bEhdAeZp
bEhdAeZq

_

Zobacz także: Patriotyczna Warnke: "Lech Wałęsa jest ikoną sprzeciwu. Bardzo przeżywam to, co się dzieje!"
bEhdAeZK
KOMENTARZE
(229)
Gość
4 lata temu
Prawdziwy bohater nie mówi sam o sobie ze jest " BOHATEREM"
Gość
4 lata temu
Dałby se już spokój z komentarzami. Trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny, zanim się zacznie być żałosnym
gość
4 lata temu
ale to przykre, że rodzina Pana Wałęsy nie reaguje i pozwala mu na mieszanie się do polityki. Rozumiem, że synalek w PO ma z tego jakieś profity, ale uważam to za grubą przesadę.
bEhdAeZL
Gość
4 lata temu
Odezwał się... wiekszy sprzedawczyk w 89. Duda przynajmniej postawił weto
gość
4 lata temu
opozycji wcale nie zalezy na tej ustawie, oni chca po prostu obalic rzad, gdyby wrocilo PO czuy Nowczesna to jedno jest pewne nasze interesy przestana byc wazne Polska bedzie podlegla Niemcom, w pierwszych miesiacach rzadow do Polski rowniez sotanie wpuszczonych kilkaset tysiecy muuzlmancow,
Najnowsze komentarze (229)
gość
4 lata temu
w latach 30 wojka Usa i Kanady które przekierują się z Pn-zach Polski i Europy na Daleki Wschód, zastąpią ich wojsa niemiecki i francuskie, które w razie wojny będą bronić tych obszarów przed linczem w tym naloty jak (obrona kosowa przez nato przed Slobodanem Miloseviciem Bombardowanie Belgradu 1999. Powstanie niepokorna polska kadłubowa.
gość
4 lata temu
w latach 40 lub 50 tych XXI w może dojść do wojny domowej między Polską Pn-zach (która będzie walczyć aby być przy Francji i Niemczech-ue) i i izolującą się konserwatywną Polska Pd-wsch. w Mazowieckiem i Wielkopolsce zaczną się hipotetyczne walki.Rząd radykalny w stolicy wyśle bojówki paramilitarne prywatne wojska oraz armie z LUblina Rzeszowa Radomia Chełmna przeciw wojkom Autonomii Pomorskiej i Sląskiej . >Na zachodzie dojdzie do dezercji lojalistów ale część samorządów i wojski zbuntuje się we wrocławiu Poznaniu Gdańsku, Szczecinie Katowicach
gość
4 lata temu
w latach (wariant małoprowdopodobny 2019-2023 ) lub pewnie 30 /40 tych XXIw Polaków czeka polexit, za brunatnienie, w tym okresie dojdzie do scen kalka rodem Rep. Weimarska lub III Rzesza lat 30tych. Europę Środkowo-wschodnia czeka faszyzacja paramilitaryzm i pogromy antyromskie antysemicki antyislamskie ataki na Rosjan anarchstów LGTB lewaków
gość
4 lata temu
pis przegra w 2019 r. będzie szukał swojego czasu na przełomie 2029/30 radykalne skrzydło pisu będzie chciało rządzić z onr i wszechpolakami i falangistami w latach 30 i 40 XXIw aż rozpadnie się zjednoczony front liberalny, będą czekać kryzysu euro. Konserwatyści mają plan zburzyć Pałac Kultury i postawić łuk 1920. Neofaszyści chcą wykopać z ziemi czerwonoarmistów i polskich komunistów i aby znieważyć sprofanować i wysłać pociągiem do Rosji,
Gość
4 lata temu
To. Duda jest. Mężczyznom ty do. Pięt nie dorastarz ty. Wałęsa. Byłeś. Kim. Dzieciorobem. I to niewychowales. Na porządnych. Obywateli
gość
4 lata temu
Q**a esbecka .
Olo
4 lata temu
Bolek tys jest tez bohaterem takim ze co ci kazali to robiles... jak w wojsku na rozkaz sprzedales polske i polakow ... jestes ciemnym czlowiekiem a ciemnym czlowiekiem sie dobrze manipuluje a ty ciemnogrod to robiles co ci kazali - teczke maja na ciebie w niemczech i w stanach oraz w rosji - siedzisz jak mysz pod miotla ... 8 klas i wakacje bo reszta szkol zalatwiona!!!
pimpek
4 lata temu
bolek z*****o i konfodencie, donosicielu , ludzka szmato zamilcz w koncu bo ktos w ten g***i ryj ci przywali cwelu
bEhdAeZD
gość
4 lata temu
Jest super facetem!
Gość
4 lata temu
Odezwal sie calkowity i****a.
gość
4 lata temu
Bolku co ty zrobiłeś ludziom pracującym w kraju, z Balcerowiczem i całą przeklętą bandą, ile tragedii biedy i upodlenia, uwłaszczyła się i rozkradła kraj grupa kiedy to się ROZLICZY!!!!
gość
4 lata temu
Prawdziwy mężczyzna według Bolka to on sam spłodził ośmioro to potrafi każdy samiec. Wypowiedź określa jego poziom intelektualny nic dodać ha! Ha!
gość
4 lata temu
Bolka boli d**a bo boi się o to, że beknie za bycie sprzedawczykiem... :D
EMERYTKA
4 lata temu
ja też bardzo przeżywam kiedy widzę wałęsę. przypominają mi się wszystkie kłamstwa solidarności. np. 21 postulatów i ich realizacja.obiecanki cacanki - a ja im wierzyłam.
...
Następna strona
bEhdAfaf