Trwa ładowanie...

Beata Szydło i minister zdrowia spotkali się ze strajkującymi lekarzami rezydentami (ZDJĘCIA)

230
230
Podziel się

"Jesteśmy upokorzeni, już nie damy się naciągać i manipulować" - powiedział po spotkaniu przedstawiciel strajkujących rezydentów.

1
 / 15
Beata Szydło i Konstanty Radziwiłł na spotkaniu ze strajkującymi lekarzami
Beata Szydło i Konstanty Radziwiłł na spotkaniu ze strajkującymi lekarzami
0
0

Od ponad tygodnia lekarze rezydenci prowadzą protest głodowy medyków, w którym domagają się podwyższenia wynagrodzeń za pracę w publicznych placówkach zdrowia, a także zmniejszenia biurokracji, skrócenia kolejek i zwiększenia liczby pracowników medycznych. Strajk młodych lekarzy wciąż wzbudza gorące emocje, nie tylko ze względu na zarobki stażystów, ale i kondycji polskiej służby zdrowia. Okazuje się, że w sejmie opinie na ten temat są podzielone: podczas, gdy politycy opozycji namawiają rząd do wysłuchania postulatów strajkujących, grożąc nieuchronną emigracją młodych, wykształconych ludzi, posłanka PiS nie ma nic przeciwko wyjazdom za granicę, krzycząc z mównicy: "A niech jadą!".

Od 2 października około 20 lekarzy rezydentów prowadzi głodówkę w hallu głównym Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie. W środę protestujący spotkali się z premier Beatą Szydło i ministrem zdrowia, Konstantym Radziwiłłem. Niestety, rozmowy nie przyniosły przełomu i lekarze wznowili protest głodowy.

Jesteśmy upokorzeni, już nie damy się naciągać i manipulować - powiedział Łukasz Jankowski z Porozumienia Rezydentów OZZL w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Wierzyliśmy i ufaliśmy, ale już nie wierzymy i nie ufamy.

2
 / 15
Beata Szydło i Konstanty Radziwiłł na konferencji prasowej
3
 / 15
Beata Szydło i Konstanty Radziwiłł na konferencji prasowej
4
 / 15
Beata Szydło i Konstanty Radziwiłł na konferencji prasowej
5
 / 15
Beata Szydło
6
 / 15
Beata Szydło
7
 / 15
Beata Szydło i Konstanty Radziwiłł
8
 / 15
Beata Szydło
9
 / 15
Przedstawieciele rezydentów: Damian Patecki, Jarosław Biliński i Łukasz Jankowski
10
 / 15
Przedstawieciele rezydentów: Damian Patecki, Katarzyna Pikulska i Łukasz Jankowski
11
 / 15
Protest głodowy medyków
12
 / 15
Protest głodowy medyków
13
 / 15
Protest głodowy medyków
14
 / 15
Protest głodowy medyków
15
 / 15
Protest głodowy medyków
KOMENTARZE
(230)
gość
5 lata temu
Po co nam lekarze - jeżeli ktoś zachorował, to bóg tak chciał. Tak jak z ciążą. Ot, cały PiS.
Silesiana
5 lata temu
Popieram. Niech protestują! Tę cwaniarę "p - osła -nke" proponuję rozliczyć bardzo skrupulatnie przy urnie wyborczej skoro ma takie poglądy na otaczający ją świat. Ta kobita nie ma pojęcia ile kosztuje wykształcenie jednego studenta medycyny i ona zachęca ich do wyjazdu, powinna odpowiedzieć za działanie i nawoływanie na rzecz szkody państwa polskiego.
gość
5 lata temu
O, wreszcie znaleźli czas dla plebsu? i jakie bajki im sprzedadzą? że nie ma pieniędzy na podwyżki a posłowie chapią tysiące miesięcznie+darmowe podróże etc?
gość
5 lata temu
Myśleli,ze jak dadza 500 plus na patologie to inni nie beda sie upominać o swoje? Jakoś miliony Polaków nic nie dostało od PiSu. Tylko swoich wszedzie dobrze opłacają. S***e!
gość
5 lata temu
Już widzę te paski Wiadomości! Soros finansuje protest lekarzy! (przynosi niewidzialną pizzę) Rodzice młodych lekarzy byli młodzi za komuny! (przypadek?!?!??!)
Najnowsze komentarze (230)
gość
5 lata temu
Skoro zarabiają tak mało, to z skąd mają pieniądze na zagraniczne wycieczki do Tanzanii i innych egzotycznych krajów, którymi chwalą się na swoich profilach. Lekarz rezydent dostaje prawie 4 tys na start za noszenie teczki za profesorem, co drugi nic nie potrafi, nawet zrobić głupiego zastrzyku (robią to za nich pielęgniarki, bo się boją), za godzinę dyżuru dostają 100 zł (większość nie che ich brać) Czyli podsumowując 3 lub 4 000 brutto + np. 16h dyżurów daje prawie ponad 6000 zł brutto. A jeszcze wliczmy do tego np 150 zł za 5 min prywatną wizytę. To mało. Rząd nie powinien zgadzać się na żadne podwyżki, bo ledwo 6000 zarabia lekarz z drugą specjalizacją. Jak im podwyższą będą protestować lekarze i pielęgniarki. Pan z porozumienia Zielonogórskiego powiedział, że leczenie powinno być za darmo, to dlaczego lekarze biorą kasę za prywatne wizyty od pacjentów ?
gość
5 lata temu
Na podwyżkę trzeba zapracować.Młodzi lekarze są przekonani ,że im się należy z założenia.W kraju dużo ludzi pracuje ciężej od lekarzy, jednak nie mają możliwości zrobienia takiego rabanu jak lekarze.Oni zaraz pootwierają prywatne praktyki i za wizytę u mającego o sobie wysokie mniemanie lekarza trzeba będzie zapłacić 150 zł.Oni jednak będą dalej narzekać.Gdyby zależało im naprawdę na ludziach żądaliby lepiej zlikwidowania FOZu
gość
5 lata temu
babcia jozia starowinka zapchala sobie konto i niech jada lekarze za granice leczyc babcia jozia da sie rade reszta niech z****a
gość
5 lata temu
Słuszne słowa lekarzy to skandal, żeby zebrać o wynagrodzenie za własną pracę. Największym dobrem człowieka jest zdrowie. Nie polityka. Lekarze i pacjenci powinni mieć godne warunki.do leczenia i opieki. Oni walczą nie tylko o siebie oni walczą o pacjenta. Im lepsze warunki ma lekarz tym pacjent jest lepiej traktowany. Nikt tego nie rozumie do czasu jak zacznie pukać do drzwi przychodni i szpitali. Pamiętajmy , że za jakiś czas nazwiska tych młodych lekarzy będą na pierwszych listach specjalistów o których nie jeden przedstawiciel polityki będzie zabiegał i co wtedy powie.
as
5 lata temu
Do roboty cwaniaczki, wyksztalceni za moje podatki, niech oddaja kase albo do roboty....
gość
5 lata temu
czternaście lat nauki i nic nie potrafi wyleczyć. ma tylko wybujałe ego . paraduje w białym artuchu i słuchawkami na szyi i smartfonem w ręku. lenie i darmozjady. rozumiem że studia bezpłatne , ale po jakiego stypendia ,za naukę na stażu
gość
5 lata temu
...skąd mają na taki banner ,pytam poważnie? 100 PLN to on nie kosztuje
gość
5 lata temu
Nie rozumie parcia na KASE wszyscy młodzi zaczynaja od małych stawek Stac było rodziny na studia, to niech tez pomoga jeszcze troche w dokształcaniu,a nie społeczenstwo MUSI...po 6 latach nadal terminatorom na lekarzy dopłacać .! Kiedy doktoranci ,artyści, naukowcy zastrajkują?Kiepsko wypadaja w argumentacji/ wreszczie sie domyli ,ogolili..../
gość
5 lata temu
a nie przyszło im do głowy że żle rządzą, tylko g****a buta na tych twarzach
Gość
5 lata temu
Manipulują medycy strajkujacy. Zdjęcie śniadania z oddziału dziecięcego na twiterze o tym świadczy. Jeśli medycy dostaną podwyżkę to dzieci otrzymają 3 plastry szynki zamiast jednego? Ale skoro daradza im Janda i Materna to zrobilo się politycznie i tandetnie.
gość
5 lata temu
rząd kupcie im bilety w jedną strone bedzie taniej a i tak sie do niczego nie nadają
gość
5 lata temu
niech stąd wypie...jak im sie nie podoba, lodzie stoja latami w kolejkach, lekarze często to chamy, dzieciaki umierają przez błędy idiotów, matki żebtrają pieniądze na leczenie za gra nicą ate szczawie chcą kase pod szumnym pretekstem wam pacjentom będzie lepiej,.gów...a nie lepiej jak przeżrecie wszystko z nfz
doda
5 lata temu
Popieram młodych lekarzy. Jestem z wami. Trzymajcie sie i nie dajcie się zwieść nastepna okazja żeby coś zmienic nadarzy się za kilka lat. Tylko w młodych jest sila .
Gość
5 lata temu
Jestem pigułą świeżo po studiach. Wyjeżdżam stąd i to samo polecam lekarzom -po co walczyć? Lepiej odejsc
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Kulisy urodzinowej gali Polsatu: Edward Miszczak z Anną Cieślak, Izabela Janachowska z mężem i bentleyem, zmarznięta Joanna Przetakiewicz (ZDJĘCIA)

Wydarzenia zza kulis wtorkowej imprezy Polsatu okazały się równie ciekawe, co wydarzenia rozgrywające się na scenie Teatru Wielkiego. Która para wyglądała najlepiej?
9.

Nowe twarze Khloe Kardashian i Shanii Twain oraz Heidi Klum w białych kozaczkach brylują na People's Choice Awards (ZDJĘCIA)

We wtorek w Santa Monica odbyła się uroczysta gala People's Choice Awards. Która z gwiazd wypadła najlepiej na ściance, a która z nich zaliczyła modową wpadkę? Co poniektóre zafundowały sobie nie tylko nowe kreacje, ale również twarze.
8.

AMORY Julii Wieniawy i Nikodema Rozbickiego na gali Polsatu: śmiechy, całusy, przytulenia... Zapomnieli już, że się rozstali? (ZDJĘCIA)

Mimo ogłoszenia rozstania przed paroma tygodniami Julia Wieniawa i Nikodem Rozbicki znakomicie bawili się w swoim towarzystwie na wtorkowej gali. Niegdysiejsi zakochani darzyli się czułością jak gdyby nigdy nic. Nadążacie jeszcze?
7.

Gwiazdy tłumnie ściągają na Wielką Galę Jubileuszową Polsatu: Krzysztof Ibisz, Karolina Gilon, Marcelina Zawadzka, Aleksandra Szwed... (DUŻO ZDJĘĆ)

Największe nazwiska związane z rodziną Polsatu zjechały się we wtorkowy wieczór do Teatru Wielkiego w Warszawie, by świętować 30-lecie stacji. Kto zaprezentował się najlepiej? Karolina Gilon, Paulina Sykut-Jeżyna czy może Joanna Horodyńska?
6.

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski posyłają sobie rozmarzone spojrzenia przed studiem "Pytania na Śniadanie" (ZDJĘCIA)

Nawet po kilku godzinach wspólnej pracy od samego rana Katarzyna Cichopek wciąż nie mogła oderwać wzroku od swojego narzeczonego, Macieja Kurzajewskiego. Taka miłość się nie zdarza?
5.

Tak urządziła swój dom Anna Czartoryska: ogromny ogród, sporych rozmiarów garderoba i drewniane schody w stylu amerykańskim (ZDJĘCIA)

Anna Czartoryska razem z mężem od kilku miesięcy cieszą się domowym ciepłem w nowej willi. Nie znajdziemy w niej jednak przepychu i wyszukanych dodatków. Aktorka postanowiła na prostotę i klasykę.
4.

Tłum gwiazd na British Fashion Awards 2022: Błyszcząca Naomi Campbell, roznegliżowana Rita Ora i Lila Moss w przezroczystej kreacji (ZDJĘCIA)

W poniedziałkowy wieczór tłum gwiazd przybył do Royal Albert Hall w Londynie, by zaprezentować swoje wymyślne kreacje na czerwonym dywanie. Nie zabrakło między innymi Naomi Campbell, Rity Ory czy córki Kate Moss, która najwyraźniej podąża śladami sławnej matki. Kto prezentował się najlepiej?
3.

Gwiazdy wdzięczą się do zdjęć na evencie marki suplementów: Maja Sablewska, Katarzyna Warnke, Marietta Żukowska (ZDJĘCIA)

Celebrytki skorzystały z zaproszenia jednej z marek i ochoczo pognały na salony. Kreacje zaprezentowały m.in. Maja Sablewska, Katarzyna Warnke i Marietta Żukowska.
2.

Paszporty, gorące krzesła i lista przebojów disco polo. Stacja Polsat kończy 30 lat! (DUŻO ZDJĘĆ)

Zebraliśmy dla was najważniejsze momenty w trzydziestoletniej historii stacji. "Bar" czy "Idź na całość" rozpalały emocje Polaków do czerwoności. Były też programy, o których widzowie woleliby zapomnieć.
1.

Tak polskie WAGs kibicowały biało-czerwonym w starciu z Francją: Anna Lewandowska, Marina, Marta Glik... (ZDJĘCIA)

Polska reprezentacja zakończyła zmagania na Mundialu 2022, przegrywając z Francją 1:3. W ostatnim meczu biało-czerwonych ochoczo dopingowały polskie WAGs.