Trwa ładowanie...
Przejdź na

Szyszko chce mieć... własną "POLICJĘ ŚRODOWISKOWĄ"? "Otrzymają prawo do kontroli i legitymowania"

199
Podziel się

"Gazeta Wyborcza" dotarła do projektu, w ramach którego specjalni agenci mogliby wchodzić do biur i domów, a nawet wstrzymywać działalność firm.

Szyszko chce mieć... własną "POLICJĘ ŚRODOWISKOWĄ"? "Otrzymają prawo do kontroli i legitymowania"
bCynNYIB

Kariera Ministra Jana Szyszki w rządzie Prawa i Sprawiedliwości jest dość zaskakująca, biorąc pod uwagę stosunek Jarosława Kaczyńskiego do myśliwych.

Polityk, który prywatnie chętnie przyozdabia swój dom głowami martwych zwierząt, po wycince Puszczy Białowieskiej i narażeniu Polski na ogromne kary od Komisji Europejskiej teraz przechodzi do realizacji kolejnych śmiałych planów.

bCynNYID

Jak podaje Gazeta Wyborcza, minister postanowił powołać własną "policję środowiskową", która będzie mogła pod dowolnym pretekstem nachodzić obywateli i nakładać na nich mandaty. Projekt dotyczący Państwowej Agencji Ochrony Środowiska był już ponoć planowany przez PiS w 2007 roku.

Obecny projekt odbiera kolejne kompetencje regionom. Ale gorsze jest to, że Szyszko chce pójść w ślady Macierewicza czy Kamińskiego i mieć własnych agentów do inwigilowania obywateli albo szukania haków na ekologów - mówi w rozmowie z GW Stanisław Gawłowski z PO.
Wystarczy donos, że ktoś w mieszkaniu ma rzadki gatunek papugi, żeby Agencja mogła wejść z kontrolą. Może przesadzam, ale co było ze strażą leśną? Miała łapać kłusowników i złodziei drewna, a wykręca ręce i zakuwa w kajdanki ekologów w Białowieży.

W praktyce ustawa pozwoliłaby funkcjonariuszom o każdej porze dnia i nocy wchodzić do fabryk, biur, urzędów czy na prywatne posesje na podstawie upoważnienia do kontroli wydanego przez Ministerstwo Środowiska.

O zgodę na wkroczenie będę musieli prosić jedynie wojskowych. Jak informuje dziennik, agenci specjalni do "wykrywania szkód ekologicznych" będą mogli także przesłuchiwać "podejrzanych", zażądać od nich okazania dokumentów i ujawnienia danych w związku z kontrolą, a nawet... wstrzymać działalność firmy czy pracę maszyn. Jak zauważa Wyborcza, od nich będzie zależeć branża chemiczna, duża część spożywczej i metalurgicznej oraz drzewnej i meblowej.

bCynNYIJ

"Agenci Szyszki" otrzymają też prawo do zatrzymywania samochodów do kontroli i legitymowania. Policja, celnicy i straż graniczna, inspekcja sanitarna oraz samorządy mają ponadto udostępniać PAOŚ wszystkie dokumenty.

Póki co nie sprecyzowano czy umundurowani agenci PAOŚ otrzymają broń, ale nie jest to wykluczone, gdyż zapisy projektu teoretycznie to umożliwiają.

Minister Środowiska w porozumieniu z MSWiA określa "normy wyposażenia niezbędnego do wykonywania czynności służbowych, zasady jego przyznawania i użytkowania" - wynika z dokumentów.

To nie pierwsza próba Ministra Szyszki powołania własnych służb. O podobnej formacji była już mowa rok temu w ramach projektu o Państwowej Służbie Geologicznej, która miała zostać uzbrojona w broń palną długą i krótką, paralizatory, pałki, a nawet miotacze gazu. Straż miała też otrzymać prawo do zatrzymywania i przeszukiwania obywateli. Ostatecznie projekt został oddalony, ale na jego miejsce wszedł ten dotyczący PAOŚ.

bCynNYIK

Czy tym razem Szyszko zrealizuje marzenie o "własnej policji"?

bCynNYIL

**Tak Jan Szyszko niszczy Puszczę Białowieską. Widzieliśmy to na własne oczy

bCynNYIM

**

bCynNYJe
KOMENTARZE
(199)
Gość
3 lata temu
Dlaczego wszystkie pomysły PiSu sprowadzają się do kontroli nad obywatelami, zakazami, nakazami
gość
3 lata temu
chcieliscie byc niewolnikami, no to macie zachlanne nieroby 500+
Gość
3 lata temu
Pelna inwigilacja obywateli czas start!
bCynNYJf
Gość
3 lata temu
Życzę temu mordercy zwierząt i drzew wszystkiego najgorszego
Gość
3 lata temu
Tragedia PIS na całego pragnie przywrócić czasy stanu wojennego tragedia debile wybierali ta partie
Najnowsze komentarze (199)
gość
3 lata temu
szkoda słow na tego imbecyla
gość
3 lata temu
CZY NIE CZAS WYSADZIĆ ICH W KOSMOS!!!!!!!
gość
3 lata temu
Torun sie nie zgodzil, by Szyszko zostal usuniety z rzadu.Przeciez od Szyszki, Torun otrzymal nie dawno ,,male,, wsparcie finansowe!!!.
gość
3 lata temu
takiego wieśniaka trzeba wysłać do psychiatryka to szkodnik... nie wolno mu dawać do ręki kija a co dopiero broń
gość
3 lata temu
pogonic tego paskude i szkodnika na emeryture
gość
3 lata temu
Wlasna policje? Jasne -odeleguje ja do pilnowania Rydzyka !!
gość
3 lata temu
ale q.wa przystojniak
gość
3 lata temu
Boże , co z nami będzie, jestem za stara na wyjazd za granicę, ale córce i synowi nie zabronię, może potem do nich dołączę. Syn informatyk z praktyką, córka położna.
bCynNYIX
gość
3 lata temu
Boję się, bo mój syn chce wyjechać do Norwegii, gdzie ma dziewczynę, mówi, że nie chce żyć w państwie anarchii i pomyleńców'
Mariusz
3 lata temu
Chcą z nas zrobić niewolników - głodujcie na nich dalej poddani, ja i tak w kwietniu, baju, baj , baj żegnaj Polsko.
B.J.gość
3 lata temu
to skandal żeby w POLSCE był taki minister powinien być powieszony na pierwszym drzewie które jeszcze zostało powieszony za jaja!!!! HAŃBA dla PIS ale czego żądać od partii którą rządzi i****a (KACZOR ) człowiek psychicznie chory
jola
3 lata temu
szyszko nadajesz sie do pasania krow pisoski nieudaczniku
gość
3 lata temu
Szyszko jest tylko narzedziem w łapach malego psychopaty. To jest postepujaca inwigilacja,jednowładztwo i totalitaryzm.Młodzi patrzcie bo do tej pory uczyliscie sie na historii o stalinizmie a teraz nauczycie sie na własnej skorze.
gość
3 lata temu
Gdzies usłyszałam ze p.SZYSZKO podobny do bohatera Rancza....zdumiało mnie to ,ale teraz widze ze wypisz ,wymaluj....SULEJUK na zdjeciu.....w Pudelku....NIEDOBRZE.
...
Następna strona
bCynNYJz