Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kinga Duda będzie reprezentowała Uniwersytet Jagielloński w konkursie prawa międzynarodowego! (FOTO)

365
Podziel się:

Okazuje, że się 22-letnia córka Andrzeja Dudy rozwinęla swoje "praktyczne umiejętności" na stażu w międzynarodowej kancelarii prawniczej w Warszawie. Będziecie trzymać za nią kciuki?

Kinga Duda będzie reprezentowała Uniwersytet Jagielloński w konkursie prawa międzynarodowego! (FOTO)

Odkąd prezydentem Polski został Andrzej Duda, media ze szczególnym zainteresowaniem śledziły jego "tajemnicze" życie prywatne. Choć pierwsza dama towarzyszy głowie państwa przy każdej ważnej uroczystości, uwagę skupiała na sobie także jedyna córka Dudów - Kinga. 22-latka stara się jednak trzymać z dala od mediów i ciekawskich paparazzi, skupiając się głównie na nauce. Nie jest tajemnicą, że prezydentówna poszła w ślady ojca i zaczęła studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim. W czerwcu Kinga mogła pochwalić się prestiżowym wyróżnieniem, bowiem dostała nagrodę dla najzdolniejszej absolwentki kursu prawa amerykańskiego.

Obecnie Kinga jest na czwartym roku prawa na prestiżowej krakowskiej uczelni. Jak się okazuje, sukcesy z poprzedniego roku akademickiego sprzyjają w dalszym rozwoju jej kariery naukowej, bowiem będzie reprezentowała Uniwersytet Jagielloński w konkursie dla studentów z dziedziny prawa międzynarodowego. W rywalizacji z międzynarodowego arbitrażu handlowego, która odbywa się co roku w Wiedniu bierze udział ponad 300 uniwersytetów z 60 krajów. Na facebookowej stronie polskiej drużyny konkursu pojawiły się zdjęcia polskich uczestników oraz ich krótkie biografie. Nie zabrakło też "portretu" Kingi Dudy.

Kinga jest studentką 4. roku prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jej głównymi zainteresowaniami są międzynarodowe prawa handlowe i prywatne, a także cywilne postępowania sądowe - czytamy w opisie. Reprezentowała swoją alma mater na wielu zagranicznych konkursach, działała również w wolontariatach. Jest absolwentką amerykańskiego programu prawnego zorganizowanego wspólnie przez Uniwersytet Jagielloński i Katolicki Uniwersytet Ameryki. Biegle zna język angielski, a obecnie uczy się niemieckiego. Podczas tegorocznego lata Kinga rozwinęła swoje praktyczne umiejętności podczas stażu w międzynarodowej kancelarii prawniczej z siedzibą w Warszawie. W wolnym czasie lubi jeździć na nartach, podróżować i czytać książki.

Myślicie, że znane nazwisko pomoże jej w konkursie? Pudelek trzyma kciuki!

**Kinga Duda na balu

**

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(365)
Gość
6 lat temu
Kinga jest spoko, dużo się uczy i jest ambitna, ale z tymi zdolnościami, jeśli chodzi o prawo nie ma co przesadzać. Te studia to w dużej mierze pamięciowa :/. Mowie z pozycji absolwenta :p Dobrze jednak, ze dziewczyna się przykłada do nauki zamiast pchać się na ścianki, brawo!
Gość
6 lat temu
Bardzo dobrze, ambitna mądra osoba, powodzenia!
gość
6 lat temu
A Tuskowa ubiera choinke.
gość
6 lat temu
Brawo!
Gość
6 lat temu
Może ona przekona ojca żeby nie łamał konstytucji.
Najnowsze komentarze (365)
gość
5 lata temu
Kasia Tusk, tez sobie swietnie radzi tylko ambicje ma zupelnie inne.
gość
6 lat temu
psychiatria nie leczy tylko zgony nie ma wyleczeń to sekta
gość
6 lat temu
psychiatria sektą
gość
6 lat temu
Ale macie ścisk d**y aż boli……
zosieńka
6 lat temu
Ja chodziłam tylko do szkoły rolniczej i jestem sto razy mądrzejsza xD
gość
6 lat temu
Szkoda że nie potrafi przekonać ojca, gdy ten łamie konstytucję. A swoją drogą to współczuję sytuacji na UJ, uczelnia parokrotnie zwracała się do prezydenta o niepodpisywanie ustaw.
gość
6 lat temu
Oby nie była takim prawnikiem jak TATUŚ
gość
6 lat temu
Współczuję tatusia...i choćby nie wiem jakie dyplomy zrobiła, nic nie pomoże, "umiejętności" tatusia zawsze będą się za nią ciągnąć...współczuję!
gość
6 lat temu
Współczuję tatusia...i choćby nie wiem jakie dyplomy zrobiła, nic nie pomoże, "umiejętności" tatusia zawsze będą się za nią ciągnąć...wspól
i-ka
6 lat temu
Może ojcu korepetycji z prawa powinna udzielić.
gość
6 lat temu
a może tak by wystartowała w konkursie prawa konstytucyjnego? Chyba, ze ma o nim takie pojecie, jak ojciec-czyli zerowe!!!
gość
6 lat temu
Tak , wspaniała pracowita dziewczyna , jak się nie cieszyć inteligentna po rodzicach , skromna w zachowaniu i ubiorze tacy to nadzieja dla Polski i Polaków byle ich więcej . Nie lansuję się na ściankach , programach tv , golizną nie świeci co tak ,,modne,, i promowane przez środowisko liberalnolewicowe , tak psuje się polskie dzieci i młodzież ale kres kiedyś nadejdzie temu zepsutwmu światu i biada tym co deprawowali przyszłość narodu Polski
Gość
6 lat temu
Tatuś podszkoli jak lamac konstytucję
Gość
6 lat temu
Gratulacje jest ambitna powodzenia
...
Następna strona