Trwa ładowanie...
Przejdź na

Córka Łapickiego o młodej żonie ojca: "Miała swoje plany i ambicje"

124
Podziel się

Kamila Mścichowska była macochą Zuzanny młodszą od niej o... 30 lat. Wyda kiedyś własną książkę?

Córka Łapickiego o młodej żonie ojca: "Miała swoje plany i ambicje"
bCPyBYoR

Zuzanna Łapicka, córka słynnego aktora Andrzeja Łapickiego i była żona Daniela Olbrychskiego wydała ostatnio dwie książki. Jedna to zbiór anegdot towarzyskich, jakich była świadkiem za czasów małżeństwa z Olbrychskim, druga, wywołująca większe zainteresowanie, to dzienniki jej zmarłego ojca.

Wszystko dlatego, że zapiski Łapickiego są bardzo intymne i dotyczą między innymi licznych romansów, w jakie wikłał się Olbrychski, raniąc tym samym córkę aktora. W dziennikach nie zabrakło także wspomnień na temat małżeństwa z Kamilą Mścichowską, młodszą o 60 lat teatrolożką, którą Łapicki poślubił trzy lata przed śmiercią.

bCPyBYoT

Zuzanna Łapicka nie ukrywa, że główną motywacją do wydania książki Dodaj do znajomych jest choroba nowotworowa. Kobieta stwierdziła więc, że przed śmiercią musi opisać sytuacje, których była świadkiem, by młodsze pokolenie poznało legendy kultury. Łapicka udzieliła nowego wywiadu Gazecie Wyborczej, w którym podkreśliła, że nie ma żalu do byłego męża i nie chce wywołać skandalu, opisując jego romanse:

Dystansu nabrałam po latach, bo oczywiście jako młoda żona przeżywałam te romanse Daniela, ale miałam też poczucie humoru na ten temat - wyjaśnia. Dlatego w książce piszę o tym z przymrużeniem oka, a nie w ramach gorzkich żali. To nie jest zapis cierpiącej, zdradzanej żony, która po latach opisuje, co wyczyniał jej mąż. (...) Ja ani nikogo nie oskarżam, ani nie miałam zamiaru wywoływać żadnego skandalu. Chciałam tylko poprzez anegdotę pokazać trochę nasze barwne życie, także małżeńskie. Teraz mi się przypomniała kolejna, o tym, jak Daniel pojechał na trening hokejowy do Czechosłowacji, gdzie romansował z jakąś aktorką. Wraca do domu, rozpakowuję jego walizkę, wyciągam z niej pończochę, na co Daniel natychmiast: "A czy ja wiem, co w pośpiechu pakuję w hokejowej szatni?!".

Córka Łapickiego lakonicznie odnosi się natomiast do związku ojca z Kamilą, młodszej od siebie o 30 lat macochy.

bCPyBYoZ

Piszę o tym, jak ojciec zwierzał się Tadeuszowi Konwickiemu, że chce się ożenić z sześćdziesiąt lat młodszą dziewczyną, na co Konwicki po chwili milczenia powiedział: "To niedużo". Więcej anegdot w tej sprawie nie mam. (...) Nie bardzo jest co rozwijać. Ślub ojca z Kamilą brał się z lęku przed starością. Ojciec chciał mieć kogoś, komu będzie mógł opowiadać swoje anegdoty, a teatrolożka wydawała się do tego idealna. Ona natomiast miała swoje plany i ambicje. Cóż, było, minęło - wyjaśnia.

Myślicie, że Kamila czytała publikacje Zuzanny? Może kiedyś wyda własną książkę?

bCPyBYpa
bCPyBYpb
bCPyBYpu
KOMENTARZE
(124)
gość
2 lata temu
Kamila była młoda ambitna dziewczyna,a nie chora psychicznie Naobiecywał Jej”gruszki...” a po śmierci wyrzucili ...wstyd Czosnkowe towarzystwo
Gość
2 lata temu
To jakaś patologia...
Gość
2 lata temu
No Daniel, nieładnie
bCPyBYpv
Gość
2 lata temu
Przecież mówi,że bolało....ale po latach ma dystans.Czytaj ze zrozumieniem
Gość
2 lata temu
Olbrychski to nie miał szczęścia do kobiet wszystkie żony brzydkie
Najnowsze komentarze (124)
gość
2 lata temu
ale mają gęby pijackie
Gość
2 lata temu
Przecież to Kamila dzień po śmierci męża wyrzucala w pudle jego rzeczy na śmieci! Wielka mu miłość
Gość
2 lata temu
On "romansowal" a gdyby byla ona to by sie puszczala.. obluda
gość
2 lata temu
Pan Andrzej - "Wielki Gość" ,wszystkie stare i młodsze pryki mu zazdrościli...Wara od Jego wyborów.
Gdtgff
2 lata temu
Miała swoje ambicje...- jakie to dziwne..., prościej by było dla córy, gdyby macocha miała garbaty nos i latała na miotle...
gość
2 lata temu
Łapicki był taki przystojny, a córka niestety uroda radiowa.
Gość
2 lata temu
Dobrze ludzie mowia ze Lapicka ma charakter ojca.Tez s***a.
gość
2 lata temu
BEATKO,naucz się znakó interpunkcji.Coś Ci nie wychodziło w szkole. Aż trudno czytać,kiedy piszesz sms do mego męża.Nie kumam gdzie początek,a gdzie koniec? G
bCPyBYpn
gość
2 lata temu
A ja z depresją po latach zdrady mego męża.Psychiatra,psycholog,terapeuta.Pigułki..... Nie dam rady zapomnieć tych Grażynek,Iwonek,Celinek, Bronek i cały zestaw alfabetu. Ty Ewo z San.w Ciechocinku,też do nich należysz. I Ty Beato z lasu.... .
gość
2 lata temu
Za ciezka kase probuje ten usmiech sprzedac...nie trawie takich ludzi, za 5 zlotych by wlasna d**e pocalowali...
Gość
2 lata temu
Może nie b***c jeśli jest tego tak dużo i w pewnym momencie pozostaje się już tylko śmiać z tego. Wierze
gość
2 lata temu
Ale uczyli czytania ze zrozumieniem i wyciągania wniosków z czytanego tekstu amebo
gość
2 lata temu
Nie powiedziała (napisała), że wówczas ją to nie bolało. Pisze to teraz. Po latach. Z perspektywy czasu. Po latach nabiera się do takich spraw dystansu. Wybacza się. Co nie znaczy, że zapomina. Lepiej, żeby była zgorzkniałą emerytką, obgadującą kogo się da, narzekającą na co się da? Czy może podchodzącą z humorem NAWET do trudnych doświadczeń kobietą? Mimo wszystko uśmiechniętą kobietą?
Gość
2 lata temu
Załamałabym się gdyby mój ojciec odwalił coś takiego. Przestałby dla mnie istnieć.
...
Następna strona
bCPyBYpP