Trwa ładowanie...
Przejdź na

TVP POZWIE autora "generatora pasków"?! "To mnie przyprawia o dreszcze"

124
Podziel się

W Internecie powstała strona umożliwiająca zrobienie własnego paska TVP. Po kilku dniach przestała dziać...

TVP POZWIE autora "generatora pasków"?! "To mnie przyprawia o dreszcze"
bCOPvEZh

Wraz z nastaniem dobrej zmiany, w Telewizji Polskiej zmieniło się prawie wszystko. Największą metamorfozę przeszedł zespół serwisów informacyjnych, w którym króluje ekipa Wiadomości oraz osób odpowiedzialnych za pisanie pasków wyświetlanych na ekranach odbiorników. Już nie raz zdarzało się, że rzeczywistość prezentowana na paskach była, delikatnie mówiąc, alternatywna.

Paski z TVP szybko stały się elementem kultury internetowej i materiałem na memy. W pewnym momencie trudno było zorientować się, które z kadrów z Wiadomości są prawdziwe, a które powstały w programach graficznych. W końcu jeden z internautów założył generator pasków z TVP, za pomocą którego każdy może stworzyć własny kadr z Wiadomości opatrzony komentarzem.

bCOPvEZj

Strona Pasek-tvp.pl działała zaledwie kilka dni, bo w weekend została zamknięta. Jak dowiedział się serwis Wirtualne Media, generatorem memów zajął się dział prawny TVP, który co prawda nie podjął jeszcze żadnych kroków prawnych, ale wnikliwie analizuje prześmiewczą domenę. Być może dojdzie więc do sytuacji, w której prawnicy telewizji pozwą twórcę witryny...

Twórcą serwisu okazał się Patryk Wolak, posługujący się pseudonimem Limera, który w rozmowie z Wirtualnymi Mediami przypomina, że jego generator pasków to strona do robienia zwykłych memów, a nie platforma posługująca się kradzionymi materiałami. Podobno właśnie to przeszkadza TVP, która twierdzi, że internauci korzystają... ze znaku telewizji oraz z wizerunku pracowników. Najwidoczniej pojęcie osób publicznych jest obce prawnikom TVP. Warto jeszcze dodać, że strona Pasek-tvp.pl powstała przez wykupienie domeny internetowej.

Serwis działa jedynie jako rodzaj edytora graficznego i nie ma na celu obrażania żadnej osoby czy instytucji - wyjaśnia Wolak. Programista udzielił także wywiadu serwisowi Gwiazdy WP, w którym przyznał, że przestraszył się prawników stacji.

Strona została wyłączona w czwartek w nocy. Przestraszyłem się prawników TVP. Są doniesienia, że oni szukają rozwiązań prawnych przeciwko mnie. Szczerze? To mnie przyprawia o dreszcze. Nie miałem nigdy konfliktu z prawem i nie chcę mieć. Nie jest mi to potrzebne. Ostatnią rzeczą, na jakiej mi zależy, jest konflikt z TVP. Nie jestem politykiem - zapewnia. Nie była moim celem walka polityczna ani walka z TVP, ani z prezesem Kurskim. Mam 20 lat i chyba mało wiem o świecie. Jestem młodym programistą. Chciałem wrzucić ten mały kod na popularną platformę GitHub. Chciałbym zostać profesjonalnym programistą i starać się o pracę, a to powstało w ramach czysto hobbystycznego ćwiczenia. Ale, niestety, mogę mieć przez to problemy.

bCOPvEZp

Myślicie, że TVP pozwie Wolaka za tworzenie memów? Wtedy musiałaby chyba pozwać większość internautów...

bCOPvEZq
bCOPvEZK
KOMENTARZE
(124)
gość
2 lata temu
Spoko, młody...najwyżej zrobimy zrzutę narodową na mecenasa Giertycha, ktory wybroni Cię przed tymi mendami.
gość
2 lata temu
Przecież oni (w tvp) sami się ośmieszają. A ta strona pokazuje groteskowość całej sytuacji.
gość
2 lata temu
Wolność słowa...
bCOPvEZL
gość
2 lata temu
Pisowski rezim, czyli komuna bis, boi sie satyry i za zarty bedzie zamykal do wiezienia.
gość
2 lata temu
tvp?ktoś to oglada?
Najnowsze komentarze (124)
gość
2 lata temu
Użyte dane są publiczne, wiec nic na Pana niemają tylko na osoby upubliczniające te grafiki z obrazliwym podpisem
gość
2 lata temu
"Dział prawny TVP bada czy nie doszło do naruszenia dóbr osobistych, wykorzystania wizerunku pracowników oraz logotypu Telewizji Polskiej." Także dział prawny Pana Boga bada od dłuższego czasu czy nie doszło do naruszenia dóbr osobistych, wykorzystania wizerunku pracowników, zwłaszcza świętego Piotra, oraz logotypu Chrześcijan.
gość
2 lata temu
Powstają kolejne podobne strony... tylko sobie bardziej zaszkodzili podejmując temat.
Gość
2 lata temu
Wstyd mi za to ja zajadłymi ludzi stają się POWcy zatracili swoją dusze oddali ją diabłu. Tylko mi ich żal.
gość
2 lata temu
Eeeee, to te wszystkie paski z memów to fejki były? A ja myślałam, że prawdziwe. :(
gość
2 lata temu
Jakby tez był generator pasków z grafiką z Polsatu, TVN to inna sprawa. Tutaj, sorry, ewidentnie widać, że autorowi nie pasowała "dobra zmiana". Mi też nie, ale bądźmy obiektywni. P.S. PiS-PO to to samo szambo.
gość
2 lata temu
Przygotujcie się.Tak władza będzie niszczyła wszystkie odruchy wolności.Jeszcze tego nie widzicie ?
Gość
2 lata temu
I już opozycja znalazła kolejny sposób na nagonkę.Prawdziwym zwolennikom PIS nie wypierzecie mózgów! !!Żadne normalny człowiek nie zwracać już żadnej uwagi na to szambo, które przy każdej okazji wylewa Opozycja.A najgorsze to....PSL bo wkleja się zawsze do ekip złodziei,żeby ukraść jak najwięcej.obrzydliwa partia.teraz dołączyła do niej Nowoczesna/nazwa parti jest po prostu smieszna/a Lubnauer to po prostu żenada !Ta kobieta ośmiesza się każda wypowiedzią!!!Mamy ubaw jak ja widzimy lepszy niż wszystkie kabarety razem wzięte.Ona i Schetyną pasują do siebie:dwoje Daunow!!!
bCOPvEZD
Zen
2 lata temu
Spalić tvpis i po paskach.
Ja to pamieta...
2 lata temu
Za krytykę kościoła więzienie,za krytykę władzy więzienie.I tak po cichutku po malutku dojna zmiana rozliczy ciemny naród.
Gość
2 lata temu
W pislamie tylko paski z linią KC pis.
pasko
2 lata temu
paski-tvpis .*l nowy generator
Paskowy
2 lata temu
Reaktywacja generatora
Gość
2 lata temu
W sumie trudno nabijac sie z czegos co juz jest smieszne . Tvpis to dno dna.nawet za komunę poziom propagandy był wyższy. No cóż jaka władza taki poziom...
...
Następna strona
bCOPvFaf