Trwa ładowanie...
Przejdź na

Nie żyje Kora, legenda polskiej sceny muzycznej

609
Podziel się:

Olga Jackowska pięć lat temu zmagała się z nowotworem. Zapewniała, że czuje się coraz lepiej.

Nie żyje Kora, legenda polskiej sceny muzycznej

Chociaż trudno w to uwierzyć, nie żyje Kora, legenda polskiego rocka i liderka zespołu Manaam. Ola Jackowska miała 67 lat. Informację jako pierwszą podał serwis OKO Press, potem potwierdził ją Kamil Sipowicz. Kora zmarła w otoczeniu bliskich, w domu na Roztoczu.

Z ogromnym żalem i rozpaczą informujemy, że dziś o 5:30 na swoim ukochanym Roztoczu w otoczeniu najbliższych osób, ukochanych zwierząt i wspaniałej przyrody zmarła Kora - czytamy. Od pięciu lat walczyła mężnie z chorobą nowotworową. Ostatni miesiąc był bardzo trudny. Na końcowej drodze towarzyszyła jej rodzina, przyjaciele i wiele oddanych osób. W tę długą walkę zaangażowanych było wiele najlepszych szpitali, lekarzy, pielęgniarek i opiekunów, za co im z całego serca dziękujemy. Kora dawała ludziom miłość i otoczona była miłością. Zawsze będziemy ją kochać.

Kora urodziła się w 1951 roku w Krakowie jako Olga Ostrowska. W latach 70. przyjęła pseudonim, pod którym była znana do końca życia. W wieku 20 lat wyszła za mąż za Marka Jackowskiego, muzyka Vox Gentis i Anawa. To u jego boku zadebiutowała na scenie muzycznej. W 1975 Jackowski założył zespół M-a-M, w którym występował także Milo Kurtis. Rok później grupa zmieniła nazwę na Manaam (grał w niej między innymi John Porter).

Kora zapisała się w historii polskiej muzyki jako jedna z bardziej charakterystycznych wokalistek, której życiorys nie można ująć w sztywne ramy. W 2016 roku zdobyła Fryderyka za całokształt twórczości, występowała także gościnnie na albumach Pudelsów i T.Love.

Kora była posiadaczką Ramonki, pierwszego w historii poskiego show biznesu psa, który w 2012 roku został oskarżony o posiadanie niedozwolonych substancji pod postacią marihuany.

W 2013 roku wyznała, że boryka się z nowotworem. To w tym czasie poślubiła długoletniego partnera, Kamila Sipowicza.

W jednym z ostatnich wywiadów Kora z rozgoryczeniem przyznała, że żałuje rzucania się w wir pracy, a nie korzystania z życia: Kora w pierwszym od dawna wywiadzie: "Żyłam za mało luksusowo"

KOMENTARZE
(609)
Gość
4 lata temu
Szok, niedowierzanie, bezsilnosc...Spoczywaj w pokoju
Kaa
4 lata temu
To, co pozostawiła po sobie, będzie żyło wiecznie. Dziękujemy Wielkiej Artystce!
ladyzgaga
4 lata temu
Masakra, ikona polskiej muzyki:(
Gość
4 lata temu
Straszna szkoda
Gość
4 lata temu
Szkoda
Najnowsze komentarze (609)
Maks Braun
2 lata temu
Kora i Maryla Płucyś. Dwie wielkie nieobecna. Ogromna pustka. Żal i brak
gość
4 lata temu
Wielka kobieta. Uwielbiałam jej szczerość.
gość
4 lata temu
Nastala jedna wielka pustka. Nie ma zastapionej takiej drugiej. Nadeszla ciemnosc w pewnym etapie tworczosci muzycznej
gość
4 lata temu
(*)
gość
4 lata temu
Wokalistką to była daremną, nie spiewała, tylko się darła, taka prawda, ale swiec Panie nad Jej duszą.
CNNN
4 lata temu
Srodki antykoncepcyjne przyczyniaja sie do raka jajnikow . To cena wolnosci i swobody . Do czasu
gość
4 lata temu
Jaka legenda? Takich piosenkarek jest w Polsce mnóstwo
gość
4 lata temu
Niestety nie lubiłam jej, szczególnie za brzydkie komentarze wobec młodych muzyków w programach TV. Odpychały też jej brzydkie i nadęte miny. Szkoda, bo takim zachowaniem odpychała od siebie, ale oczywiście przykra jest jej smierć.
4 lata temu
Parą jesteśmy...taka prawda...cała twórczość,dorobek idzie do ziemi..to takie niesprawiedliwe strasznie..czemu umieramy...i co potem jestesmy energią..?Przymnóż nam Wiare o Panie że kiedyś Zmartwychwstaniemy
gość
4 lata temu
Kora zgnije i będzie dobry humus.
gość
4 lata temu
Nigdy jej nie lubiałem
G.A.
4 lata temu
W moim środowisku nie była lubiana a więc płakał po niej nie będę.
IZA
4 lata temu
Zabiła Ją nasza tragiczna służba zdrowia i patologiczny NFZ kobieta miesiącami czekała na lek i to wszystko przyspieszyło morderczego raka. Mówi o tym w swoich filmikach jak była traktowana w szpitalach itd.... to niestety czeka nas wszystkich bo jest coraz gorzej znieczulica wśród pielęgniarek i lekarzy... brak profesjonalnych leków... ech przykre . Szkoda Cię Olu.
iza
4 lata temu
Nie ma takiego zycia które chociaż przez moment byłoby nieśmiertelne.Umieraja dzieci i matki zostawiające male pociechy.Po co tak się rozczulać.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie