Niedziela 29.07.2018 18:15

Ostatnie przesłanie Kory: "W ŻYCIU NAJWAŻNIEJSZE JEST ŻYCIE"

Kora Kora Jackowska Kora Sipowicz Kora nie żyje śmierć Kory

Ostatnie przesłanie Kory: "W ŻYCIU NAJWAŻNIEJSZE JEST ŻYCIE"

Kora była artystką niepokorną, która zawsze podążała o krok przed aktualnymi muzycznymi modami i miała własną wizję swojej twórczości. Dlatego śmierć Jackowskiej poruszyła wiele osób, które widziały w niej postać wyjątkową i nietuzinkową.

Na trzy miesiące przed swoim odejściem Kora udzieliła wywiadu Pawłowi Piotrowiczowi, w którym poruszająco opowiadała o swoim nieżyjącym mężu:

Im dalej od jego śmierci, tym większy jest jego brak. Oboje robiliśmy w życiu różne rzeczy, razem i osobno, ale jednak stworzyliśmy coś, co do dzisiaj bardzo mocno daje się odczuć. Marek to był absolutnie wybitny kompozytor, a nasz duet postrzegano jako idealny. Wszystko jednak ma swój kres, co wynika nie tylko ze spraw czysto personalnych, ale i życiowych. Marek umarł, mając 67 lat, zdecydowanie za wcześnie. Bardzo to przeżyłam i nie mogłam w to uwierzyć. Brakuje mi go i jako człowieka, i jako kompozytora - wspominała.

Kora mówiła też o planach wydania swojej ostatniej płyty:

David Bowie wydał swoją ostatnią płytę i ja też wydam taką, którą chcę. Ta ostatnia jego płyta to jest arcydzieło. Wiem, że ludzie, którzy jeżdżą na koncerty i identyfikują się z moją muzyką, czekają, aż wyjdę i coś zrobię. Mam wielką chęć, ale jestem w takiej sytuacji, że będę miała niedługo urodziny i będę w wieku Marka, który umarł, mając 67 lat - podkreślała.

Powiem krótko: w życiu najważniejsze jest życie. Jak się je kocha, zaczyna się je doceniać. Dziś jest to łatwiejsze niż kiedyś. Młode pokolenie chce i może bardziej otwarcie realizować swoje marzenia i korzystać z tego, że otworzyliśmy dla nich w 1989 roku granice, które dla większości z nas były zamknięte. Ja należę do pokolenia, które, powiedzmy sobie szczerze, już z półki biorą, jak to mówił mój były basista. I dlatego żyjemy już nie tak intensywnie jak kiedyś, bo się nie da. Borykamy się z różnymi dolegliwościami, ale wierzę, że życie dalej ma sens - podsumowała Jackowska.

Zobacz też: Milo Kurtis, współzałożyciel Manaamu, o śmierci Kory: "Byłaby bardzo niezadowolona, że wszędzie są czarno-białe zdjęcia"

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (169)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 169
Odpowiedz
630 31
zgłoś
Gość 29.07.2018 18:16
Ostatnio doszło do mnie jak ważne jest zdrowie bo bez niego nie masz nic Odpoczywaj Kora nigdy w naszych sercach nie zostaniesz zapomniana
Odpowiedz
60 12
zgłoś
Gość 29.07.2018 18:17
Taka starta 😢 Ludzie kochajmy się puki i nas zabraknie !
Odpowiedz
402 29
zgłoś
Gość 29.07.2018 18:18
Trzeba Żyć i dobrze dobierać sobie towarzystwo !
Odpowiedz
7 43
zgłoś
Gość 29.07.2018 18:18
Taa
Odpowiedz
458 27
zgłoś
gość 29.07.2018 18:18
Wszystkich nas czeka ta Chwila. Bądźmy dla siebie dobrzy.
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 169