Trwa ładowanie...
Przejdź na

Awantura na profilu Krystyny Jandy: "Umiesz przecież lizać, to poliżesz i PiS"

348
Podziel się

"Poziom tego jest obezwładniający"- odpisała aktorka.

Awantura na profilu Krystyny Jandy: "Umiesz przecież lizać, to poliżesz i PiS"
bCGabFmd

Krystna Janda znana jest ze swojego zaangażowania w politykę. Aktorka otwarcie krytykuje rządy PiS-u, zarzucając partii, że obraca rodaków przeciwko sobie, podżegując przy tym do powszechnej nienawiści. Przez obecną sytuację polityczną 65-latka "czuje się coraz bardziej nieswojo", ponieważ Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przestało finansować Fundację Krystyny Jandy, patronującej dwóm stołecznym teatrom: Polonii i Och-Teatrowi.

Pod jednym z internetowych postów pojawił się komentarz, w którym internautka zarzuciła aktorce podlizywanie się.

Janda, boisz się, że stracisz kasę, którą ci płaciła PO na twój teatr? Umiesz przecież lizać, to poliżesz i PiS – napisała komentująca.

bCGabFmf

Janda postanowiła opublikować odpowiedź hejterki opatrzoną długim opisem, w którym wytłumaczyła, że jej teatr utrzymywany jest przez widzów, a organizowane przez nią spektakle odbywające się na ulicy przy warszawskim placu Konsytucji są zupełnie za darmo.

Poziom tego jest obezwładniający - odpisała Janda. Na marginesie milionowy raz - poziom dotacji państwowych za każdych rządów nigdy nie przekroczył 10% naszych wydatków na teatry i fundację. Utrzymują nas Widzowie. Kłaniam się.

A tegoroczna edycja teatru na ulicy za darmo, na Placu Konstytucji obok Teatru Polonia i na Grójeckiej obok Och Teatru jest wspomagana przez Miasto Warszawa, zagramy około 50 spektakli w tym połowę dla dzieci .

Na profilu aktorki pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których internauci bronili artystkę, wytykając antyfance brak kultury i prymitywizm.

bCGabFml

"Pani Iwono wpisuje się pani idealnie poziomem swojej wypowiedzi w nurt pt. nic nie wiem ale się wypowiem", "Pani Krystyno odpowiedź dla tej pani niech będzie kultowym cytatem: jak się ma przed sobą taką sztukę to trudno o kulturę", "Doskonały przykład braku kultury i prymitywizmu. Dziwię się, że człowiek nie wstydzi się tak odsłaniać" - pisali.

A Wy lubicie Krystynę Jandę?

bCGabFmm
bCGabFmG
KOMENTARZE
(348)
Gość
2 lata temu
Bardzo proszę artystów o pozostanie artystami, polityków w Polsce i tak mamy w nadmiarze... każdy wie najlepiej a jednak wciąż jest jak jest.
Gość
2 lata temu
Do dziś pamiętam zestawienie cen które wrzuciła Pani Janda i wyszło z niego że za PO to za 200zl mogłaby wyzywic 6-osobowa rodzinę. Przez miesiąc. Tyle w temacie jej obiektywizmu :))
gość
2 lata temu
A przecież można się pięknie różnić! Chamstwu i umysłowemu prymitywizmowi zawsze mówię nie!
bCGabFmH
gość
2 lata temu
Milczenie jest złotem jeżeli chodzi o osoby publiczne mieszające się w politykę.
Gość
2 lata temu
Iwona Dąbrowiak. Fejm gwarantowany.
Najnowsze komentarze (348)
gość
rok temu
dno i wodorosty
Iza
rok temu
To bardzo dobrze, że teatr komercyjny utrzymują widzowie. Poza tym nie do końca jest prawdą, że tylko oni. Poznaniacy nie byli chyba zadowoleni, że z budżetu ich miasta prezydent wyłożył pieniądze na widowiska autorstwa p. Krystyny Jandy. Rozumiem, że są widzowie, którzy kasy nie mają, ale można to rozwiązać jak w Wielkiej Brytanii, w teatrach jest pula biletów dla takich osób. Ale dlaczego ktoś ZMUSZA podatnika do płacenia za spektakle komercyjne? I jak to się ma do liberalizmu (a chyba takie korzenie ideowe ma p. Krystyna Janda)? Bo dla mnie to rozdawnictwo zwyczajne, a ludzie po prostu powinni kupić ten bilet. Problem w tym, że mógłby się nie sprzedać... I sprzedaje się go odgórnie, decyzją jednego urzędnika, zapuszczając żurawia do naszych kieszeni. Z jakiej racji? I czy to nie jest to samo, co cały czas krytykuje aktorka? Przecież, jak wiele razy powtarza, ludzie jeśli zechcą, potrafią sobie poradzić.
alek k
2 lata temu
resortowa s*****z janda ma talent PRL
gość
2 lata temu
jak dzieci nie lubisz to po co się wtrącasz , ta premia ciebie nie dotyczy
Gość
2 lata temu
nie znoszę staruchy.
kk
2 lata temu
Teatry typu Bagatela nie potrzebują dotacji .Nie potrzebują darmowych spektakli dla zapełnienia widowni . Sztuki wystawiane w nich enty raz zawsze mają pełną obsadę .Liczy się jakość .Ja będąc któryś raz z rzędu na wystawianej tam sztuce bawię się wyśmienicie , natomiast byłem raz :po promocji " w teatrze prowadzonym przez Klatę i więcej bym tam nie poszedł . Wyszedłem zmęczony ....
Marcin
2 lata temu
Elektromobilność to przyszłość, olac ceny paliw
gts
2 lata temu
to trump podwyzszyl nam ceny paliwa
bCGabFmz
moda
2 lata temu
polskie paliwowki pokryqwaja wzrost cen benzyny, ale przez amerynakow i arabow idzie wszystko w gore
tom
2 lata temu
ludzie. ogarnijcie sie. wszytkie ceny paliw poszly w gore bo sytuacja w zatoce perskiej czy wyjscie usa z porozumienia nuklearnego z iranem sa wina Donalda Trumpa i stojacych z nim z***w
MS
2 lata temu
Ceny paliw zależą od notowań ropy naftowej. dlatego teraz paliwo poszlo w gore. Arabowie skacza trumpowi
Wojciech K
2 lata temu
caly czas wszyscy narzekacie na smog. a teraz przez trumpa paliwa beda po 5 zeta
cda
2 lata temu
Trzeba myśleć, co się robi Panie Trump! Teraz wszyscy mamy po głowie.
Gość121
2 lata temu
polskie paliwowki pokryqwaja wzrost cen benzyny, ale przez amerynakow i arabow idzie wszystko w gore
...
Następna strona
bCGabFnb