Trwa ładowanie...
Przejdź na

Saramonowicz przypomina, że TEŻ PADŁ OFIARĄ KSIĘDZA PEDOFILA. "W salce gasło światło, a proboszcz wkładał nam rękę w spodnie"

270
Podziel się

Scenarzysta opublikował swoje zdjęcie z lat dziecięcych z podpisem: "Tak wyglądałem, kiedy byłem molestowany przez księdza Olgierda Nassalskiego".

Saramonowicz przypomina, że TEŻ PADŁ OFIARĄ KSIĘDZA PEDOFILA. "W salce gasło światło, a proboszcz wkładał nam rękę w spodnie"
bCPxNTtx

Pojawienie się na ekranach polskich kin nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego Kler musiało spotkać się z emocjonalnym przyjęciem. Kwestia pedofilii i innych grzechów kościoła katolickiego jest tematem, który co jakiś czas powraca, a po tym, jak akcja #metoo osiągnęła niespodziewany rozmach pojawiła się szansa, że i ów problem zostanie w końcu należycie podjęty.

Niestety premiera "Kleru" już zbiera pierwsze cięgi ze strony środowisk katolickich i prawicowych:

bCPxNTtz

Wygląda na to, że Saramonowicz włożył kij w mrowisko swoją nową produkcją. Może ona przyczynić się do ujawniania kolejnych aktów pedofilii wśród księży, a na pewno spowoduje, że wizerunek polskiego kościoła znów stanie się gorącym tematem.

Głos w tej debacie zabrał znany z braku sympatii do instytucji kościoła Andrzej Saramonowicz. Na swoim profilu przypomniał, że sam padł ofiarą pedofila w sutannie:

Tak wyglądałem, kiedy w połowie lat 70. XX wieku byłem molestowany seksualnie - wraz z kilkudziesięcioma innymi chłopcami - przez proboszcza parafii Matki Bożej Królowej Polski na warszawskim Marymoncie, marianina księdza Olgierda Nassalskiego - napisał pod swoim zdjęciem z dzieciństwa.

bCPxNTtF

Mam nadzieję, że dziś ani Kościół, ani "obywatelskie media" ani żadne ciała mające słowo "etyka" w nazwie, nie ośmielą się już wejść w haniebny alians, gdy inne osoby w Polsce zechcą opowiedzieć o swojej krzywdzie, jakiej doznały ze strony polskich duchownych - dodał.

Saramonowicz o swojej traumie opowiedział już w 2002 roku w artykule dla Przekroju:

Molestowanie seksualne często pozostawia trwały ślad w psychice dziecka do końca życia. Zwłaszcza, gdy zostało popełnione przez osobę, której dziecko ufa niejako z definicji.

W połowie lat 70. byłem molestowany jako 10-letni chłopiec przez księdza Olgierda Nassalskiego. (...) Znam co najmniej kilkunastu chłopców, dziś już dorosłych mężczyzn, których spotkało to samo. Ulubioną formą prowadzenia lekcji religii przez księdza Nassalskiego było puszczanie slajdów z życia Najświętszej Rodziny. W salce katechetycznej gasło wtedy światło, a proboszcz przysiadał się do tego z nas, który siedział "po zewnętrznej", wkładając mu rękę pod spodnie - pisał Saramonowicz w numerze Przekroju sprzed 16 lat.

bCPxNTtG
bCPxNTtH
bCPxNTua
KOMENTARZE
(270)
Gość
2 lata temu
Takich przypadków było tysiące. Pora się tym zająć
Gość
2 lata temu
Brawo. Trzeba o tym głośno mówić. I piętnować
Gość
2 lata temu
Biedne, niewinne żuczki
bCPxNTub
Gość
2 lata temu
Kosciol Katolicki jako instytucja to sabotaz chrzescijanstwa
Gość
2 lata temu
Jejku... dobrze, ze wrzucil zdjecie z czasow dzieciństwa. Moze zrobi to wrazenie na broniacych tych paskudnych zloczyncow! Takie doświadczenia rzutuja na cale zycie biednych dzieci :( Bardzo współczuję panu Andrzejowi :(
Najnowsze komentarze (270)
gość
2 lata temu
Przypominam, że Saramonowicz bronił Samsona . O co zatem chodzi?
Gość
2 lata temu
Ich tych ksiedzow trzeba k*******c
Popopopopoteg...
2 lata temu
Takie rzeczy nie powinny sie dziac! Aczkolwiek nie wolno wrzucac wszystkich ludzi do tego samego worka, to ze poszczegolni ludzie ksiadz, sasiad, czyjs wujek czy brat poelnia przestepstwo nie oznacza ze wszyscy tak robia... wierze w to ze sa tez uczciwi ksieza, jesli jest zabujca w czyjejs rodzinie to nie znaczy ze cala rodzina jest taka sama. Jesli lekarz popelni przestepstwo niech to bedzie molestowanie to znaczy ze kazdy lekarz tak robi?! Nie!!! Nie dajmy sie zwarjowac... oskarzajmy winnych i karzmy winnych PAMIETAJMY JEDNAK, ZE MOZEMY KRZYWIDZIC SWOIMI OSADAMI UCZCIWYCH LUDZI
Gość
2 lata temu
Panie zmyslasz dla reklamy
gość
2 lata temu
To jest film Wojciecha Smarzowskiego!!! A Teodor, g**b pudlowy, napisał: "Wygląda na to, że Saramonowicz włożył kij w mrowisko swoją nową produkcją."! I jeszcze pudel krytykuje wszystkich za błędy.
Dlaczego?
2 lata temu
Dlaczego nie piętnuje się prezydenta Słupska Roberta Biedronia, który przez wiele miesięcy zamiatał pod dywan aferę ze swoim kolegą-pedofilem, pracującym tam jako instruktor tańca w Słupskim Ośrodku Kultury?
zniesmaczona
2 lata temu
Dlaczego nie powiedział o tym rodzicom? a jakby powiedział co by zbiła mama czy tata? Lata 70- do kościoła chodziło sie po kryjomu wręcz wiec mogli by mu zakazać chodzić na religię. SORRY ale w tych spawach to najbardziej zawiodła podstawowa jednosta ja jest RODZINA. ja widzę ze moj syn jest inny jak sie z kolegą pokłóci..a co dopiero po takim czymś?
admin usuwaj ...
2 lata temu
Teraz sobie przypomnial.....Aha....A co na to srodowiska LGBT? Wszak molestuja chlopcow. Czyli stwierdzenie, ze problemem jest homoseksualuzm jest zasadne?
bCPxNTtT
gość
2 lata temu
q**a , miałem doczynienia z kilkoma księżmi w czasie swojego młodego wieku i jakoś żaden mi nic nie zrobił > Q**a moda teraz na to jak na pedałów ?? Chyba tak.
Gość
2 lata temu
No i jak uczestniczyć we mszy myśląc że ten czy inny ksiąc molestował dzieci....
Gość
2 lata temu
Jutro w biedzie tyskie po 2 zeta
gość
2 lata temu
ale mimo wszystko pewnie dalej chodził na religie ?????????
gość
2 lata temu
Czy ktoś zna jakiś jego dobry i znany film ?!?!
Gość
2 lata temu
Trzeba mówić głośno ale też działać! Jeśli czujecie ze nie po drodze wam z Kościołem nie posylajcie dzieci na religię! Nie bądźcie hipokrytami!
...
Następna strona
bCPxNTuv