Trwa ładowanie...
Przejdź na

Szapołowska krytykuje "Kler": "Nie widziałam filmu, ale to zwykła nagonka"

799
Podziel się:

Aktorka nie wybiera się do kina, ale na szczęście i bez tego wyrobiła sobie zdanie na temat filmu, którego nie oglądała. "Apeluję o zajęcie się czymś pożytecznym". 

Szapołowska krytykuje "Kler": "Nie widziałam filmu, ale to zwykła nagonka"

Blisko dwa tygodnie po kinowej premierze filmu Wojciecha Smarzowskiego Kler emocje nie cichną ani na moment. Zresztą już zwiastun filmu, wyemitowany w połowie sierpnia, wzbudził kontrowersje. Po obejrzeniu sceny, w której trzej kompletnie pijani księża śpiewają "Oto wielka tajemnica wiary: złoto i dolary", zaś arcybiskup, grany przez Janusza Gajosa zachwyca się otrzymanym w prezencie kosztownym pastorałem słowami "Złoty, a skromny", stało się jasne, że reżyser bez znieczulenia rozprawia się z kościelnymi patologiami. Jednak, chociaż zwiastun sugerował, że przewodnim tematem będzie pazerność kleru, główny nacisk został położony na problem pedofilii.

Film obejrzało już dwa i pół miliona Polaków, jednak swoje zdanie na jego temat najchętniej wyrażają ci, którzy się do kina nie wybrali i nie zamierzają.
Należy do nich Grażyna Szapołowska, która w rozmowie z Faktem zapewnia, że Kleru nie widziała, co nie przeszkodziło jej wyrobić sobie niepodważalnej opinii na jego temat.

Nie widziałam tego filmu i raczej się na niego do kina nie wybiorę. Mam ważniejsze sprawy na głowie i szczerze to mam w nosie "Kler" - burzy się aktorka. Nie lubię generalizowania i gadek, że wszyscy księża to pedofile i molestują dzieci. Nie jestem święta i złamałam prawie każde przykazanie Boże, jestem też ostatnią osobą, którą można by nazwać moralizatorką, ale *ten film jakoś mnie nie grzeje. *

Podczas gdy Grażynka "ma w nosie" złamane przez pedofilów życiorysy setek ludzi, Fundacja "Nie lękajcie się" pracuje nad raportem o kościelnej pedofilii. Do tej pory znalazły się w nim dane 60 skazanych księży oraz zeznania ponad 300 ofiar. W samej tylko diecezji opolskiej, co przyznał w liście do wiernych sam biskup, uznano i orzeczono winę sześciu kapłanów, którzy dopuścili się co najmniej raz aktu wykorzystania seksualnego wobec osoby małoletniej. Jeśli podobnie było w pozostałych 40 diecezjach w Polsce, to daje *łączną liczbę 246 pedofilów, z których każdy skrzywdził kilkoro dzieci. *Na szczęście Szapołowska uważa, że dużo ważniejszy jest spacer z psem.

Apeluję o spokój i rozsądek w temacie wylewania pomyj na wszystkich księży i o zajęcie się w życiu czymś pożytecznym, na przykład pójściem na spacer z psem - radzi aktorka. To zwykła nagonka, a nagonki zatruwają powietrze, sprawiając, że nie mogę oddychać. Dosyć tego!.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(799)
Gość
4 lata temu
Jakie to typowo polskie. Nie widziała ale krytykuje.
Gość
4 lata temu
"Nie znam się to się wypowiem". Klasyk.
gość
4 lata temu
Wydaje mi się,że Kler powstał po go,żeby pokazać,że patologiczne zachowania znajdziemy również wśród duchownych. Przykre jest to,że oni sami zakłamują rzeczywistość.
Wanda
4 lata temu
Film jest bardzo dobry. W końcu ktoś pokazał patologię kościoła, układy, ukladziki. Nie mniej niż. Niestety takie są realia. Miałam okazję się przekonać. Ludzie którzy myślą że księża są święci, są po prostu g***i. Niech zniosa celibat i połów problemu zniknie. W Polsce księża są świętsi od papieża. A rozwód kościelny otrzymany dwa razy to co nie układ?
gość
4 lata temu
Każdy, kto oglądał "Kler" wie, że to żadna nagonka. Nie ma tam niczego, czego nie widzieliśmy już wcześniej w programach informacyjnych
Najnowsze komentarze (799)
gość
4 lata temu
aaa 可口可乐 aaa
Anna
4 lata temu
konformistka , komu się chce przypodobać?
gość
4 lata temu
Szapołowska jest jako aktorka skończina ,nikt nie chce jej do filmu.Za PRL tylko d**ę i cyce pokazywała,teraz już stara to nikogo nie jara stąd ten wkurw!
mada
4 lata temu
A dlaczego tak sie oburzacie? Oskar Wajd (wiem, wiem, ale nie wiem jak sie pisze jego nazw.) Oprocz tego, ze pisal byl tez recenzentem ksiazek innych pisarzy i przyznal, ze recenzujac nigdy nieprzeczytal danej ksiazki, zapytano DLACZEGO, a zeby sie NIEZASUGEROWAC odpowiedzial przesmiewca...!!!
gość
4 lata temu
taka g****a od urodzenia czy z racji wieku?
ppq
4 lata temu
nie widziałem filmu z nią, ale wiem, że kiepsko zagrała
gość
4 lata temu
Jest takie ludowe powiedzenie które odzwierciedla obecny stan ducha pani Grażyna Szapołowska " do pokuty jak śmierć u d**y"
gość
4 lata temu
Jak można zabierać głos w sprawie, o której się nie ma pojęcia? To się nazywa 'ignorancja'. I co dziwniejsze mówi to znana aktorka, która wcale nie jest taka 'święta' (choćby i na zdjęciu przy artykule 'kusi' swoimi 'wdziękami' - fe!)
Juras
4 lata temu
Pani artystko ,człowiek inteligentny się nie wypowiada o czymś czego się nie widziało lub nie słyszało.Film jest rewelacyjny a gra pani kolegów jest wspaniała.
gość
4 lata temu
Dziwię się bardzo , że Pani krytykuje negatywnie? Taka kobieta super a film to" klasyka"
kasia
4 lata temu
pani Grażyna jak typowa polska Grażyna się zachowała, lepiej gdyby Pani przemilczała temat i nie wyrażała swojego zdania, które jest żenujące niestety :(
ozon
4 lata temu
Do dzisiaj ją lubiłem, ale widać skumała się z pisem.
gość
4 lata temu
Bylam na tym filmie I nic wielkiiego poprostu prawda tak jak Kazda inna!!
gość
4 lata temu
Grażyna, myślisz, że jak już nie ogrzewasz kozą chałupy, to twoja opinia cokolwiek się liczy? Nie zmieni twojego wizerunku nawet to potrząsanie łepetyną.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie