Trwa ładowanie...
Przejdź na

Szapołowska krytykuje "Kler": "Nie widziałam filmu, ale to zwykła nagonka"

799
Podziel się:

Aktorka nie wybiera się do kina, ale na szczęście i bez tego wyrobiła sobie zdanie na temat filmu, którego nie oglądała. "Apeluję o zajęcie się czymś pożytecznym". 

Szapołowska krytykuje "Kler": "Nie widziałam filmu, ale to zwykła nagonka"

Blisko dwa tygodnie po kinowej premierze filmu Wojciecha Smarzowskiego Kler emocje nie cichną ani na moment. Zresztą już zwiastun filmu, wyemitowany w połowie sierpnia, wzbudził kontrowersje. Po obejrzeniu sceny, w której trzej kompletnie pijani księża śpiewają "Oto wielka tajemnica wiary: złoto i dolary", zaś arcybiskup, grany przez Janusza Gajosa zachwyca się otrzymanym w prezencie kosztownym pastorałem słowami "Złoty, a skromny", stało się jasne, że reżyser bez znieczulenia rozprawia się z kościelnymi patologiami. Jednak, chociaż zwiastun sugerował, że przewodnim tematem będzie pazerność kleru, główny nacisk został położony na problem pedofilii.

Film obejrzało już dwa i pół miliona Polaków, jednak swoje zdanie na jego temat najchętniej wyrażają ci, którzy się do kina nie wybrali i nie zamierzają.
Należy do nich Grażyna Szapołowska, która w rozmowie z Faktem zapewnia, że Kleru nie widziała, co nie przeszkodziło jej wyrobić sobie niepodważalnej opinii na jego temat.

Nie widziałam tego filmu i raczej się na niego do kina nie wybiorę. Mam ważniejsze sprawy na głowie i szczerze to mam w nosie "Kler" - burzy się aktorka. Nie lubię generalizowania i gadek, że wszyscy księża to pedofile i molestują dzieci. Nie jestem święta i złamałam prawie każde przykazanie Boże, jestem też ostatnią osobą, którą można by nazwać moralizatorką, ale *ten film jakoś mnie nie grzeje. *

Podczas gdy Grażynka "ma w nosie" złamane przez pedofilów życiorysy setek ludzi, Fundacja "Nie lękajcie się" pracuje nad raportem o kościelnej pedofilii. Do tej pory znalazły się w nim dane 60 skazanych księży oraz zeznania ponad 300 ofiar. W samej tylko diecezji opolskiej, co przyznał w liście do wiernych sam biskup, uznano i orzeczono winę sześciu kapłanów, którzy dopuścili się co najmniej raz aktu wykorzystania seksualnego wobec osoby małoletniej. Jeśli podobnie było w pozostałych 40 diecezjach w Polsce, to daje *łączną liczbę 246 pedofilów, z których każdy skrzywdził kilkoro dzieci. *Na szczęście Szapołowska uważa, że dużo ważniejszy jest spacer z psem.

Apeluję o spokój i rozsądek w temacie wylewania pomyj na wszystkich księży i o zajęcie się w życiu czymś pożytecznym, na przykład pójściem na spacer z psem - radzi aktorka. To zwykła nagonka, a nagonki zatruwają powietrze, sprawiając, że nie mogę oddychać. Dosyć tego!.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(799)
Gość
6 lat temu
Jakie to typowo polskie. Nie widziała ale krytykuje.
Gość
6 lat temu
"Nie znam się to się wypowiem". Klasyk.
gość
6 lat temu
Wydaje mi się,że Kler powstał po go,żeby pokazać,że patologiczne zachowania znajdziemy również wśród duchownych. Przykre jest to,że oni sami zakłamują rzeczywistość.
Wanda
6 lat temu
Film jest bardzo dobry. W końcu ktoś pokazał patologię kościoła, układy, ukladziki. Nie mniej niż. Niestety takie są realia. Miałam okazję się przekonać. Ludzie którzy myślą że księża są święci, są po prostu g***i. Niech zniosa celibat i połów problemu zniknie. W Polsce księża są świętsi od papieża. A rozwód kościelny otrzymany dwa razy to co nie układ?
gość
6 lat temu
Każdy, kto oglądał "Kler" wie, że to żadna nagonka. Nie ma tam niczego, czego nie widzieliśmy już wcześniej w programach informacyjnych
Najnowsze komentarze (799)
gość
6 lat temu
aaa 可口可乐 aaa
Anna
6 lat temu
konformistka , komu się chce przypodobać?
gość
6 lat temu
Szapołowska jest jako aktorka skończina ,nikt nie chce jej do filmu.Za PRL tylko d**ę i cyce pokazywała,teraz już stara to nikogo nie jara stąd ten wkurw!
mada
6 lat temu
A dlaczego tak sie oburzacie? Oskar Wajd (wiem, wiem, ale nie wiem jak sie pisze jego nazw.) Oprocz tego, ze pisal byl tez recenzentem ksiazek innych pisarzy i przyznal, ze recenzujac nigdy nieprzeczytal danej ksiazki, zapytano DLACZEGO, a zeby sie NIEZASUGEROWAC odpowiedzial przesmiewca...!!!
gość
6 lat temu
taka g****a od urodzenia czy z racji wieku?
ppq
6 lat temu
nie widziałem filmu z nią, ale wiem, że kiepsko zagrała
gość
6 lat temu
Jest takie ludowe powiedzenie które odzwierciedla obecny stan ducha pani Grażyna Szapołowska " do pokuty jak śmierć u d**y"
gość
6 lat temu
Jak można zabierać głos w sprawie, o której się nie ma pojęcia? To się nazywa 'ignorancja'. I co dziwniejsze mówi to znana aktorka, która wcale nie jest taka 'święta' (choćby i na zdjęciu przy artykule 'kusi' swoimi 'wdziękami' - fe!)
Juras
6 lat temu
Pani artystko ,człowiek inteligentny się nie wypowiada o czymś czego się nie widziało lub nie słyszało.Film jest rewelacyjny a gra pani kolegów jest wspaniała.
gość
6 lat temu
Dziwię się bardzo , że Pani krytykuje negatywnie? Taka kobieta super a film to" klasyka"
kasia
6 lat temu
pani Grażyna jak typowa polska Grażyna się zachowała, lepiej gdyby Pani przemilczała temat i nie wyrażała swojego zdania, które jest żenujące niestety :(
ozon
6 lat temu
Do dzisiaj ją lubiłem, ale widać skumała się z pisem.
gość
6 lat temu
Bylam na tym filmie I nic wielkiiego poprostu prawda tak jak Kazda inna!!
gość
6 lat temu
Grażyna, myślisz, że jak już nie ogrzewasz kozą chałupy, to twoja opinia cokolwiek się liczy? Nie zmieni twojego wizerunku nawet to potrząsanie łepetyną.
...
Następna strona