Piątek 14.12.2018 16:30

"Najbardziej wytatuowana lekarka na świecie" walczy ze stereotypami. "Mam nadzieję, że zaczniemy być równo postrzegani" (ZDJĘCIA)

Sarah Gray

Stereotypowe myślenie dotyczy nas wszystkich, choć na co dzień często nie zauważamy, jak bardzo mu podlegamy. Podczas gdy tleniona blondynka z wypełniaczami w twarzy kojarzy się jako bardzo powierzchowna osoba, to ci wytatuowani z kolei wśród wielu budzą lęk i uprzedzenie. Z podobnymi skojarzeniami na co dzień zmaga się doktor Sarah Gray, która jest lekarzem w Australii. 30-latka pierwszy tatuaż zrobiła, mając 16 lat i od tamtej pory większa część jej ciała pokryta jest permamentnymi ozdobami, co czyni z niej najbardziej wytatuowaną lekarkę na świecie.

Kobieta podkreśla, że należy walczyć z krzywdzącymi stereotypami:

Naprawdę liczę, że pewnego dnia będziemy postrzegani równo, a nie przez pryzmat naszego kolorowego wizerunku - napisała na Instagramie. Zamierzam bronić nas, osób ze świata medycyny, który i tak jest już bardzo konserwatywny.

Gray wspomina też dziwną sytuację, do której doszło w luksusowym butiku w Adelaide:

Chciałam kupić sobie nowe szpilki, ale godzinami nikt do mnie nie podchodził. Wszyscy pozostali obsługiwani byli przede mną, a ze mną unikano kontaktu wzrokowego - wyznała w rozmowie z Daily Mail Australia.

Poznajcie doktor Sarah, która ubiega się o stopień chirurga ortopedycznego i jest jednocześnie Miss Tatuażu Australii i Nowej Zelandii.

« Poprzednie 1/14

Najbardziej wytatuowana lekarka świata

2Najbardziej wytatuowana lekarka świata