Trwa ładowanie...
Przejdź na

Stuhr żali się na smog: "Miałem trudności z dokończeniem przedstawienia"

302
Podziel się:

Aktor w ramach walki z zanieczyszczonym powietrzem przyłączył się do zbiorowego pozwu przeciwko skarbowi państwa.

Stuhr żali się na smog: "Miałem trudności z dokończeniem przedstawienia"
bEUGYQUl

Choć od lat głośno mówi się o smogu, który niewątpliwie ma bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie, to stosunkowo niedawno w sprawę zaangażowały się również osobistości z show biznesu. Od kilku lat najczęściej mówi się, że to problem tych największych miast, takich jak Warszawa, czy Kraków. W tym drugim normy dopuszczalnych pyłów wzrosły kilkukrotnie, co zdaje się popchnęło do reakcji również znanych aktorów.

Już jakiś czas temu Grażyna Wolszczak zdecydowała się na aktywną walkę ze smogiem, pozywając władze Warszawy oraz skarb państwa o stwarzanie zagrożenia dla jej zdrowia. Według aktorki walka z zanieczyszczonym powietrzem nie jest obecnie skutecznie przeprowadzana.

Za przykładem koleżanki z branży ruszył najwidoczniej Jerzy Sthur, bo w zeszły piątek w związku ze szczytem klimatycznym ONZ udzielił przejmującego wywiadu dla Radia Kraków, w którym wyznał, że również przyłączył się do pozwu skierowanego przeciwko skarbowi państwa.

bEUGYQUn

Artysta od lat mieszka w Krakowie i jak sam stwierdził - dłużej nie mógł pozostawać obojętny, bo do smogu nie można się po prostu przyzwyczaić:

Ja jestem tu odosobnionym przypadkiem, ponieważ uprawiam taki zawód, gdzie codziennie moje możliwości głosowe weryfikuje scena. Zdarzały mi się już takie sytuacje, że miałem trudności z dokończeniem przedstawienia - no to już wiedziałem, że nie mogę pozostać obojętny, bo to wpływa na moją wydolność zawodową. Wtedy zacząłem szukać też okazji, żeby wziąć udział czynny w akcjach, które mogłyby ograniczyć to zjawisko - tłumaczy aktor.

Od czasu, gdy rządy przejęła partia Prawo i Sprawiedliwość w ekspresowym tempie wdrażając "dobrą zmianę", a TVP stało się imperium Jacka Kurskiego, 71-latek otwarcie wyraża swoje niezadowolenie z tego, co dzieje się obecnie w Polsce. Do tego stopnia, że aktor boi się, iż jeżeli nic się nie zmieni, jego wnuki będą zmuszone wyjechać z kraju.

bEUGYQUt

Winą za smog artysta obarcza oczywiście rządzących, co otwarcie stwierdza podczas wywiadu:

W ogóle nie ma i wśród rządzących, i wśród użytkowników, szacunku dla powietrza, którym oddychamy. Są ludzie, którzy nie są tak uwrażliwieni jak nauczyciele, aktorzy, śpiewacy. W operze bywały próby, kiedy śpiewacy nie mogli wykonywać swojej pracy - wyznał i odniósł się do tegorocznego szczytu klimatycznego ONZ, który miał miejsce w Katowicach:

Nie mogę tego zrozumieć, może jestem laikiem, ale jaki jest propagandowy cel, na kilka dni przed szczytem, wydać walkę wiatrakom. Jak potem na tej sali mają ci przedstawiciele mieć odwagę spojrzeć innym w oczy, gdzie w innych państwach całe miasta wiatrakowe wyrastają i z tego się uzyskuje energię. Jak można powiedzieć otwarcie, że węgiel jest naszym skarbem narodowym i będziemy go przez jeszcze 200 lat wydobywać, bo takie głosy absurdalne były, że potem dostajemy antynagrodę w postaci upokorzenia, że państwo, miasto, które organizuje taki szczyt, samo się unicestwia, tak jak my się sami unicestwiamy powietrzem, którym oddychamy - kontunuował.

bEUGYQUu

Na pytanie, czy ma jakiś pomysł, co do wyjścia z zaistniałej sytuacji, stwierdził, że całą nadzieję pokłada w młodym pokoleniu.

Zgadzacie się z nim? A może odrobinę przesadza?

bEUGYQUv
bEUGYQUO
KOMENTARZE
(302)
Gość
3 lata temu
Za czasow PO Stuhr nie miał problemów ze smogiem
gość
3 lata temu
No, za PO smogu nie było. Dobrze mówi.
Gość
3 lata temu
Kraków najbardziej zanieczyszczone miasto w Europie, musimy coś zrobić!
bEUGYQUP
Gość
3 lata temu
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze i odszkodowanie
gość
3 lata temu
A gdzie pan był za rządów PO ....wtedy nie przeszkadzało powietrze....niech pan jedzie do Brukseli tam sobie zmieni powietrze
Najnowsze komentarze (302)
Gość
3 lata temu
PIS mu przeszkadza a nie smog !!!!W głowie mu sie pomieszało Smog był przedtem ale dla pana sthura to było nie odczuwalne
gość
3 lata temu
No cóż wszystkiemu winien Kaczyński.Dziwne że pan Stuhr z rodziną jeszcze nie wyjechał.Gdzie indziej będzie żył wiecznie .Szkoda że fajnym kiedyś ludziom tak bardzo odbija.
gość
3 lata temu
Jako palacz zdrowie płuc go jakoś nie obchodziło i zdrowie innych osób przy których kopcił i którym powietrze zatruwał też nie! Hipokryta!
Gość
3 lata temu
Tak tak widać że choroba niczego go nie nauczyła, miałeś problem bo kaca pewnie miałeś a nie przez powietrze.
gość
3 lata temu
Lolq pierdoły nie dajcie się zwieść wiatrakom, sprawdźcie ile energii pochłania wyprodukowanie takiego wiatraka(wydobycie materiałów, transport - zniszczenia środowiska, czystej wody itd.), a ile da rady z niego uzyskać. Jak wygląda zużycie energii i jego wzrost w stosunku do energii produkowanej ze źródeł odnawialnych. Bolki co w futerkach nie chodzą, ale samolotami na wakacje to zapieprzają co chwila, czy te co pomoc do Afryki ślą i jakie one / oni to nie wspaniali, licząc jednak netto to ta pomoc powoduje więcej śmierci niż jej brak.
Gość
3 lata temu
za komuny oddychal pelna piersią
gość
3 lata temu
To powiedz co zrobił PIS w tej sprawie? Miał swoje 3 lata, żeby pokazać jaki jest lepszy od Po, czy lepszy dla Polaków po prostu! A razie wykasował alternatywne żrodła energii- wiatraki!
gość
3 lata temu
Mieszkam na osiedlu domów jednorodzinnych o gęstej zabudowie. Większość pali w piecach więc smog jest jak jak cię mogę. Nie jest tak źle jak palą węglem, ale niestety najczęściej spalają śmieci i to jest dopiero tragedia.
bEUGYQUH
Gość
3 lata temu
Ja rozumiem że Ci wszyscy chętni na otrzymanie odszkodowania nie jeżdżą własnymi samochodami tylko komunikacją miejską bo przecież ich samochody też przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza
Gość
3 lata temu
Zakaz wjazdu samochodom do Krakowa!!! Codziennie stoję w kilometrowym korkach i nie dziwie się, że w Krakowie jet smog! !!
Gość
3 lata temu
To nie chodzi czy byl 3 lata temu tylko o to ze jest go jeszcze więcej a PIS wspiera gospodarkę węglowa i wydobywa więcej węgla w czym węgiel to opału jest jeszcze bardziej dostępny ! Nie rozumiecie tego .... tak jak jest u nas tak było no w UK ale 40 lat temu i my wlasnie jesteśmy do tylu totalnie
Gość
3 lata temu
Sami jesteśmy sobie winni. Bo po coś ten węgiel wydobywają i spalają go, zanieczyszczając środowisko. Taki jest finał nastawienia, że trzeba mieć wszystkiego dużo i tanio.
gość
3 lata temu
Jak zwykle wielki, aktor, w opozycji, do wszystkich i wszystkiego !!!! Jaka mina !!1 Hipokryta !!!!
gość
3 lata temu
to jest nagonka niesluszna na Pis, przez lewakow ktorzy sami za to odpowiadaja najbardziej!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEUGYQVA
bEUGYQVB
bEUGYQVC
bEUGYQVD
bEUGYQVE
bEUGYQVj