Wtorek 25.12.2018 19:00

Arcybiskup Głódź BRONI oskarżanego o pedofilię księdza Jankowskiego: "ŚRODOWISKA WROGIE KOŚCIOŁOWI"

ławoj Leszek Głódź Henryk Jankowski

Arcybiskup Głódź BRONI oskarżanego o pedofilię księdza Jankowskiego: "ŚRODOWISKA WROGIE KOŚCIOŁOWI"

Po publikacji w Gazecie Wyborczej reportażu Bożeny Aksamit, z którego jasno wynika, że nieżyjący Henryk Jankowski ma skłonności pedofilskie. Po tekście rozgorzała dyskusja na temat tego, czy dalej powinniśmy czcić jego pamięć. Pojawiła się nawet idea zburzenia jego pomnika, który znajduje się w Trójmieście. Co ciekawe, podejrzenia o jego niezdrowy pociąg do dzieci krążą od lat 90., lecz strach przed silną pozycja Kościoła sprawił, że dopiero teraz zaczynają zgłaszać się domniemane ofiary prałata.

Choć Boże Narodzenie wydaje się być dla katolików radosnym świętem, które powinno jednoczyć, to najwyraźniej nie dla wszystkich. Wpływowy arcybiskup Sławoj Leszek Głódź w czasie mszy pasterskiej postanowił nawiązać do oskarżeń, jakie padają pod adresem jego nieżyjącego kolegi.

Dziękując za tę posługę, cichą, spokojną, niewidoczną, za świadectwo jednoczenia z Jezusem, za jedność z biskupem. A także za hart ducha - a często, kiedy godność kapłańska – zarówno żyjących, jak i zmarłych - przez środowiska wrogie Kościołowi stawiana jest pod pręgierzem oskarżeń, zarzutów, pomówień, często na wyrost, na oślep, dla medialnego także efektu - powiedział, cytowany przez RMF FM, duchowny.

Myślicie, że polski kler w końcu zda sobie sprawę z rzeczywistości czy dalej będzie tkwił w poczuciu, że jest najważniejszy i nieomylny?

fot. East Newsfot. East Newsfot. East News
fot. East News

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (479)

Najnowsze » Nowsze » Oglądasz 451-479 z 479
Odpowiedz
3 0
zgłoś
gość 26.12.2018 19:49
dwa oblechy, które powinny być wy.p**********e ze stanu kapłańskiego. na ich przykładzie można rządać likwidacji koscioła katolickiego w Polsce.
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 26.12.2018 20:00
sqrwesyny.
Odpowiedz
2 0
zgłoś
Nicola 26.12.2018 21:47
Taka narracja cały czas leci w Radiu Maryja że to są pomówienia i rozsuewają je NIE polacy i NIE katilicy i tak wciskają ludziom te brednie i piorą im mózgi,najgorsze jest to że zwolennicy to wszystko łykają jak ciepłe bułki. Temat morze.
Odpowiedz
0 0
zgłoś
Gość 26.12.2018 22:33
Gość: Najdziwniejsze jest, ze ci ludzie pozniej pouczaja o moralnosci, majac problem z przyznaniem sie do wlasnych win, ja uczylem sie tego w przedszkolu: zrobiles zle przyznaj sie I przepros
Dokladnie
Odpowiedz
1 0
zgłoś
Gość 26.12.2018 22:41
Jeden lepszy od drugiego
Ładowanie komentarzy…
Najnowsze » Nowsze » Oglądasz 451-479 z 479