Trwa ładowanie...
Przejdź na

Macierewicz nadal broni "Bartłomieja M.". "Ojciec Rydzyk za niego poręczył"

388
Podziel się

Były szef MON-u jest zdania, że oszustów trzeba piętnować, z tym że nie wszystkich.

Macierewicz nadal broni "Bartłomieja M.". "Ojciec Rydzyk za niego poręczył"
bCFIXtIl

Niezwykła kariera Bartłomieja M. z pewnością zapisze się w historii polskiej polityki, biznesu, a nawet show biznesu. O 29-letnim obecnie protegowanym Antoniego Macierewicza stało się głośno, gdy kilku zasłużonych oficerów poskarżyło się, że zostali zmuszeni do oddawania mu wojskowych honorów. Ówczesny szef MON nie tylko nie uznał tego za nietakt, lecz w nagrodę odznaczył swojego ulubieńca Złotym Medalem "Za Zasługi dla Obronności Kraju".

Antoni ma do Bartka sentyment, odkąd 12 lat temu dostrzegł niezwykłą inteligencję i potencjał siedemnastoletniego wówczas pomocnika aptekarza w Łomiankach. Od tamtej pory dba, żeby się ten talent nie zmarnował. Jak ujawnił na konferencji prasowej, mało kto w Polsce dorównuje Misiewiczowi intelektem.

bCFIXtIn

Kiedy pod naciskiem prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego, Macierewicz został zmuszony do rozstania ze swoim ulubionym rzecznikiem, zatroszczył się o miękkie lądowanie dla pupila. Specjalnie dla Bartka stworzono całkiem nowe stanowisko w Polskiej Grupie Zbrojeniowej oraz cały dział "komunikacji z rządem". Dzięki temu Bartłomiej M. mógł pobierac 50 tysięcy złotych miesięcznej pensji, na którą, oczywiście, zrzucili się wszyscy podatnicy.

Niestety, ta kwota okazała się dla niego niewystarczająca, więc zaczął dorabiać sobie na boku. Jak ujawniło śledztwo CBA, na same tylko rekordowo drogie szkolenia dla pracowników wyprowadził z państwowej spółki 491 964 zł. Oczywiście, żadne szkolenia się nie odbyły. Następne 737 tysięcy PGZ wydała na nieistniejącą wystawę multimedialną w Kielcach oraz koncert Głos Wolności, który także okazał się wymyślony przez zdolnego 29-latka, przewyższającego, jak uważa Macierewicz, intelektem większość Polaków. Kolejne 3 miliony poszły na wypożyczenie na cztery dni monitorów po cenie dwukrotnie wyższej niż rynkowa cena zakupu.

bCFIXtIt

CBA wstępnie szacuje wypracowane przez Bartłomieja M. straty na ponad 3,2 miliona złotych plus blisko pół miliona za fałszywe szkolenia. Jak ustaliła prokuratura, Bartek w międzyczasie pobrał także łapówkę w wysokości 90 tysięcy złotych. Skończyło się wnioskiem o tymczasowy areszt, ale nie wiadomo, jak to z nim będzie, bo za M. poręczył nie tylko Antoni Macierewicz, ale także sam Tadeusz Rydzyk.

Nieprawidłowości muszą być ścigane, to nie podlega dyskusji - zapowiada surowo były szef MON w telewizji Republika, ale z jego dalszej wypowiedzi wynika, że niekoniecznie powinno to dotyczyć wszystkich.

Jest oczywiście pytanie, na ile CBA i służby ścigające podjęły słuszne zatrzymania personalne - zaczyna lawirować były szef MON. Wiele osób mi mówiło, że zna Bartłomieja M. i trudno im wyobrazić sobie, aby był on nieuczciwy. Rozmawiałem w tej sprawie między innymi z ojcem Tadeuszem Rydzykiem, który za niego poręczył.

Jak myślicie, co będzie dalej z karierą "Bartłomieja M."? Może znajdzie jakieś zatrudnienie u ojca Tadeusza?

bCFIXtIu
bCFIXtIv
bCFIXtIO
KOMENTARZE
(388)
Gość
rok temu
Nie zaufałabym komuś, za kogo poręczył R****k. Takie typy trzymają się razem.
gość
rok temu
to wszystko brzmi jak ponury żart!
gość
rok temu
Jak ja mam dosyc PiSu :( Co oni wyrawiaja z tym krajem... to sa prawdziwi dewastatorzy :(
bCFIXtIP
Gość
rok temu
Zawsze było po nim widać że nie jest dobrym człowiekiem. Wygląda mi na takiego co w szkole żaby i inne stworzenia męczył
gość
rok temu
Najpierw powinni się wziąć za Rydzyka i Macierewicza, ryba psuje się od głowy..
Najnowsze komentarze (388)
gość
rok temu
a co ma do tego R****k?na co sie zda jego poręczenie pytam?????????
gość
rok temu
relacja jak między Kunzite i Zoisite/ Da Vinci a Giacomo Caprotii/ Antinous i Hadrian
gość
rok temu
R****K TY K***O JABANA
Albercik
rok temu
Chcialbym zeby go zr****** w d**e w kryminale i Antka do spuly w kacie na gierze !
Gość
rok temu
Sklepy żabka sponsorują rydzka !!
gość
rok temu
razem misia używali
Gość
rok temu
Niech zarabiają w NBP ile chcą ale MA To Być Poparte Kompetencjami a to ich nie ma!!!
Gość
rok temu
Jakie poręczenie za kogoś kto jest podejrzany o złodziejstwo przecież są chyba jakieś dowody normalnego człowieka szlag trafia!!!
bCFIXtIH
Gość
rok temu
Róbcie tak dalej R****k, Macierewicz autorytety moralne normalnie słabo się robi przepierniczycie wybory na bank!!!
Gość
rok temu
Miała być dobra zmiana a co jest złodziejstwo przekręty i nepotyzm na każdym kroku a i dalej nie wiemy ile zarabiają Godlewskie z NBP
gość
rok temu
poręczenie rydzyka.....śmiech na sali....to tak jakby jeden oszust poręczył za drugiego !!!!!!! i w tym wszystkim chory umysłowo macierewicz....ŻENADA !!!!!!
Gość
rok temu
Zamknęli Ptysia !!!
gość
rok temu
przestępców trzeba karać a nie bronić !!!!! poręczenie Rydzyka i Macierewicza Nic nie znaczy oni też mają za uszami
gość
rok temu
Za Ojca Rydzyka tez sie kiedys wezma.
...
Następna strona
bCFIXtJj