Piątek 01.02.2019 21:00

Lewandowska też poleca wizualizacje. "Zmień swoje nastawienie, a wszystko stanie się prostsze"

Anna Lewandowska Anna Stachurska Ania Lewandowska Łukasz Jakóbiak

Lewandowska też poleca wizualizacje. "Zmień swoje nastawienie, a wszystko stanie się prostsze"

Nieformalnie słowem 2017 roku dość niespodziewanie stała się niewinna dotychczas "wizualizacja". Stało się tak głównie dzięki Łukaszowi Jakóbiakowi, który tak bardzo marzył o spotkaniu z Ellen DeGeneres, że "zwizualizował" to sobie, budując studio i wynajmując aktorkę, która odegrała rolę dziennikarki. Wszystko to umotywował dążeniem za marzeniami, nie rozumiejąc, że oszustwo to nie to samo co spełnianie marzeń.

Przypomnijmy: To już rok, od kiedy Łukasz Jakóbiak nie spotkał się z Ellen...

Od tamtej pory słowo "wizualizacja" wzbudza raczej ciarki żenady niż pozytywne skojarzenia. Okazuje się jednak, że wizualizacje wciąż robią furorę i pomagają w budowaniu wizerunku. Właśnie skusiła się na nie Anna Lewandowska, która poświęciła im wpis na blogu.

Ania zaczyna dość życiowo, zauważając, że każdy z nas ma czas, kiedy woli posiedzieć pod kocem z kubkiem herbaty. Lewandowska pisze od razu, że takie symptomy "chandry" można skutecznie pokonać pozytywnym myśleniem. A co, jeśli kubek herbaty i koc to dla kogoś zapracowanego jedyne chwile odpoczynku, a nie "chandra"? Tego Ania już nie wyjaśnia, ale daje wskazówki, by je pokonać:

Zmień swoje nastawienie, a wszystko stanie się prostsze... i przyjemniejsze - pisze, przechodząc do okrągłych sformułowań niepopartych żadnymi dowodami. (...) Według badań nasz mózg reaguje tak samo na emocje wywołane rzeczywistością jak i wyobrażeniami. Kiedy coś sobie wyobrażamy, w mózgu pobudzają się dokładnie te same ośrodki, co podczas rzeczywistego przeżywania.

Lewandowska radzi też, gdzie najlepiej wizualizować. Oczywiście na "łonie natury", chociaż chyba zapomina, że przez trzy czwarte roku polskie łono natury nie zachęca do niczego, a już na pewno nie do pozytywnego myślenia i przywoływania zapachów.

Na wizualizację zawsze wybieraj czas, kiedy nie będą Cię rozpraszały dodatkowe zajęcia i myśli. Tę technikę najlepiej przeprowadzać na łonie natury i oczywiście w samotności - czytamy. (...) By stać się łatwym i pomocnym narzędziem, wizualizacja powinna być uprawiana regularnie. Z czasem zaczniesz odczuwać ją wielozmysłowo i oprócz obrazu usłyszysz dźwięki i poczujesz zapachy.

Myślicie, że Ania uczyła się wizualizacji od Łukasza? Ich współpraca mogłaby być naprawdę ciekawa...

 

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (184)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 184
Odpowiedz
12 8
zgłoś
Gość 01.02.2019 21:05
A gdzie klika pudelka?
Odpowiedz
40 6
zgłoś
Gość 01.02.2019 21:05
Jak wygram w lotto to spróbuje na razie muszę ość w pom do pracy
Odpowiedz
27 46
zgłoś
gość 01.02.2019 21:05
W sumie jest w tym troche racji. Duzo zalezy od naszego nastawienia do INNYCH osob, wystaczy usmiech, mile slowo a naprawde lepiej mozna zyc z innymi, zalatwic rozne sprawy itd ( i nie mowie tu o falszywym byciu milym a po prostu bycie szczerą mila osoba w prostych codziennych momemntach itp)
Odpowiedz
82 7
zgłoś
Gość🐁🐁🐁 01.02.2019 21:06
Ekspertka od wszystkiego
Odpowiedz
276 15
zgłoś
Gość 01.02.2019 21:06
Czy ta Pani kiedyś zamilknie?
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 184