Trwa ładowanie...
Przejdź na

W warszawskim liceum uczniowie zatańczyli "Poloneza Równości". "Chcieliśmy okazać wsparcie młodzieży LGBT"

404
Podziel się

"Nasza szkoła uczy otwartości i szacunku do drugiej osoby. Co roku w polonezie tańczą pary tej samej płci i nie ma z tym problemu" - tłumaczy uczennica I SLO w Warszawie. "Ale wiemy, że w wielu szkołach to jest niemożliwe".

W warszawskim liceum uczniowie zatańczyli "Poloneza Równości". "Chcieliśmy okazać wsparcie młodzieży LGBT"
bCySzVDp

Choć sytuacja członków społeczności LGBT w Polsce do pewnego momentu zdawała się iść w coraz lepszym kierunku, to od kilku lat zdajemy się cofać w tych kwestiach w rozwoju. Polepszeniu sytuacji osób homoseksualnych, niebinarnych i transpłciowych nie sprzyja z pewnością konserwatywny rząd Prawa i Sprawiedliwości, zdający się podsycać prawicową retoryką narodowościowe i homofobiczne nastroje.

W tych trudnych czasach pocieszeniem mogą być drobne gesty, które pokazują, że geje i lesbijki mogą liczyć na wsparcie. O tym chcieli im przypomnieć uczniowie I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego na warszawskiej Bednarskiej, którzy zorganizowali w trakcie swojej studniówki "Poloneza Równości".

bCySzVDr

W trakcie studniówki zatańczono dwa polonezy. Po pierwszym, "tradycyjnym" tańcu, na salę weszło 15 jednopłciowych par, które odtańczyły "równościowego" poloneza.

Chcieliśmy dać im wsparcie, pokazać, że jesteśmy z nimi. Nasza szkoła uczy otwartości i szacunku do drugiej osoby. Co roku w polonezie tańczą pary tej samej płci i nie ma z tym problemu - powiedziała w rozmowie z TVN 24 Agata Sacharuk, uczennica liceum, która tańczyła Poloneza Równości z koleżanką Mają. Ale wiemy, że w wielu szkołach to jest niemożliwe. Chcielibyśmy, aby to się w końcu zmieniło.

Jak twierdzi dyrektorka liceum, Wanda Łuczak, pomysł organizacji specjalnego poloneza wyszedł od tegorocznych maturzystów.

Podoba się Wam taki sposób wspierania społeczności LGBT?

bCySzVDx
bCySzVDy
bCySzVDS
KOMENTARZE
(404)
gość
rok temu
Równość by była gdyby tego nie rozdzielano na dwa tańce, a tak nadal jest stygmatyzacja, m****e.
gość
rok temu
Szanuję ludzi bez względu na ich orientację seksualną, religię, czy poglądy polityczne, pod warunkiem, że ktoś jest dobrym człowiekiem. Nie krzywdzi ludzi i zwierząt, dba o środowisko.
Gość
rok temu
Obnoszenie się że swoją orientacja jest już żenujące , jakby był taniec wspierający pary hetero to by ich chcieli do gazu posłać
bCySzVDT
Gość
rok temu
Kiedyś tak się tańczył i nie było to żadne pokazywanie równości, po prostu brakowało chłopców
gość
rok temu
Lewactwo atakuje. Kto ich zatrzyma?
Najnowsze komentarze (404)
gość
rok temu
Kiedy zatańczą ze zwierzętami?
gość
rok temu
A g....nas obchodzą pederasci!
Vaginka dziew...
rok temu
Bal gejów. Chędożą sie na POtęgę ale nie maja rezulattów tyloko chcą adoptować i adap[atować na następne gejów pokolenie.
Gość
rok temu
O jejku... Do czego ten świat zmierza? :-/ "Tańcem Równości" można by było nazwać jakby się polaczyli w pary o tych samych centymetrach wysokości! Hahah Chłop z chlopem to się może wódki napić! A kobieta z kobietą do kosmetyczki wybrać! TAKIE JEST MOJE ZDANIE! Więcej promujmy takie dziwactwa-napewno ludzkość nie zginie!
Ewka
rok temu
Wreszcie!! To NIKOMU nie szkodzi a może tylko uszczęśliwić ! Brawo młodzi!
Gość
rok temu
Jakieś przygłupy. Dlaczego poloneza, a nie wszystko, co na tej studniówce tańczyli?
gość
rok temu
Lobby gejowskie bierze się za szkoły.
zaskoczony
rok temu
Nie wiem jak teraz, ale ktoś bywały w świecie mówił mi, że w Związku Radzieckim taniec wyłącznie pań był czymś popularnym i normalnym. Teraz, u nas, to wielkie halo i demonstracja czegoś tam. Wychodzi na to, że jesteśmy daleko za Rosjanami. Kto by pomyślał.
bCySzVDL
Gość
rok temu
Tragedia. Popietajcje ....dziwaków dalej...tylko nie tu..
Gość
rok temu
Super!
gość
rok temu
chore
gość
rok temu
bardzo ladna inicjatywa
Gość
rok temu
Słabe szkoda tych spranych mózgów
gość
rok temu
brawo
...
Następna strona
bCySzVEn