Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kijowski założył nową organizację - DLA "ZLINCZOWANYCH"! "Publicznie odmawiano Mateuszowi prawa do życia"

141
Podziel się:

Były lider KOD-u postanowił połączyć siły z byłą prezes Ruchu Palikota, Katarzyną Izydorczyk. Odniesie sukces?

Kijowski założył nową organizację - DLA "ZLINCZOWANYCH"! "Publicznie odmawiano Mateuszowi prawa do życia"

Mateusz Kijowski zdobył rozgłos, gdy po objęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość założył Komitet Obrony Demokracji. Ruch przyciągnął tysiące obywateli niezadowolonych z "dobrej zmiany", a Kijowski szybko zyskał sympatię i zaufanie. Niestety, równie szybko je stracił, gdy wyszło na jaw, że ma ogromne długi alimentacyjne. W dodatku przed komornikiem udawał, że nie posiada żadnego dochodu, podczas gdy działacze KOD-u twierdzą, że przelewał sobie na konto ogromne sumy ze wspólnej kasy.

Oczywiście Kijowski wszystkiego się wyparł i stwierdził, że wszelkie zarzuty pod jego adresem to element politycznej nagonki. Narzekał, że czuje się prześladowany i z tego powodu nie może znaleźć żadnej pracy. W pewnym momencie, wraz z siostrą Krystyny Pawłowicz, zorganizował nawet zbiórkę pieniędzy o nazwie "Stypendium Wolności", dzięki której miałby odbić się od dna.

I to nie pomogło, ale Mateusz nie ustaje w wysiłkach., bo właśnie zaangażował się w kolejny projekt o nazwie Art. 42 stowarzyszanie zlinczowanych. Kijowski założył go wspólnie z Katarzyną Izydorczyk, byłą prezes Ruchu Palikota i fundacji Moja Dominikana. Na stronie organizacji można się dowiedzieć, że oboje czują się ofiarami publicznego linczu.

Mateusz Kijowski - wydaje się, że nie trzeba go przedstawiać - to człowiek-legenda, który porwał ludzi na ulice w obronie Konstytucji! A jednak nikt nie zaznał tak zmasowanego linczu, jak Mateusz, w wyniku swoich prywatnych błędów i błędów mu przypisanych. Zawiść i "nie wiadomo co jeszcze" doprowadziły do tego, że publicznie odmawiano Mateuszowi prawa do życia. Wraz z jego odejściem faktycznie odszedł z życia publicznego i KOD.

Lincz trwa nadal - gdziekolwiek Mateusz się ruszy, znajdą się "miłośnicy" gnębienia go, przez co i inni wolą stać z boku - aż to przycichnie. Pytanie: co Mateusz ma robić przez ten czas, aż przestanie się go publicznie linczować? Z czego ma żyć? Kto go zatrudni, skoro ciągnie za swoim nazwiskiem i wizerunkiem nie tylko media, ale i służby specjalne? - pyta dramatycznie Izydorczyk. To jest dziś prawdziwe oblicze Mateusza, człowieka skazanego na publiczny i prywatny niebyt, na śmierć cywilną.

Następnie Katarzyna, która przedstawia siebie jako "kobietę czynu uzależnioną od pomagania innym", żali się, że nadal jest postrzegana przez pryzmat współpracy z Palikotem.

W zeszłym roku, po ostatnim wywiadzie w Faktach TVN (gdzie padło pytanie o pokłosie działania księży pedofili na Dominikanie) do mojego domu weszło CBA. Weszli też do mieszkania mojej dziewiętnastoletniej córki... Mnie zabrali "na dołek". Następnego dnia pani rzecznik prokuratury ogłosiła zarzuty, jakie mi postawiono, przekazując je większości krajowych mediów. Świat dowiedział się wcześniej, niż ja - wbrew moim konstytucyjnym prawom - o zarzutach pozbawionych logicznych podstaw. Sąd nie zgodził się na areszt, ale media zrobiły swoje: do dzisiaj jestem publicznie linczowana - ogłasza kobieta, dodając, że spędziła pół roku w szpitalu, lecząc się z ciężkiej depresji.

Kijowski i Izydorczyk deklarują, że będą pomagać innym "zlinczowanym". W komentarzach internauci zwracają uwagę, że zamiast zajmować się pomocą innym, były szef KOD-u powinien najpierw naprawić własne błędy.

Myślicie, że jego nowy projekt odniesie sukces?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(141)
Marek...
5 lata temu
Matko... dość człowieku...jest tyle pracy w Polsce... weź się do pracy leniu...
Mika
5 lata temu
Czy ten człowiek naprawdę nie widzi jaki jest żałosny, weź się do normalnej pracy a nie żebraj
Lyna xtc fb
5 lata temu
to jest dopiero teatr i przedstawienie
Gość
5 lata temu
Proszę Pani: jak się narobiło dzieci, to trzeba na nie łożyć, a nie kupować sobie iPhona - niewygodne to jest, prawda?
gość
5 lata temu
To dzisiaj 1 kwietnia?
Najnowsze komentarze (141)
gość
5 lata temu
Najlepszy zawodnik opozycji
gość
5 lata temu
Cwany Gwizdek
Wac
5 lata temu
Kreatura lewizny,szkodnik
Gość
5 lata temu
Śmierdzący kodziarz zul
gość
5 lata temu
Cwaniactwo w pełnym rozkwicie.
gość
5 lata temu
Ha weż sie do pracy ale co tam lepiej jak ludzi zrobią zrzutkę cwany lisek
Gość
5 lata temu
Niech założy grupę ojców niepłacących alimentow
Jestem Gość
5 lata temu
Bolek i Stefek Mirabelka chętnie dołączą do tej ferajny.
afrykaner
5 lata temu
kiedy odpowie za przekręty?
Gość
5 lata temu
Po co tyle tekstu? On już nigdy nie odniesie sukcesu, ponieważ przekreslil się Sam.
gość
5 lata temu
Jak sie dorobic a sie nie narobić... o to motto tego ,,pana,,
gość
5 lata temu
Jak sie orobicdorobic a sie nie narobić o to motto tego ,,pana,,
Gość
5 lata temu
Stary cfaniak
Gośćedwart
5 lata temu
Chłopie weź się ogarnij masz ponad 50 lat A zachowujesz się na 15.całe życie pokrzywdzony
...
Następna strona