Ojciec Dody ma nowotwór. "Przeszedł poważną operację"

59
Podziel się

Doda, po raz trzeci w ciągu minionych kilku lat, rzuciła wszystko, by wspierać najbliższych w walce z podstępną chorobą.

Ojciec Dody ma nowotwór. "Przeszedł poważną operację"

Kilka dni temu, w samym środku przygotowań do trasy koncertowej, Doda ogłosiła, że jest zmuszona zawiesić obowiązki zawodowe z powodu poważnej choroby, która pojawiła się w jej rodzinie.

Z przykrością muszę przełożyć aktywności zawodowe na późniejszy czas - ujawniła w oświadczeniu. W mojej rodzinie pojawił się nowotwór. Proszę o wyrozumiałość i wsparcie.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że rodzinę Rabczewskich prześladuje ostatnio pech. W 2015 roku na raka zachorowała mama piosenkarki, Wanda.Doda troskliwie się nią opiekowała. W wywiadach wspominała, że czasem zdarzało jej się spać na podłodze w szpitalnej sali.

Artystka zdążyła poznać warunki panujące na polskich oddziałach onkologicznych pięć lat wcześniej, gdy u jej ówczesnego narzeczonego, Adama Darskiego zdiagnozowano białaczkę. Doda włączyła się wtedy bardzo aktywnie w poszukiwanie szpiku dla niego. Udało się. Nergal wrócił do zdrowia, niestety ich związek nie przetrwał.

W zeszłym roku, gdy Doda przygotowywała się do romantycznego ślubu z Emilem Stępniem w hiszpańskiej Marbelli, pogorszył się stan zdrowia jej ukochanej babci Pelagii. Zmarła dwa miesiące po ślubie wnuczki. Trzy tygodnie później odszedł pies piosenkarki, shih tzu imieniem Bandzior. Spędzili razem 13 lat.

Po śmierci babci Doda ze smutku cierpiała na niemoc twórczą. W końcu postanowiła uczcić jej pamięć płytą, na której zawarła jej ulubione utwory w zupełnie innych niż dotąd aranżacjach i zaplanowała symfoniczną trasę koncertową.

Już wiadomo, że do niej nie dojdzie, a przynajmniej nie teraz. Tygodnik Rewia podaje, że to u ojca Dody, Pawła Rabczewskiego, zdiagnozowano nowotwór. To dla wszystkich ogromne zaskoczenie. Informację tę pośrednio potwierdziła sama Dorota, publikując na Instagramie podziękowania za okazane jej wsparcie:

Dziękuję Wam za troskę i setki wiadomości wysyłanych codziennie, również od lekarzy z chęcią pomocy. Mój tata przeszedł poważną operację, dochodzi do siebie i czuje się coraz lepiej. Dzięki czemu i ja staję psychicznie na nogi. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze to zobaczymy się 5.04 na podpisywaniu płyt w Poznaniu. Cieszę się na to spotkanie. Trzymajcie kciuki - napisała.

Tata Dody, sportowiec sztangista, medalista mistrzostw świata i Europy, zawsze cieszył się żelaznym zdrowiem. Niestety, choroba nie wybiera...

KOMENTARZE
(59)
gość
rok temu
A podobno to nie jest osoba medialna! Czy tylko na wypadek procesu sądowego?
Gość
rok temu
Moja propozycja jest taka, aby Doda zajęła się rodzicami i calkowicie zniknęła z życia publicznego. Doda. Nie damy się nabrać na te PRowe zagrywki.
gość
rok temu
A KOGO TO INTERESUJ ?
gość
rok temu
no doda też chyba pokazała "mentalność polaka" bijąc ludzi w windzie, oblewając wodą, popychając ze sceny iip. itd.
Gośćhhhjj
rok temu
tak??? naprawdę??
Najnowsze komentarze (59)
gość
12 miesięcy temu
a za raka tatunia kto tym razem odpowiada????haidar?
Gość
12 miesięcy temu
Doda ma duże obciążenie genetyczne! BAdaj się !
gość
rok temu
O tej pańci,szkoda pisać
gość
rok temu
Dorotko to co cie spotyka mazywa sie KARMA.
Gość
rok temu
Lal, nawet w takiej chwili szambiarskie komentarze... Zdrowia dla wszystkich, trzymaj sie Doda
Gość
rok temu
Zdrowia dla wszystkich. A tym co tak wstretnie komentuja zycze kurzajek na ozorach. Swieta ta Doda nie jest ale poziom wypowiedzi tutaj to jest straszne samo
gość
rok temu
dokładnie.....
gość
rok temu
mam gdzies te hołote
gość
rok temu
No cóż ona tez jest wstretna bo życzyła publicznie śmiertelnej choroby Monice Jsrosinskiej
gość
rok temu
Znowu zaczyna się wywlekanie prywatnych spraw na forum publicznym a potem będzie lament, ze sie wszyscy interesują życiem prywatnym tej szurnietej rodzinki
gość
rok temu
trochę taktu i skromności toby się Dodzie przydało, z choroby robić sensację wstyd
gość
rok temu
choroby to chyba prywatne sprawy,a nie żeby trąbić o tym raku na cały świat
gość
rok temu
mój mąż też miał nowotwora już nie żyje, ale kariery nie zawieszałam pracowałam, trzeba było pieniędzy na leczenie
gość
rok temu
Radze obejrzeć jej zdjęcia nieretuszowane i gdzie jest bez makijażu to przestaniesz sie dziwić
...
Następna strona