Trwa ładowanie...
Przejdź na

Córka wiceministra Tobiszowskiego surowo o tacie: "Obraz wartości i zasad moralnych to tylko fikcja"

145
Podziel się

Córka wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego zarzuca tacie skąpstwo i hipokryzję. "Ojciec stwierdził, że jeżeli będę się sądownie dopominać o alimenty, to spowoduje, że "wy*ie*dolą" mnie ze studiów.".

Córka wiceministra Tobiszowskiego surowo o tacie: "Obraz wartości i zasad moralnych to tylko fikcja"
bCHWojIR

Kilka dni temu pisaliśmy o pozwie sądowym, który pod adresem swojego taty, wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego wystosowała jego jedyna córka Monika. 22-letnia studentka domaga się od ojca alimentów na pokrycie połowy kosztów utrzymania. Całość szacuje na pięć tysięcy złotych miesięcznie, wliczając zabiegi kosmetyczne, fryzjerskie, dentystyczne, nowe ubrania, wydatki na samochód oraz pielęgnację paznokci.
Niestety, Monika nie precyzuje, czy w posiadanie mieszkania, które zajmuje po wyprowadzce z rodzinnego domu oraz samochód, na którego eksploatacje potrzebuje 800 złotych miesięcznie, weszła samodzielnie czy też z finansową pomocą rodziców.

W pozwie domaga się od ojca miesięcznych alimentów w wysokości 2,5 tysiąca złotych, czyli, jak można się domyślać, drugie tyle potrafi zarobić sama. Czyli to jednak prawda, że nie da się wychować dziecka za mniej...

bCHWojIT

Monika Tobiszowska, w odpowiedzi na artykuł, opublikowany w Super Expressie, zamieściła na Facebooku wyjaśnienie. Wynika z niego, że ma żal do tabloidu o przedstawienie jej jako osoby jednoznacznie roszczeniowej, bo gdyby czytelnicy znali jej ojca tak dobrze jak ona, to by się nie dziwili, że wybrała drogę sądową.

Obraz kupowany w telewizji i w gazecie pod szyldem wartości i zasad moralnych TO TYLKO FIKCJA - pisze rozgoryczona dwudziestodwulatka. Ojciec w rozmowie ze mną stwierdził, że jeżeli będę się sądownie dopominać o alimenty to spowoduje, że "wy....li mnie ze studiów. Z początku obawiałam się, że może to zrobić, ale potem stwierdziłam, że nie damy się już więcej zastraszać. W sądzie jest tak, że przedstawia się wszystkie wydatki, wobec powyższego chciałam nadmienić, iż pieniądze potrzebne mi są po prostu do życia, to znaczy utrzymania mieszkania, opłacenia studiów, dojazdów, dodatkowego kursu językowego oraz przede wszystkim na wyżywienie. Żałosne jest to, że podaje się o prywatnym leczeniu, a nie pisze się, że mam chorą tarczycę, słaby wzrok i w niedalekiej przyszłości zabiegi stomatologiczne. Oczywiście ojciec nie może o tym wiedzieć, gdyż takie przyziemne sprawy nigdy go nie interesowały. Szanowna Redakcjo proszę nie robić ze mnie rozkapryszonej młodej kobiety, żyjącej ponad stan, tylko podejść do tematu realnie, w oparciu o prawdę.

Monika Tobiszewska ujawnia, że, niezależnie od wyjaśnień, zamieszczonych na Facebooku, wystosowała także specjalne listy do redakcji Super Expressu i Faktu. Dementuje także słowa ojca, który w rozmowie z dziennikarzami zapewniał, że nigdy nie żałował córce pieniędzy. Jak wynika ze skrupulatnych wyliczeń, zamieszczonych przez studentkę na Facebooku, Tobiszowski minął się z prawdą, deklarując, że wpłaca na konto córki po tysiąc złotych miesięcznie. Monika podkreśla, że przez cały 2018 roku było to tylko 10.900 złotych, a przez trzy miesiące bieżącego roku zaledwie 3 tysiące złotych i to też po interwencji u prawnika.

bCHWojIZ

Takie są fakty, które spowodowały, że już ponad rok temu zwróciłam się do ojca z prośbą o systematyczne płacenie i wspomniałam, że nie chcę składać sprawy do sądu, ale będę zmuszona, bo nie mogę tylko i wyłącznie korzystać z pieniędzy mamy - wyjaśnia 22-letnia studentka. Nadmieniam również, iż podjęłam pracę w szkole językowej, aby mieć pieniądze na drobne wydatki. A to, że lubię mieć zadbane paznokcie i cerę to chyba normalnie dla każdej osoby w moim wieku.

Mama Moniki odmówiła komentarza, jednak Fakt ustalił, że planuje rozwód z wiceministrem Tobiszowskim. Na Facebooku zamieściła wpis, jednoznacznie dowodzący, że popiera roszczenia córki.

W związku z bardzo niesympatyczną i kłamliwą wypowiedzią wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego, podaję wyjaśnienia córki Moniki - napisała Dorota Tobiszowska*_.* Chcę dodać, że moja córka jest osobą odpowiedzialną i dobrą. Uczy się i pracuje. Jestem z niej dumna._

Na wtorkowej rozprawie Sąd Rejonowy w Rudzie Śląskiej przychylił się do argumentów córki wiceministra i mimo nieobecności pozwanego, który tłumaczył się obowiązkami służbowymi, oszacował jego miesięczną pensję na 15 tysięcy złotych i uznał, że z takim uposażeniem stać go na to, by wypłacać córce 2,5 tysiąca złotych miesięcznie.

bCHWojJa

Przy okazji prawniczka reprezentująca Monikę Tobiszowską wyśmiała próbę mediacji podjętą rzekomo przez jej ojca.

Propozycja zawarcia ugody alimentacyjnej pojawiła się na 3 dni przed terminem rozprawy - ujawnia pani mecenas.

Biorąc pod uwagę chronologię wydarzeń, wiceminister zaczął działać w tej sprawie dopiero po tym, gdy nagłośniły ją media.

_

bCHWojJb
bCHWojJc

_

bCHWojJu
KOMENTARZE
(145)
gość
rok temu
Fest, jaka rozpuszczona laska.. Ja pracuje żeby odciążyć rodziców, a ta chce wszystko na tacy.. Wstyd!
Gość
rok temu
Dajcie spokoj, nie wiecie, jak jest naprawde
gość
rok temu
Ta dziewczyna powie wszystko, byle tylko poprzeć matkę w czasie rozwodu.. :/ Nieładnie tak wywlekać publicznie sprawy rodziców :/
bCHWojJv
gość
rok temu
Dziewczyna tylko się pogrążyła bo napisał ,że jeszcze od matki kasę ciągnie ….więc tysiak od ojca plus drugi od matki jest super kwotą dla studentki a pazury może robić sobie sama tylko widocznie leń śmierdzący jest
Gość
rok temu
To ja więcej inwestuję w swoje jedyne dziecko, choć zarabiam 3.000zł a nie 15.000. Doopek.
Najnowsze komentarze (145)
gość
rok temu
Ta dziewczyna powie wszystko, byle tylko poprzeć matkę w czasie rozwodu.. :/ Nieładnie tak wywlekać publicznie sprawy rodziców :/
gość
rok temu
Fest, jaka rozpuszczona laska.. Ja pracuje żeby odciążyć rodziców, a ta chce wszystko na tacy.. Wstyd!
ZEFEL
rok temu
k*****a,, córce powiedzieć, że " on spowoduje że ją ze studiów wyp,,,,lą " ,,
Gość
rok temu
Dziecko kochane proszę wziąć się do pracy studiować wcale nie musisz ludzie żyją za grosze i nie narzekają wstyd młoda panno
Gość
rok temu
Złamas nie tatuś
gość
rok temu
Takich ludzi mamy w PiS zenada
Gość
rok temu
Jeśli ojciec taki jest to trzeba się odciąć i pokazać że można samej się utrzymać bez jego jałmużnej, a tak to traci honor i się zastanawiam kto gorszy
gość
rok temu
To dziecko nie ma czterech lat (chociaż nie potrafi sama paznokci ogarnąć) i choć się uczy, wiec w świetle prawa jej się "należy", to w mojej subiektywnej ocenie jest z tym koncertem życzeń dorosła oraz obrzydliwa.
bCHWojJn
Gość
rok temu
Kurcze, jak ja poszłam na studia, to cieszyłam się jak rodzice dawali mi 1000 zł. To wydawało mi ogromną kwotą.
gość
rok temu
Nie ma to jak Prawy i Sprawiedliwy.
Gość
rok temu
ale chyba rodzice nie zarabial 15 tysiecy? jakby tyle mieli tez bys uwazala zgodnie z prawem ze ci sie nalezy
gość
rok temu
następny "fajny" tatko!
Bożka
rok temu
Nie daj się dziewczyno zastraszyć. Jesteś super. Po prostu nie było innej drogi tylko sąd/ z niektórymi ludźmi nie da się negocjować.
Bonnie
rok temu
Nie ma znaczenia czy wiceminister czy zwykly zjadacz chleba ,moze rozpuscil coreczke a teraz chce postawic do pionu !
...
Następna strona
bCHWojJP