Doda nie chce mieć dzieci: "Nie mam instynktu macierzyńskiego i się tego nie wstydzę"
doda
01.04.2019 11:15

Doda nie chce mieć dzieci: "Nie mam instynktu macierzyńskiego i się tego nie wstydzę"

„Dla jednych macierzyństwo to życiowy cel, dla innych nie”- przyznała piosenkarka. Zdziwieni?

Podziel się
Dodaj komentarz

W kwietniu zeszłego roku Doda i jej narzeczony, producent filmowy Emil Stępień, powiedzieli sobie sakramentalne tak w promieniach hiszpańskiego słońca. Piosenkarka zdołała ukryć ślub w Marbelli przed mediami, a na uroczystości obecni byli jedynie najbliżsi. Za "kameralną" ceremonię w hiszpańskim Saint Tropez miała zapłacić blisko pół miliona złotych, a samo zakwaterowanie gości pochłonęło 150 tysięcy. Piosenkarka stopniowo dzieliła się z fanami wspomnieniami ze ślubu, a internetowy album zwieńczyła ślubnym teledyskiem, w którym cieszyła się, że jej mąż nie gustuje w "zdzirach".

Dobrą passę i świętowanie zamążpójścia szybko zakłóciły problemy. Piosenkarka niedawno pożegnała swoją ukochaną babcię. Niemoc twórczą i smutek po śmierci pani Pelagii przekuła w nową płytę z coverami, którą zadedykowała zmarłej seniorce rodu. Niestety, 35-latka musiała wstrzymać promocję nowego wydawnictwa z powodu nowotworu ojca. Choroba Pawła Rabczewskiego zamroziła także plany wyjazdu do Hiszpanii, gdzie razem z mężem miała świętować pierwszą rocznicę ślubu.

Rabczewska-Stępień po ślubie z Emilem była zasypywana przez fanów pytaniami o plany powiększenia rodziny. Postanowiła dłużej nie trzymać ich w niepewności i zagrać z nimi w otwarte karty. W rozmowie z magazynem Wprost przyznała, że nie ma zamiaru zostać mamą i obcy jest jej instynkt macierzyński:

Nie chcę mieć dzieci. I uważam, że każda kobieta ma prawo do takiej decyzji. o nie tak, że nie lubię dzieci, po prostu nie czuję, że spełnię się jako matka. Nie mam instynktu macierzyńskiego i się tego nie wstydzę. Dla jednych macierzyństwo to życiowy cel, dla innych nie. Obie postawy są fantastyczne, żadna decyzja nie jest gorsza ani lepsza - mędrkowała.

Żona Emila Stępnia jednak nie omieszkała fantazjować na temat swojego potencjalnego potomstwa. Piosenkarka preferuje model wychowania, w którym dziecko nie jest przeciążone obowiązkami, a wolny czas spędza z rodzicami, z dala od cyberprzestrzeni:

Zamiast wysyłać je na durne kursy sześciu języków, dałabym im sport i muzykę. Muzyka uwrażliwia, a sport hartuje ducha. Zabrałabym im też telefon a dałabym coś o niebo cenniejszego - swój czas.

W rozmowie Agatą Jankowską podkreśliła, że pewność siebie zbudowała dzięki rodzicom. Ojciec Rabczewskiej, sztangista i medalista mistrzostw świata, zaszczepił w niej sportowego ducha walki i wpoił zasady czystej walki.

Piosenkarka na koniec rozmowy zaapelowała, aby inni brali przykład z jej rodziców:

Nie bójcie się stawiać dzieci na piedestale, zachwycać się ich najmniejszymi sukcesami! Życie jeszcze będzie próbowało ustawić je do szeregu, a wielu ludzi zrobi wszystko, żeby podciąć im skrzydła i udowodnić, że są niewiele warci. Ale wy, rodzice, tego nie róbcie

Spodziewaliście się, że jest taką specjalistką w wychowaniu dzieci?

komentarze
+1
+1
wow!
ważne
słabe
straszne
Napisz komentarz
Zwiń komentarze
01-04-2019

gośćWybryki natury dzieci mieć nie mogą! Nic tu chęć posiadania potomstwa lub nienie ma najmniejszego znaczenia!

01-04-2019

GośćOna bredzi nic co mówi nie jest szczere tylko aby się klikalo za tydzień powie że jest w ciąży i nagle poczuła że to jest to ludzie to mitomanka, ona … Czytaj całość

01-04-2019

gośćW PUNKT!

10-04-2019

GośćJej sprawa. Kazda kobieta ma wybor. Po co sie niektorzy oburzaja? Ona moze tego bardzo zalowac albo i nie zalowac- No wlasnie ONA a nie WY.

06-04-2019

GośćWy jestescie durni ! Mam prawo robic co chce ! Moze nie moze miec dzieci ? I co ma xalej polsce powiedziec „ no staramy sie, ale niestety nie moge”

04-04-2019

gośćNic na siłę. Lepiej nie mieć dzieci niż być złą matka dla nich.

03-04-2019

gośćbezpłodna jest brzydula, zresztą stara już pod 60 podchodzi

03-04-2019

GośćMogłaby być fajna mama 👍 jak zaszła by w ciąże pierwsza przed Małgonią i Radziem to pączuś by z zazdrości lukier rozpuścił 😂

03-04-2019

gośćinstynktu samozachowawczego też ani na lekarstwo.....hahaha

02-04-2019

GośćDorota instynkt rodzi się z chwilą narodzin dziecka -:) wyobraź sobie do tego tą radość Twoich rodziców i męża , i w Tobie wówczas narodzi się ta … Czytaj całość