Doda nie chce mieć dzieci: "Nie mam instynktu macierzyńskiego i się tego nie wstydzę"

117
Podziel się

„Dla jednych macierzyństwo to życiowy cel, dla innych nie”- przyznała piosenkarka. Zdziwieni?

Doda nie chce mieć dzieci: "Nie mam instynktu macierzyńskiego i się tego nie wstydzę"

W kwietniu zeszłego roku Doda i jej narzeczony, producent filmowy Emil Stępień, powiedzieli sobie sakramentalne tak w promieniach hiszpańskiego słońca. Piosenkarka zdołała ukryć ślub w Marbelli przed mediami, a na uroczystości obecni byli jedynie najbliżsi. Za "kameralną" ceremonię w hiszpańskim Saint Tropez miała zapłacić blisko pół miliona złotych, a samo zakwaterowanie gości pochłonęło 150 tysięcy. Piosenkarka stopniowo dzieliła się z fanami wspomnieniami ze ślubu, a internetowy album zwieńczyła ślubnym teledyskiem, w którym cieszyła się, że jej mąż nie gustuje w "zdzirach".

Dobrą passę i świętowanie zamążpójścia szybko zakłóciły problemy. Piosenkarka niedawno pożegnała swoją ukochaną babcię. Niemoc twórczą i smutek po śmierci pani Pelagii przekuła w nową płytę z coverami, którą zadedykowała zmarłej seniorce rodu. Niestety, 35-latka musiała wstrzymać promocję nowego wydawnictwa z powodu nowotworu ojca. Choroba Pawła Rabczewskiego zamroziła także plany wyjazdu do Hiszpanii, gdzie razem z mężem miała świętować pierwszą rocznicę ślubu.

Rabczewska-Stępień po ślubie z Emilem była zasypywana przez fanów pytaniami o plany powiększenia rodziny. Postanowiła dłużej nie trzymać ich w niepewności i zagrać z nimi w otwarte karty. W rozmowie z magazynem Wprost przyznała, że nie ma zamiaru zostać mamą i obcy jest jej instynkt macierzyński:

Nie chcę mieć dzieci. I uważam, że każda kobieta ma prawo do takiej decyzji. o nie tak, że nie lubię dzieci, po prostu nie czuję, że spełnię się jako matka. Nie mam instynktu macierzyńskiego i się tego nie wstydzę. Dla jednych macierzyństwo to życiowy cel, dla innych nie. Obie postawy są fantastyczne, żadna decyzja nie jest gorsza ani lepsza - mędrkowała.

Żona Emila Stępnia jednak nie omieszkała fantazjować na temat swojego potencjalnego potomstwa. Piosenkarka preferuje model wychowania, w którym dziecko nie jest przeciążone obowiązkami, a wolny czas spędza z rodzicami, z dala od cyberprzestrzeni:

Zamiast wysyłać je na durne kursy sześciu języków, dałabym im sport i muzykę. Muzyka uwrażliwia, a sport hartuje ducha. Zabrałabym im też telefon a dałabym coś o niebo cenniejszego - swój czas.

W rozmowie Agatą Jankowską podkreśliła, że pewność siebie zbudowała dzięki rodzicom. Ojciec Rabczewskiej, sztangista i medalista mistrzostw świata, zaszczepił w niej sportowego ducha walki i wpoił zasady czystej walki.

Piosenkarka na koniec rozmowy zaapelowała, aby inni brali przykład z jej rodziców:

Nie bójcie się stawiać dzieci na piedestale, zachwycać się ich najmniejszymi sukcesami! Życie jeszcze będzie próbowało ustawić je do szeregu, a wielu ludzi zrobi wszystko, żeby podciąć im skrzydła i udowodnić, że są niewiele warci. Ale wy, rodzice, tego nie róbcie

Spodziewaliście się, że jest taką specjalistką w wychowaniu dzieci?

KOMENTARZE
(117)
gość
11 miesięcy temu
Przed ślubem z tym gościem mówiła że czuje że to wreszcie ten facet z którym chciałaby mieć dzieci. Aha - czyli po ślubie już zmieniła o nim zdanie. Kiedy rozwód?
gość
11 miesięcy temu
Pewność siebie? Wulgarne zakrzykiwanie rzeczywistości to nie pewność siebie a kompleksy, a rzucanie się z łapami na każdego tylko to potwierdza.
Gość
11 miesięcy temu
To na ch... o tym opowiada
Gość
11 miesięcy temu
Ona bredzi nic co mówi nie jest szczere tylko aby się klikalo za tydzień powie że jest w ciąży i nagle poczuła że to jest to ludzie to mitomanka, ona rąk naprawdę nie może mieć dzieci
Gość
11 miesięcy temu
Albo on albo ona nie mogą ich mieć dawno by ratowala karierę ona jest totalna mitomanka prawde powie jak się pomyli
Najnowsze komentarze (117)
Gość
11 miesięcy temu
Jej sprawa. Kazda kobieta ma wybor. Po co sie niektorzy oburzaja? Ona moze tego bardzo zalowac albo i nie zalowac- No wlasnie ONA a nie WY.
Gość
11 miesięcy temu
Wy jestescie durni ! Mam prawo robic co chce ! Moze nie moze miec dzieci ? I co ma xalej polsce powiedziec „ no staramy sie, ale niestety nie moge”
gość
11 miesięcy temu
Nic na siłę. Lepiej nie mieć dzieci niż być złą matka dla nich.
gość
11 miesięcy temu
bezpłodna jest brzydula, zresztą stara już pod 60 podchodzi
Gość
11 miesięcy temu
Mogłaby być fajna mama 👍 jak zaszła by w ciąże pierwsza przed Małgonią i Radziem to pączuś by z zazdrości lukier rozpuścił 😂
gość
11 miesięcy temu
instynktu samozachowawczego też ani na lekarstwo.....hahaha
Gość
11 miesięcy temu
Dorota instynkt rodzi się z chwilą narodzin dziecka -:) wyobraź sobie do tego tą radość Twoich rodziców i męża , i w Tobie wówczas narodzi się ta miłość matczyna 💗
gość
11 miesięcy temu
Ciekawe ile usunęła
gość
11 miesięcy temu
"Za "kameralną" ceremonię w hiszpańskim Saint Tropez miała zapłacić blisko pół miliona złotych (...)". Pytanie do autora tekstu - od kiedy Saint Tropez to miasto w Hiszpanii?
Gość
11 miesięcy temu
Podobno nie istnieje coś takiego jak instynkt macierzyński... Wiekszość ludzi decyduje się na dziecko świadomie. Można powiedzieć z rozsądku.
Gość
11 miesięcy temu
Najlepsza z jej decyzji. Wyobrażacie sobie dode w wersji mini. Z taka osobowością.
Gość
11 miesięcy temu
Wysterylizowala się żebyście wiedzieli
gość
11 miesięcy temu
Bo Doda to facet.
radoslaw
11 miesięcy temu
Stary Dodałn jako zwiędły siusiak pielurchomajtów leci w młynie na wodę.
...
Następna strona