Trwa ładowanie...
Przejdź na

Jarosław Jakimowicz wyraża na Facebooku niechęć do Żydów: "POLAND NOT POLIN"

491
Podziel się:

Jarek postanowił odnieść się do kwestii ustawy 447 nakazującej wypłatę odszkodowań i zwrot mienia ofiarom Holokaustu i ich rodzinom.

Jarosław Jakimowicz wyraża na Facebooku niechęć do Żydów: "POLAND NOT POLIN"

Od kilku dni w Polsce znów głośno jest o sprawie amerykańskiej ustawy 447, na mocy której ofiary Holokaustu i ich rodziny miałyby domagać się odszkodowań za poniesione w czasie wojny straty. Ustawa nakłada na USA obowiązek złożenia sprawozdania dotyczącego sytuacji prawnej i systemowej w 46 krajach, w tym w Polsce.

Raport obejmie procedury administracyjne, sądowe, w szczególności dotyczące zwrotu mienia tam, gdzie jest to możliwe, wypłaty słusznego odszkodowania tam, gdzie zwrot jest niemożliwy i wreszcie przeznaczania mienia, które nie ma spadkobierców na cele edukacyjne i społeczne - tłumaczy w rozmowie z Na Temat ekspert od spraw międzynarodowych, Grzegorz Kostrzewa-Zorbas.

Natychmiast podniesiono larum, że Polska nie ma obowiązku wypłacać Żydom odszkodowań i że jest to próba wywierania nacisku przez amerykańskie środowiska żydowskie. Na 11 maja planowane są nawet protesty przed ambasadą Izraela.

Sprawą najwyraźniej bardzo przejął się także Jarosław Jakimowicz, drugoligowy aktor i celebryta znany z romansu z Jolantą Rutowicz.

Wygląda na to, że Jarek nie dopuszcza możliwości, aby Polska miała oddawać cokolwiek amerykańskim Żydom. Na Facebooku zamieścił obrazek z napisem: "Poland not Polin". Wpisem Jarka zainteresował się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Internautom także nie spodobał się post Jakimowicza.

"Proszę Pana, czas na urlop. Najwyższy czas", "Ten gość nigdy nie grzeszył inteligencją", "Skoro już takim Polakiem jesteś, to może lepiej POLSKA, a nie POLAND?" - pisali.

A Wy co sądzicie o wpisie Jarka?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(491)
gość
4 lata temu
a niemcy nam zapłacili za poniesione straty?
gość
4 lata temu
MA ŚWIĘTĄ RACJĘ ..BRAVO JARKU!!!!
Gość
4 lata temu
Dobrze napisał a wy tylko szczujecie Polaków na siebie
gość
4 lata temu
Nie rozumiem dlaczego w Polsce się upominają a w Niemczech i innych krajach nie.
Gość
4 lata temu
Jeszcze zobaczycie czym siè ta ustawa dla nas skonczy...
Najnowsze komentarze (491)
gość
4 lata temu
ma świętą rację, rozumiem też że rząd USA będzie zmuszony zwrócić Indianom ich mienie bezspadkowe czyli cały kraj ;-)))
Gość
4 lata temu
Tylko zdrajcy Polski moga robic nagonke na Jarka, rzad jest gluchy i slepy bo na kolanach i na smyczy prowadzi polityke, Tylko prawda nas wyzwoli, klamstwa i propaganda to zgnilizna i jad weza!
aa
4 lata temu
Dlaczego kłamiecie? Ustawa 447 nie dotyczy odszkodowań dla ofiar tylko dla jakichś tam organizacji!!! A to jest niezgodne z prawem. Jarek ma racje a Wy Pie******licie BZDURY!!
JAREK
4 lata temu
marny aktorzyna chce zabłysnąć wziołby sie za prace a nie politykę bo przy polityce jest cieniutki
Ania
4 lata temu
Hmmm... Nie do końca rozumiem, o co cała afera. Przecież tu nie ma niczego antysemickiego. Czy gdyby napisał "Poland nie Polsza" to byłoby antyrosyjskie, a "Poland nie Puola" - antyfińskie, do tego stopnia by interesowały się tym nie tylko media ale i instytucje z gatunku Ośrodka Monitorowania zachowań rasistowskich i ksenofobicznych? Czy mamy równych i równiejszych i to co innych języków i państw nie dotyczy nagle jednak boleśnie dotyczy jednego szczególnie hołubionego państwa?
gość
4 lata temu
Zorbas zdrajca. Tego sie nie spodziewalem
gość
4 lata temu
pudel to lewacki kundel
sir_STARy
4 lata temu
a kogo obchodzi pierdzenie jakiegoś Jakimowicza?
stefan
4 lata temu
patriota !!!!
Wróg KOmuchów
4 lata temu
Brawo. Należy się przyjrzeć temu "ośrodkowi", jakie państwo go finansuje i jakim prawem i w czyim interesie ma możliwość "interesowania się".
Gość
4 lata temu
Niech od niemców żydzi żądają takie odszkodowanie, to niemcy zgotowali im taki stan rzeczy, taki los... Także POLSCE za wojenną agresję i zniszczenie Niemcy też powinni zapłacić odszkodowanie...
gość
4 lata temu
Wyraza zdrowy rozsadek ! A nie niechęć do Zydów . Nie wszyscy sa idiotami Pudel.
gość
4 lata temu
ten laluś z Pcimia raczej niech nie otwiera ust bo widać całe ograniczenie intelektualnne, nie dziwota związki z takimi paniami jak rutowicz czy sorapata....
SONGO
4 lata temu
Jakiś czas temu widziałem go chyba w programie "Skandaliści". Nie wiedziałem że to taki równy koleś. Pozytywnie mnie zaskoczył.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie