Trwa ładowanie...
Przejdź na

Donald Tusk zaczepia Jarosława Kaczyńskiego: "Mamy przeszkadzać i NIE POPIERAĆ"

979
Podziel się

"Nie może być tak, że władza raz do roku obchodzi święto Konstytucji, a na co dzień Konstytucję obchodzi" - grzmiał podczas spotkania na Uniwersytecie Warszawskim "prezydent" Europy. Prezes PiS jakoś mu na to odpowie?

Donald Tusk zaczepia Jarosława Kaczyńskiego: "Mamy przeszkadzać i NIE POPIERAĆ"
bDTvZlnp

Donald Tusk, choć od poand 4 lat nie jest już aktywny na polskiej scenie politycznej, wciąż budzi duże emocje. Niektórzy uważają, że tylko były premier jest w stanie przeszkodzić Prawu i Sprawiedliwości w wygraniu kolejnych wyborów. Inni twierdzą zaś, że to Tusk jest winien wszystkim naszym niepowodzeniom i powinien za to odpowiedzieć.

Sam Donald, który niedawno skończył 62 lata, nie zdradza swoich planów na to, co będzie robił po wygaśnięciu jego drugiej kadencji na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiego.

bDTvZlnr

W piątek Tusk przyjechał do Warszawy, aby wziąć udział w uroczystościach z okazji rocznicy podpisania Konstytucji 3 Maja. Potem były premier wziął udział w spotkaniu ze swoimi sympatykami, które zorganizowano na kampusie Uniwersytetu Warszawskiego.

Tusk, choć miał ze sobą notatki, postanowił, że będzie mówił "z głowy i z serca", dając w efekcie płomienną przemowę, która z pewnością nie spodoba się jego największemu rywalowi na rodzimej scenie politycznej, Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Chciałbym od razu przeciąć wszelkie spekulacje - rację mają ci, którzy mówią, że jako szef Rady Europejskiej nie powinienem angażować się w kampanię polityczną na rzecz jakiejś wybranej partii politycznej, gdyż nie jest to rolą mojego urzędu - zaczął były premier. Ale jest moim prawem i obowiązkiem jako przewodniczącego Rady Europejskiej wspierać Europejczyków w każdym kraju UE, wszystkich tych, którzy uparli się, czasami wbrew trudnym okolicznościom, aby ludzi łączyć, a nie dzielić, żeby łączyć dla swojej ojczyzny i dla Europy - za to wam bardzo dziękuję.

bDTvZlnx

Konstytucja jest święta i niewzruszona i obowiązkiem wszystkich jest jej przestrzeganie - przypomniał Tusk. Uczestniczyłem dziś w obchodach Konstytucji 3 Maja na Placu Piłsudskiego i cały czas chodziła mi po głowie jedna myśl: Nie może być tak, że władza raz do roku obchodzi święto Konstytucji, a na co dzień Konstytucję obchodzi.

Tusk nie mógł też powstrzymać się przed wbiciem szpilki Kaczyńskiemu:

Chcę was namówić tylko do jednego. Bądźcie odważni w stawianiu pytań - zaapelował. Mamy przeszkadzać i nie popierać, mamy szukać, mamy wątpić. Bo to jest istota wolności. Wątpimy, więc jesteśmy - dodał, nawiązując do niedawnej dyskusji, jaka wywiązała się w Krakowie między prezesem PiS a niepełnosprawną kobietą.

bDTvZlny

Przemówienie Tuska co kilka przerywały gromkie oklaski i entuzjastyczne okrzyki.

Zmieniajmy naszą rzeczywistość, nie zmieniajmy jej zapisów. Możemy przywrócić polską dumę, z Polski i jej osiągnięć w wymiarze narodowym i europejskim. Jestem przekonany, że dacie sobie radę, niezależnie od tego, kto Polską rządzi - zakończył były premier.

Potem Tusk odpowiadał na serię pytań od widowni. Gdy jedna ze słuchaczek zapytała go, czy planuje start w wyborach prezydenckich, odparł tylko:

Przecież to jest za 200 lat!

bDTvZlnz

Mógłby liczyć na Wasz głos?

bDTvZlnA
bDTvZlnS
KOMENTARZE
(979)
bruselka
2 lata temu
Donald w trakcie kuracji jamajskim olejkiem rycynowym?
Gość
2 lata temu
Donald, Ty już miałeś okazję rządzić i nie było wtedy za dobrze...
Gość
2 lata temu
Temu panu już podziekujemy.
bDTvZlnT
Gość
2 lata temu
A co ma Konstytucja 3 Maja wspólnego z obecną konstytucją?? I to mówi osoba która jest z wyksztalcenia historykiem...
gość
2 lata temu
Za czasów Tuska musiałam wyjechać za chlebem za granicę,bo zamknięto mój zakład pracy. Jak mu nie wstyd mówić o Polsce i Polakach?.
Najnowsze komentarze (979)
filip katner
2 lata temu
Lizalem Tuskowe Jajca na debacie z wlosiem
Inni ludzie
2 lata temu
Historia siostry Bernadetty z Zabrza wstrząsnęła całą Polską. Stojąca na czele ośrodka wychowawczego zakonnica znęcała się fizycznie i psychicznie nad swoimi wychowankami. Przeraźliwy system kar stosowany przez Zgromadzenie Sióstr Boromeuszek opisała przed laty Justyna Kopińska - Zgromadzenie Boremeuszek powinno FINANSOWO WYNAGRODZIĆ STRATY MORALNE I FIZYCZNE TYM WSZYSTKIM POSZKODOWANYM DZIECIOM! Prosimy żeby jakiś prawnik zajął się tą sprawą!
1075
2 lata temu
Biedny człowieczek z przerostem ambicji i całym galimatiasem. Zastanawiam się jak w takim człowieku szybko wzrasta nienawiść do Polaków!
gość
2 lata temu
donald, wracaj do nas i pokaż nam, jak uprawiać prawdziwą, światową politykę, a nie to bagno, które serwuje nam kaczor ze swoimi debilami-poplecznikami tj. suski, czarnecki czy karski... przecież to śmiech na sali i żenada|!! wróc do nas!!
gość
2 lata temu
TUSK NA PREZYDENTA! ludzie, pudel jest opanowany przez pisowskie trolle, wierzcie mi, że w rzeczywistości będzie miał on (tusk) OGROMNE POPARCIE, nie bójcie się iść za nim!
gość
2 lata temu
kiedy wreszcie ten k****a i siejący nienawiść kaczor wreszcie zniknie z polityki? on ma poglądy sredniowieczne- mały załosny człowieczek.;
gość
2 lata temu
kiedy wreszcie ten k****a i siejący nienawiść kaczor wreszcie zniknie z polityki? on ma poglądy sredniowieczne- mały załosny człowieczek.;
gość
2 lata temu
bezczelny manipulator. Podobno trzeba szanować demokratyczne wybory. Może byście się do roboty merytorycznej wzięli w tym całym PO zamiast tylko bruździć w Polsce i nawet Unii Europejskiej (mniej kasy dla PiS niż dla PO to skandal i nierówne traktowanie). Przeciez to szkoda dla całej Polski nie tylko PiSowców. Opamiętajcie się.
bDTvZlnL
gość
2 lata temu
Cześć! Podrzucam link do quizy na żywo, gdzie poza zdobyciem wiedzy można też wygrać pieniądze za free: k/VLwEWL5hkU Pozdrawiam :)
Gość
2 lata temu
On powinien zarabiać w markach
gość
2 lata temu
Brawo Tusk.Kaczor precz.
gość
2 lata temu
Kaczystów strach obleciał.Utrata władzy blisko.
Gość
2 lata temu
To zagłosuj na BIEDRONIA ! !!!!!!!!!!!
Gość
2 lata temu
Jeszcze więcej zdjęć Tuska mogliście dać...
...
Następna strona
bDTvZlon