Trwa ładowanie...
Przejdź na

Maciej Stuhr o wynikach wyborów: "Trudno ogarnąć rozumem sytuację w Polsce"

967
Podziel się

Aktorowi wyraźnie nie spodobała się wygrana Prawa i Sprawiedliwości w wyścigu po mandaty do Parlamentu Europejskiego.

Maciej Stuhr o wynikach wyborów: "Trudno ogarnąć rozumem sytuację w Polsce"
bCYTKoMR

Polacy mają się czym pochwalić. W tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział dwa razy więcej uprawnionych do głosowania niż w poprzednich latach. Tego wieczora jednak nie wszystkim dane będzie poczuć się jak zwycięzca. Jak podają wczesne sondaże, najlepszy wynik osiągnęła (po raz piąty już z rzędu) partia rządząca.

Nieoficjalne wyniki wskazują na zwycięstwo partii rządzącej. PiS zdobył 42,2% głosów, nieznacznie pokonując Koalicję Europejską (39,2%). Próg wyborczy przekroczyły jeszcze partie: Wiosna (6,6 proc.) oraz Konfederacja (6,1 proc.).

bCYTKoMT

Wyniki te zdecydowanie nie odpowiadają Maciejowi Stuhrowi, który dał upust swej frustracji w rozmowie z Wirtualną Polską.

Wydaje mi się, że sytuację, która panuje w Polsce, trudno ogarnąć rozumem. To są czyste emocje. Racjonalne argumenty biorą w łeb. Nie wiem, w Polsce jest chyba szerokie przekonanie, że reforma szkolnictwa się udała. Tymczasem w szkołach obserwuje dantejskie sceny. A wyborcy mimo tego dali mandat minister Zalewskiej. Czy można wysnuć z tego jakiś wniosek? Że są z niej zadowoleni? - dziwi się gwiazdor.

Aktor zauważył również, że Polacy powoli uodparniają się na targające obecnym rządem afery, co jest według niego niepokojące.

Afery, które pogrążały poprzednich rządzących, jak np. zegarek niewpisany do oświadczenia majątkowego czy obszarnicze sukcesy Morawieckiego, wydaje się, że nie korespondują z wymiarem afer, z którymi dziś mamy do czynienia. Nie, Polakom mam wrażenie to w ogóle nie przeszkadza. Trudno odnieść się rozumem.

bCYTKoMZ

Stuhr nie przekreśla jednak nadziei na przyszłość, dodając, że zazwyczaj znajduje się w gronie "przegranych" wyborców.

Coś jest takiego w PiS, że przyciąga swoich wyborców. Taka jest Polska, czy komuś się to podoba, czy nie. Przez większość życia byłem w mniejszości i wśród przegranych głosujących. Znam to uczucie frustracji. Umiem jednocześnie żyć, robić swoje i być na froncie, kiedy trzeba. Cóż więcej, od jutra walczymy od nowa - powiedział.

Jako jedyny pozytywny aspekt tegorocznych wyborów europejskich Stuhr wymienił wysoką frekwencję.

bCYTKoNa

To pocieszająca wiadomość. Fakt, że ludzie się uaktywniają jest dobry. Wciąż jest ponad połowa Polaków, którzy się nie zainteresowali. Myślą pewnie, że to nie ma wpływu na ich życie - skomentował.

Podzielacie jego zdanie?

bCYTKoNb
bCYTKoNc
bCYTKoNu
KOMENTARZE
(967)
Gość
rok temu
Urwalabym jajka tym którzy,y nakazali mojemu dziecku jako 5 latkowi iść do szkoły,dlatego będę zawsze głosować na Pis
Gość
rok temu
Nie poszłam na wybory ,ale to lepiej dla pana,bo i tak głosowałbym na PIS
Gość
rok temu
POszlo spac idz Maciek razem z nimi
bCYTKoNv
Gość
rok temu
Dlaczego go wyrzucasz? Bo ma inną opinię od Twojej?
gość
rok temu
A czemu nie, wyborcy którzy nie głosują na pis, przedsiębiorcy, ludzie pracujący to największe źródełko kasy rozdawanej jako kiełbasa wyborcom pis bazującym na zasiłkach. Fajnie grabić innych i dawać swoim, a jak ktoś próbuje trochę tego swojego odzyskać to już jest hipokrytą.
Najnowsze komentarze (967)
Tw Bolek
7 miesięcy temu
Maciej Stuhr to wnuk stalinowskiego prokuratora, więc wynoniusł z domu najlepsze wzorce
123
7 miesięcy temu
duda to nie prezydent tylko posłuszny pachołek j kaczyńskiego czas na zmianę dosyć tej pogardy pisowskiej Ewa
gość
rok temu
proosze Pana aby Pan sie szajal gra gra anie polityka na której sie Pan nie zna i opowiada Pan straszne sprawy, Lubie aktorow ktorzy zachowuja sie normalnie
gość
rok temu
jaki sprzedajny wzial co mu sie nalezy od wielu wielu lat
gość
rok temu
Takie oczy spotkać w ciemniej ulicy,....strach się bać
gość
rok temu
Zgorzkniały,robaczywy od środka ludzik.....
gość
rok temu
Jeszcze trudniej ogarnąć pana nienawiść do Polski
gość
rok temu
moze jego rozumem jest trudno.
bCYTKoNn
gość
rok temu
A wybrancy z opoz do EP znow zaczynaja akcje nie podawania reki przedst rzadu kt wreczaja im zaswiadczenia o wyborxe I o czym to swiadczy ??Obrazona p Thun / kto ja wybral ??/ kt sama obrazala i p Hibner i p Arlukowicz kt sie uklonil Ludzie kto ich wybieral ?????
gość
rok temu
zastanawiałem się dlaczego Sztur tak zaciekle atakuje PIS , zawsze jest jakas przyczyna..on bowiem jest wyjątkowo zaciety...JEGO DZAIDEK BYŁ SB-CKIM PROKURATOREK..takie to wychowanie ma Sztur…!
gość
rok temu
On musi startować na prezydenta.Najmądrzejszy człowiek.TVN nie wie że przez takich jak on i jego koleżanki ludzie nie oglądają filmów z ich udziałem(Cielecka,Ostaszewska,Szyc) tylko przestawiają na inne programy?
krzycho
rok temu
Sthur nie może ogarnąć tego swoim rozumem - nie dziwie się. Takim rozumkiem jaki ma
genek k
rok temu
żeby coś ogarnąć to trzeba mieć rozum
Gość
rok temu
Skowyt świń się zaczął. POlski aktor. Maciuś jeszcze na jesień dostaniesz z liscia w drugi policzek.
...
Następna strona
bCYTKoNP