Trwa ładowanie...
Przejdź na

Szyc, Biedroń, Marczułajtis - gwiazdy wspierają Kingę Rusin w konflikcie z Zofią Klepacką

585
Podziel się

"Oddaj te medale i nie noś orła. Jesteś żałosna" - napisał Borys. "Nie ma sensu polemizować z prostaczką" - dodał lider Wiosny. W obronie windsurferki stanęła Anna Popek. "To brak wychowania".

Szyc, Biedroń, Marczułajtis - gwiazdy wspierają Kingę Rusin w konflikcie z Zofią Klepacką
bCyKfrkl

Niespodziewanie wybory do europarlamentu w Polsce oprócz gorącej dyskusji okołopolitycznej zaowocowały też debatą na temat tolerancji i słów rzucanych w przestrzeń publiczną. Szczególnej uważności w tej kwestii wymaga się od osób znanych, a już te, które wyróżnione są znaczącymi odznaczeniami, powinny po prostu świecić przykładem.

Tymczasem medalistka olimpijska, Zofia Klepacka, zaskoczyła wielu swoim pełnym agresji światopoglądem dotyczącym m.in. środowisk LGBT. Windsurferka zmierzyła się z falą krytyki po tym, jak skrytykowała prezydenta Warszawy zapodpisanie karty LGBT, jednak płynące zewsząd słowa pouczenia nie spotkały się z otrzeźwieniem Klepackiej. Sportsmenka brnęła dalej i skrytykowała Kler Smarzowskiego broniąc jednocześnie kościoła katolickiego przed oskarżeniami o pedofilię.

bCyKfrkn

Zofia zdaje się nie rozumieć, dlaczego głoszone przez nią poglądy oraz sposób, w jaki to robi, mogą być szkodliwe. Dlatego też w dniu wyborów zaczepiła ją Kinga Rusin prosząc, by sportsmenka ograniczyła mowę nienawiści. Rozzłoszczona Klepacka nagrała zajście i opublikowała w sieci sugerując, że poczuła się zagrożona.

Nagranie opanowało internet i za Kingą Rusin wstawiło się wiele osób, w tym m.in. Borys Szyc.

Jesteś żałosna dziewczynko. Oddaj te medale i nie noś orła, bo przynosisz wstyd - napisał w ostrym komentarzu.

bCyKfrkt

Nie ma sensu polemizować z prostaczką, Kinga. Niemniej, dobra robota! - dodał Robert Biedroń, któremu wtórowała Jagna Marcuzłajtis:

Mnie wstyd jako olimpijce, że koleżanka olimpijka i medalistka olimpijska nie rozumie zasad olimpizmu. Wstyd mi! Popieram Cię!

Kinga, dziękuję. Podpisuję się pod każdym słowem, jakie z taktem i opanowaniem wypowiedziałaś pod adresem tej pani. Widziałem to nagranie i jedyną osobą, która zachowała się w tej sytuacji napastliwie i poniżej wszelkiej krytyki, jest Pani Klepacka - napisał z kolei Tomasz Ciachorowski.

Windsurferka we wtorek była gościem programu Wstaje Dzień w TVP, gdzie Anna Popek rozmawiała z nią o całej sytuacji. Przy okazji prowadząca wyraziła także swoje zdanie:

bCyKfrku

Pewna prezenterka zaatakowała cię, oceniając twoje poglądy. Myślę, że żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów w kwestii wychowywania dzieci - zaznaczyła Popek.

Zabrakło jej szacunku do drugiego człowieka. Tej pani zabrakło. Ja jestem sportowcem, mamą dwójki dzieci i obywatelem. Mam prawo mieć swoje poglądy - odpowiedziała Klepacka

Zwłaszcza, że chcesz mieć prawo chronić własne dzieci - dodała Popek sugerując, że funkcjonowanie środowisk LGBT w Polsce mogłoby im zagrażać. Ta osoba o której mówimy słynie z tego, że chroni zwierzęta, żywe istoty, poza człowiekiem, który może się z nią różnić - dodała prowadząca. Trudno to skomentować inaczej niż brak wychowania.

Czy Zofia Klepacka w końcu zrozumie, że nie chodzi o odmienność jej poglądów a radykalizm i język pogardy, w jakim je wyraża?

bCyKfrkv
bCyKfrkO
KOMENTARZE
(585)
gość
rok temu
Brawo Klepacka !!!!!!
gość
rok temu
Bo ma odwagę mówić głośno to, co inni myślą, ale boją się mówić. Potrzeba nam takich osób.
gość
rok temu
Pani Rusin Szyc i inni tolerancji dla innych. Tego wymagacie, to sami bądźcie tolerancyjni
bCyKfrkP
Gość
rok temu
Szyc nie ma roboty. To się za hamskie pisanie wziął. Minęły jego czasy. Tak czy siak PiS znowu prowadzi. A pseudo gwiazdeczki niech się za jakąś robotę wezmą.
gość
rok temu
Za to ty i pani Rusin wykazzują się pełnym szacunkiem dla człowieka. Przypominam, że Klepacka też człowiek.
Najnowsze komentarze (585)
gość
12 miesięcy temu
Kinga ma rację BRAWO, PIS robi dla ludu kolejną gwiazdę
gość
12 miesięcy temu
sama wyglada jak przerobiona
GośćBurgiba
rok temu
A czemuż to Kingę trzeba zawsze wspierać że taka z niej sierota z tevauenu! !!
gość
rok temu
"Gwiazda" Szyc... dobre.. Pamiętam jak się wypowiadał gdy grał rolę hetmana Sieniawskiego w "Bitwie pod Wiedniem"" - że gra dowódcę huzarów... Grać w filmie i nie mieć pojęcia że się gra husarza a nie huzara.. I to jest gwiazda... w czym??? Niedouczeni ludzie delikatnie mówiąc , dlaczego ich zdanie ma być lepsze od innych?
Dawid
rok temu
Gwiazdy Dawida znowu atakują!
gość
rok temu
ale mi gwiazdy, samo LGBTi Ped.
Andy
rok temu
PO-wskie ścierwo się wścieka
janka
rok temu
degenerat Szyc i spółka wypowiadaja się na temat pani Klepackiej nie mając żadnych zasług jedno co dobrze potrafi robić Szyc to opruznianie butelek i upijanie sie w miejscach publicznych i być wulgarnym
bCyKfrkH
gość
rok temu
Ten dresiarz-chłopaczek niech nie obraża pani Klepackiej. Niech sobie znajdzie inne zajęcie,bo jak nie ,to ja mu znajdę,ale wtedy będzie gorzko żałował.
Gość Gregory
rok temu
Klepacka nie zdążyła nagrać, jak Rusin idąc na głosowanie drze do niej r.. ja WSTYD, WSTYD... Jak Zofia do niej podeszła z telefonem to zaczęła grać ofiarę... Pomyliła zawody Rusinka...
Gość
rok temu
Pani Zosiu gratuluje odwagi w mówieniu prawdy. Prawda w naszych czasach nazywana jest mową nienawiści. A ataki na katolików nazywane są sztuką. Takie tam mylenie pojęć.
Gość
rok temu
Pani Klepacka walczy o normalna przyszlosc dzieci. Czemu u nas ma byc jak w zgnilym moralnie do spodu Londynie.
romek
rok temu
Nie kompromituj się takimi wypowiedziami !!!
gość
rok temu
zosiu nas reprezentujesz !!! a oni wszyscy to cienkie bolki są.
...
Następna strona
bCyKfrlj