Trwa ładowanie...
Przejdź na

Zarząd Światowego Związku Żołnierzy AK do Klepackiej: "NIE ZOSTAŁA Pani Członkiem Honorowym naszego Związku"

372
Podziel się

Trwa zamieszanie wokół odnaczenia, jakie przyznano windsurferce. Prezes Związku grozi, że jeśli członkowie Okręgu Warszawa Wschód nie przyznają, że nadali je bezprawnie, "mogą wylecieć".

Zarząd Światowego Związku Żołnierzy AK do Klepackiej: "NIE ZOSTAŁA Pani Członkiem Honorowym naszego Związku"
bDzPpmdN

W ostatnich tygodniach głośno jest o Zofii Klepackiej, która zasłynęła tym razem nie osiągnięciami sportowymi, a skrajnie kontrowersyjnymi wypowiedziami na temat pedofilii w polskim kościele i społeczności LGBT. Olimpijka stwierdziła, że środowisko osób homoseksualnych jest przesiąknięte pedofilią, a pary gejowskie "brutalnie molestują dzieci".

Na homofobiczne wpisy Klepackiej zareagowała Kinga Rusin, która w dniu wyborów do europarlamentu miała pecha spotkać Zofię na ulicy. Krzyknęła do niej wówczas, że szerzenie tego typu poglądów to "wstyd". Klepacka zareagowała agresywnie i wdała się z dziennikarką w awanturę, którą dodatkowo uwieczniła na nagraniu i opublikowała w sieci.

bDzPpmdP

Szerzenie nienawiści do gejów i obrona kleru opłaciły się Klepackiej, która nagle stała się w oczach prawicy niemal bohaterką narodową. Błyskawicznie postanowiono wyróżnić ją tytułem "honorowego członka AK".

Zorganizowana naprędce uroczystość odbyła się 3 czerwca. Co ciekawe, członkowie zarządu Związku nie mieli pojęcia, że windsurferka kandyduje do takiego odznaczenia.

bDzPpmdV

Prezes Związku uważa to, co się wydarzyło za skandal.

To jakaś bzdura, zarząd nie podpisywał nic takiego. Nie ma też formalnej, prawnej możliwości nadania członkostwa honorowego jednego okręgu. Nie ma takiego paragrafu. Czy to okręg naszej organizacji czy jakaś "cywilbanda"? Każdy okręg to część naszego Związku i podlega on statutowi całej organizacji. Nie można wyłączyć spod prawa jednego jej składnika - grzmi Leszek Żukowski w rozmowie z Onetem. Członkowie Okręgu Warszawa Wschód powinni uważnie doczytać status, wtedy zobaczą, że popełnili błąd. I powinni za to przeprosić. Jeżeli dalej będą upierali się przy swoim, mogą wylecieć.

Zarząd Światowego Związku Żołnierzy AK też wydał oświadczenie, w którym ogłasza, że tytuł nadano Klepackiej bezprawnie.

Niezachowanie przez nadającego tytuł przesłanek materialnych i formalnych, przewidzianych statutem stanowi rażące naruszenie prawa i z mocy niego jest nieważne. Informuję również zainteresowaną, że bezprawne decyzje podjęte przez osoby do tego nieuprawnione, nie wywołały skutków prawnych, bowiem nie została Pani Członkiem Honorowym naszego Związku. Za podjęte nieodpowiedzialne działania przez Zarząd Okręgu możemy jedynie Panią przeprosić - czytamy w komunikacie.

bDzPpmdW

Tymczasem ptrzedstawiciele Okręgu Warszawa Wschód twierdzą, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem.

Pani Zofia Klepacka otrzymała członkostwo honorowe, ale nie Związku jako całości, tylko Okręgu Warszawa Wschód ŚZŻAK - do czego mamy prawo - upierają się członkowie Okręgu.

W całym zamieszaniu glosu nie zabiera jedynie Klepacka, która do tej pory miała tak wiele do powiedzenia...

bDzPpmdX
bDzPpmdY
bDzPpmeq
KOMENTARZE
(372)
Gość
2 lata temu
Żenujące. Nie wiem skąd w tej Pani tyle nienawiści i niewiedzy
Gość
2 lata temu
Ktoś jeszcze ma już dość tego tematu?
Gość
2 lata temu
Zbliżają się kolejne wybory. Myślicie że partia rządząca wciągnie ją do polityki? Bo chyba do tego to zmierza, mam takie wrażenie...
bDzPpmer
Gość
2 lata temu
Teraz nagle przyznają jej ordery bo się sławna zrobiła przez swoj pusty mózg ? A gdzie wcześniej byli ? Kto o niej słyszał ? Nie nasz sport ,nikt się tym nie interesował do teraz
Gość
2 lata temu
Czego spodziewać się po kobiecie która wypełniając formularz myślała że słowo gender to promocja "trzeciej płci" a nie słowo płeć gdzie trzeba było wpisać man lub woman.
Najnowsze komentarze (372)
Gość
2 lata temu
Gdyby miala odrobinę honoru, nie przyjęłaby czegoś co jej się nie nalezy, czułaby zażenowanie sytuacją. W tym momencie znana jest nie z osiągnięć sportowych tylko z nienawisci do drugiego człowieka. Wstyd pani Zofio!!!
Zbyś
2 lata temu
Jedna warta drugiej...
www
2 lata temu
zawęziłbym jeszcze tą warszawę wschód do takiego słupa na rogu ząbkowskiej i brzeskiej
eugeniusz
2 lata temu
pokażcie jak pani Rusin grają hymn polski .
Zuzanna
2 lata temu
I dobrze, że nie została honorowym członkiem AK bo bliżej jej do SS.
ŻyjęsobiewPol...
2 lata temu
Żenada, medal na siłę dla homofobki. Takie rzeczy tylko w obecnej Polsce. A jak brzmi uzasadnienie nadania tytulu? bo chyba jakieś być musi. Przecież nie za to że na ludzi pluje???
Goshtsch
2 lata temu
im dalej od wojny tym więcej kombatantów. Szczególnie tych leśnych terrorystów spod znaku ryngrafu. A podobno tylu ich zginęło po wojnie.
gość
2 lata temu
brawo, wezma ją do pisu i dadza jej stanowisko prezesa w jakiejs gigantycznej firmie, oni takich ludzi szukaja, nie obchodzą ich kompetencje tylko wariaci
bDzPpmej
Alicia
2 lata temu
Ta pani ma bardzo złośliwa i jadowita twarz.
Gość
2 lata temu
Trochę to dziwne, idzie młoda sportsmenka i odbiera z rąk kombatantów honorowe członkostwo AK... za co? I nie było jej głupio?
Gość
2 lata temu
Kto jest w tym zarządzie? Żołnierze AK i Powstańcy to ludzie grubo po 80 i jest ich pewnie już niewiele. A reszta?
gość
2 lata temu
Ciekawe co ta pani zrobi jesli sie okaże ( czego jej nie zycze ) że jej dziecko jest innej orientacji sexualnej.
Tomasz Rajski...
2 lata temu
zarząd ak.Prześwietlić,zlustrować,rozstrz...
Gość
2 lata temu
Z taką twarzą koń by się uśmiał
...
Następna strona
bDzPpmeL