Trwa ładowanie...
Przejdź na

Ojciec Małgorzaty Rozenek-Majdan został wmieszany w aferę podsłuchową?

74
Podziel się

Marek Falenta, odpowiedzialny za nagrywanie prywatnych rozmów polityków PO w warszawskich restauracjach, wskazuje ojca celebrytki jako bezpośredniego zleceniodawcę.

Ojciec Małgorzaty Rozenek-Majdan został wmieszany w aferę podsłuchową?
bDfLrkfF

W czerwcu 2014 roku tygodnik Wprost opublikował obszerne nagrania prywatnych rozmów najbardziej wpływowych osób w Polsce, prowadzonych w znajdującym się w warszawskim Pałacu Sobańskich lokalu Amber Room oraz restauracji Sowa & Przyjaciele.

Podsłuchiwaniem klientów, między innymi ministrów ówczesnego rządu Platformy Obywatelskiej i PSL-u oraz bogatych biznesmenów, między innymi Jana Kulczyka, zajmowali się pracownicy restauracji. Używali do tego prymitywnych metod: pendrive’ów, ukrytych pod komodami lub w kwiatkach. Za swoją działalność kelnerzy dostali 80 tysięcy złotych do podziału. Ale, jak wyznał jeden z nich, robili to nie dla pieniędzy, lecz dlatego, że nagrywanie niczego nie podejrzewających polityków sprawiało, że czuli się ważni.

bDfLrkfH

Śledztwo wykazało, że kelnerzy działali na zlecenie biznesmena Marka Falenty, powiązanego ze służbami specjalnymi. W obawie przed wyrokiem Falenta uciekł do Hiszpanii, ale nie na wiele się to zdało, bo i tak skończyło się aresztowaniem. Z więzienia w Walencji wysłał do prezydenta Andrzeja Dudy wniosek o ułaskawienie, grożąc, że w przeciwnym razie ujawni nazwiska osób, które zleciły mu nagrywanie polityków ówczesnych partii rządzących.

No i dotrzymał słowa…

W liczącym osiem stron liście, do którego dotarła Rzeczpospolita, Falenta rzeczywiście wskazuje osoby, które, jak twiedzi, nakłoniły go do zamontowania podsłuchów.

bDfLrkfN

Wśród osób związanych z Prawem i Sprawiedliwością wymienił prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego oraz ówczesnego skarbnika PiS Stanisława Kostrzewskiego.

Nawet twierdzi, że ojciec Małgorzaty Rozenek-Majdan był bezpośrednim zleceniodawcą i, jak zapewnia Falenta, miał "namawiać do organizacji nagrywania".

Kostrzewski nie piastuje już stanowiska skarbnika partii. Zrezygnował z niego w 2014 roku, do tej pory nie wiadomo, dlaczego.

Jak dodaje Fakt, tata Małgosi, który zwykle chętnie rozmawia z dziennikarzami, po ujawnieniu listy nazwisk podanych przez Falentę przestał odbierać telefony.

bDfLrkfO
bDfLrkgi
KOMENTARZE
(74)
gość
rok temu
Dzięki tym nagraniom wypłynęło SZAMBO, dobrze, że było nagrywane.
gość
rok temu
Zastanawiające,ze ten facet uciekł i ukrywał się,a kiedy go namierzyli i znalazł się w Polsce-przypomniał sobie ... i sypie nazwiskami! Niezły cwaniaczek
gość
rok temu
Teraz on odpowie za wszystko Prezes Jarek znów powie że o niczym nie wiedział :-)
bDfLrkgj
gość
rok temu
Konfiskate majatkow robic jak machloje robia ,wtedy lapy nie beda braly i do Luksemburga kasy nie beda przelewaly .
gość
rok temu
Właściwie nie odpowiadamy za czyny innych...nawet jak jest to ojciec czy mąż czy syn itd...jak jest dorosły to robi co chce...
Najnowsze komentarze (74)
Gość
rok temu
W sumie to nie ważne kto zlecił. Ważne czego się dowiedzieliśmy i którzy panowie zasługują na potępienie.
Gość
rok temu
No i odbije się to na Małgosi Sprytny tatuś ....
gość
rok temu
Tata Malgoni wydeptal sciezke do kariery!!Miala plecy!##
Gość
rok temu
Kombinuje facet złe postępuje
Gość
rok temu
Syf, syf, syf i szambo.
Gość
rok temu
Teraz rozumię ,kto za nią stoi .Czy na Miszczaka tatuś też coś ma ?????????
Gość
rok temu
Jakie to jest wszytsko ustawione ! Cała ta Malgonia jest sprytna maszynka do robienia sosu , zadajcie sobie pytanie kto ja wypromował i dlaczego
Gość
rok temu
A wszystko organizował szeregowy poseł.
bDfLrkgb
gość
rok temu
Posadzic go za kradziesz
gość
rok temu
wszystko możliwe, że to ojciec Tozenkowej jest zleceniodawcą.
Gość
rok temu
Szkoda, że siedzi ten co nagrywał a nie Ci co byli nagrywani ...
gość
rok temu
buhahaaa to dwa nier*by beda musialy sie wziac w koncu za jakas prace
Nen
rok temu
Ciekawe czy kocha swoje wnuki z invitro.
gość
rok temu
Podobna do taty.
...
Następna strona
bDfLrkgD