Trwa ładowanie...
Przejdź na

Weronika Rosati nadal kreuje się na "ikonę": "Będę najlepszym przykładem dla mojej córki"

127
Podziel się:

Aktorka jest zdania, że polskie prawo nie chroni kobiet w wystarczającym stopniu. "W USA niemal natychmiast dostałam ochronę".

Weronika Rosati nadal kreuje się na "ikonę": "Będę najlepszym przykładem dla mojej córki"

Krucjata Weroniki Rosati przeciw polskiemu prawu, które, jej zdaniem, niewystarczająco chroni kobiety, rozpoczęła się pod koniec zeszłego roku. Aktorka udzieliła wtedy Gali przejmującego wywiadu, w którym zwróciła uwagę na podwójne standardy, jakim podlegają kobiety, bez przerwy rozliczane przez inne kobiety z moralności oraz mężczyżni, którym się wiele wybacza.

Po ujawnieniu, że Robert Śmigielski, którego uznała za idealnego ojca dla swojego pierwszego dziecka, w podobny sposób przekonał do siebie trzy inne kobiety, z którymi spłodził w sumie siedmioro dzieci, zadała przewrotne pytanie, jak społeczeństwo potraktowałoby kobietę, mającą ośmioro dzieci z czterema różnymi partnerami.

Nie czekała zbyt długo na odpowiedź. Murem za Śmigielskim stanęły Krystyna Demska-Olbrychska i Joanna Sarapata, zarzucając Weronice kłamstwo.
W odpowiedzi Rosati poprawiła jeszcze cios drugim wywiadem, tym razem dla Wysokich Obcasów, w którym ujawniła, że partner znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie, bił, zabierał pieniądze i zabraniał pracować. Mimo to nie traciła nadziej, że jakoś się dogadają i zdołają zapewnić córce pełną rodzinę. Niestety, jeszcze przed porodem wszystkie złudzenia się rozwiały.

Śmigielski stanowczo wszystkiemu zaprzeczył, zapewniając, że nigdy na Weronikę ręki nie podniósł, a weryfikacją argumentów obu stron konfliktu zajęła się warszawska policja.

Jak wyjaśnia Rosati w wywiadzie dla magazynu Cosmopolitan, nie powinno tak być. Ma porównanie, bo, jako posiadaczka zielonej karty i matka obywatelki amerykańskiejdoświadczyła, jak procedury chroniące ofiary przemocy działają w Stanach Zjednoczonych.

Co czwarta Polka jest ofiarą przemocy - przypomina na początek statystyki. W naszym kraju nie ma, niestety, prawa, które by je chroniło. Ja mówię dużo o tym, bo mam to szczęście, że mam zieloną kartę, moja córka ma amerykańskie obywatelstwo, zatem chroni mnie amerykańskie prawo i widzę ogromne różnice. W USA niemal natychmiast dostałam ochronę w postaci zakazu zbliżania się. Tam kobiety są o wiele bardziej chronione. W Polsce byłoby to niemożliwe. Myślę, że przez to, że kobiety nie mają żadnego wsparcia, że są bezsilne, czasem się zwyczajnie poddają. Ja już wiem, co spotyka ofiarę przemocy, jeśli powie o tym głośno. Było wiele osób, które mnie wspierały, ale było też wiele agresji, hejtu, przykrych komentarzy.

Weronika najczęściej spotykała się z zarzutem, że mając wsparcie w zamożnych rodzicach coś za długo zasiedziała się w toksycznym, jak twierdzi, związku.
Jak wyjaśnia aktorka, przyznanie się przed sobą do dokonania fatalnego wyboru nie jest proste, zwłaszcza jeśli już wchodzą w grę konsekwencje w postaci ciąży.

Najważniejszym krokiem w kierunku wolności jest powiedzenie prawdy - wyjaśnia Rosati. Może mi zaufać w tej kwestii każda kobieta. Należy o tym komuś powiedzieć. Od tego momentu będzie łatwiej odzyskać siłę, zrobić coś z tą sytuacją dalej. Niestety, najgorsze w tym wszystkim jest to, że nadal istnieje stygmat ofiary. A przecież to nie ofiara powinna się wstydzić tego, że jest ofiarą. To oprawca powinien się wstydzić tego, że jest oprawcą. Przemoc jest przestępstwem, a zgłoszenie przestępstwa jest wręcz obywatelskim obowiązkiem. Ale jeszcze długa droga przed nami, żeby zmieniło się myślenie ludzi. Ja cały czas myślałam o swojej córeczce. Chciałam, by żyła w innej rzeczywistości. Po prostu nie mogłam sobie wyobrazić tego, by Ela żyła w świecie, w którym musiałby patrzeć na to, jak jej mama walczy o godność. Przecież to nasze podstawowe prawo.

_

_

KOMENTARZE
(127)
Gość
3 lata temu
Straszne. Żal dziecka
Gość
3 lata temu
Buhahaha!!! Oby nie prowadziła się jak mamusia !!!!
gość
3 lata temu
Córka za kilka lat przeczyta w internecie jak mama darła koty z każdym ze swoich eks.
gość
3 lata temu
Oj Weronika, patrząc na Twoją bujną przeszłość i charakterek lepiej znajdź dla dziecka inny wzór niż Ty ;) Nawet ojciec Eli, jest wykształconym lekarzem fachowcem (pomijając jego życie prywatne) A ty ? Godna pożałowania 'kariera' aktorki za oceanem...
Koko
3 lata temu
najlepszym przykładem ?-jak dziecku zniszczyc życie- jej bowiecm nic ojca nie zastąpi żadne pieniądze, babcia/dziadek. nikt tego nie zrozumie jesli był wychowany w pelnej rodzinie. To niewidzialne nici emocjonalnosci które dają bezpieczeństwo/pewnosc siebie/siłę.
Najnowsze komentarze (127)
Gość
3 lata temu
No i ma racje. Nie wstyd Wam Pudełku? Podtrzymywać kulturę gwałtu?
Gość
3 lata temu
czy Harvey też ma coś w tej sprawie do dodania?
gośćllll
3 lata temu
Tu ma akurat rację. Nie znam statystyk ale kobiety nie mają wystarczająco zapewnione bezpieczeństwo po zgłoszeniu przemocy. Ogólnie prawo jest do zmiany bo jest do bani. Np. Facet bije i to kobieta musi opuścić mieszkanie wraz z dziećmi bo jego nie można eksmitowac.
Gość
3 lata temu
Do rozkładania nóg .......
gość
3 lata temu
kiedy skończy szkołę aktorską?
Gość
3 lata temu
Komentarze mówią same za siebie. Oto jest polskie piekielko. Babe można prac, bić bo inaczej jej wątroba zgnije,
GOŚĆ
3 lata temu
CHYBA NAJGORSZYM.
Gość
3 lata temu
Hahaha! To jest dopiero ikona, współczuję dziecku !
gość
3 lata temu
To jest przy kale niespelnionej ,,artystki,, nie ma rol wiec trzeba o sobie przypominac w inny osob!najlepiej w skandal,prosze przestancie pisac o tej ,,dziewicy, polujacej na starych I bogatych! Widac ze to dziecko przeszkadza jej w zdobywaniu podtatusialych kochankow w czemu jest juz wprawiona
gość
3 lata temu
oby nie
gość
3 lata temu
proponuje już zamilknąć, ten statek już dawno tonie
gość
3 lata temu
Weronika Pirania Rosati
gość
3 lata temu
Weronika Pirania Rosati
Gość
3 lata temu
Naprawdę? Biedne, śliczne dzieciątko, podobne do ojca dzięki Bogu! Ta kobieta bredzi, lepiej żeby Ela się nigdy nie dowiedziała o "suchych szwagrach" Esterki z Nocnika. Zgroza, niezły przebieg!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie