Trwa ładowanie...
Przejdź na

Białystok. Marsz Równości. Antoni Porowski z "Queer Eye" komentuje: "Nie damy się uciszyć"

42
Podziel się

Aktor odniósł się do ostatnich wydarzeń w Białymstoku. "Możemy maszerować, bo takie jest nasze cholerne prawo"

Białystok. Marsz Równości. Antoni Porowski z "Queer Eye" komentuje: "Nie damy się uciszyć"
bDHTXEWJ

Marsz Równości w Białymstoku wciąż budzi w mediach ogromne emocje. W trakcie pokojowej demonstracji doszło do licznych aktów agresji, przemocy i chuligaństwa ze strony wściekłych pseudokibiców. Zdjęcia i nagrania z przebiegu parady szybko obiegły cały świat i wywołały wielkie poruszenie również w zagranicznych mediach. Temat rozpalił do czerwoności także polski Internet, a zachowanie kiboli zdecydowało się potępić kilkadziesiąt polityków, osób publicznych i rodzimych celebrytów.

Wśród osób, które postanowiły wyrazić publicznie swoje oburzenie za pomocą social mediów, znaleźli się m.in.: Maffashion, Julia Wieniawa, Małgorzata Rozenek-Majdan, Honorata "Honey" Skarbek, Radek Pestka, Karolina Korwin-Piotrowska, Jan Kietliński oraz Saszan. Każde z nich potępiło skandaliczne zachowanie chuliganów i wyraziło jasny sprzeciw wobec szykanowania i nietolerancji względem osób LGBT. Pierwsza z wymienionych gwiazd spotkała się nawet z ostrą krytyką jednego z internautów, który stwierdził, że ta... popiera zboczenia.

Swoje oburzenie wydarzeniami w Białymstoku wyraził również Antoni Porowski, aktor polskiego pochodzenia i gwiazdor serii Netflixa Queer Eye. Przemyśleniami na temat Marszu Równości podzielił się na Instagramie, gdzie tym razem nie przebierał w słowach. Pseudokibiców bijących pokojowo demonstrujących ludzi nazwał "trollami" i zapewnił, że nie da się uciszyć.

bDHTXEWL

Mówię do wszystkich trolli, które chciały powstrzymać Marsz Równości w Białymstoku. Nie damy się uciszyć. Niech nowe pokolenie Polaków da z siebie więcej miłości i akceptacji. Niech homofoby zrozumieją, że wszyscy jesteśmy ludźmi. Możemy maszerować, bo takie jest nasze cholerne prawo - napisał Antoni Porowski na Instagramie.

W dalszej części wypowiedzi aktor przekonuje do zakończenia wojny polsko-polskiej, która miała bez wątpienia wpływ na wydarzenia w Białymstoku.

Nasz kraj wielokrotnie cierpiał z powodu ucisku i wojen ze strony naszych sąsiadów. Nie zaczynajmy kolejnej sami ze sobą, kupo łajna. W Nowym Jorku celebrujemy miesiąc dumy, dlatego celebrujmy go na całym świecie - zakończył Porowski.

Post Antoniego Porowskiego spotkał się z ciepłym przyjęciem fanów, którzy podziękowali mu za głos w tej palącej kwestii. Szybko zaroiło się też od pozytywnych komentarzy, zarówno pod adresem aktora, jak i uczestników Parady Równości w Białymstoku.

bDHTXEWR

W pełni pochwalamy postawę osób publicznych, które głośno i wyraźnie sprzeciwiają się prześladowaniu oraz dyskryminowaniu wszelkich mniejszości.

bDHTXEWS
bDHTXEXm
KOMENTARZE
(42)
just
rok temu
Kamiol z BB 2 nie może wygrać 15.12 lżył lgtbq
just
rok temu
Kamil z BB 2 nie może wygrać: powiedzał że h..izm należy leczyć że Natan l..ijka to gorszy sort, , rz..aj tęczą i że niemęski facet to b..chlóp z ch..jem
Tomek
2 lata temu
Lewicy nie udała się prowokacja! Nawet tego nie potrafią zrobić.
bDHTXEXn
Gość
2 lata temu
Ładny, ale pierwszy raz go widzę, bo s**tflixa nie oglądam.
krata
2 lata temu
ale nie pod moim domem i kościołem
Gość
2 lata temu
Nudne juz te marsze....🤮 maja odwrotny skutek do zamierzonego..
Karola
2 lata temu
Polska zamiast isc z duchem czasu i byc bardziej otwarta. Pokazuje jak bardzo sie cofa...mimo XXI wieku...bardzo smutne...
gość
2 lata temu
antoni jest super
gość
2 lata temu
Cieszyłabym się gdybym miała takie problemy jak oni mówię tu o jednych i drugich,mam to wszystko gdzieś.....
gość
2 lata temu
Tylko, że Antoni nie jest aktorem...
Gość
2 lata temu
Można nie zgadzać się z czyimś poglądami ale na przykład rzucać się z pięściami na drugiego człowieka, bo ma inne poglądy, to dla mnie już zupełnie inna sprawa.
gość
2 lata temu
Szanujmy się! Kto rozpoczął te demonstracje,parady”równości”z gołymi tyłkami,obleśnymi dziadami wymalowanymi Wyjazd do Francji-tam takie marsze odbywają się kulturalnie,spokojnie i b/wrzasków W sercu Paryża! Wiec to wy nas nie uciszycie!
gość
2 lata temu
a maszerujcie nikt wam tego nie zabrania tylko SZANUJCIE INNYCH ...
bDHTXEXf
gość
2 lata temu
Maszeruj głośno krzycz niech żyje Wołodia Ilicz!!! To już wszystko było tylko zawodnik o tym nie wie bo był w kapuście
bDHTXEXH