Trwa ładowanie...
Przejdź na

Piotr Adamczyk jako kierowca-bigamista w "Mayday". Tego jeszcze nie było

20
Podziel się

Piotr Adamczyk zmienia charakteryzacje jak rękawiczki. To jego znak rozpoznawczy. Widzieliśmy go w wielu wydaniach, jak wypadł w nowej roli?

Piotr Adamczyk jako kierowca-bigamista w "Mayday". Tego jeszcze nie było
bDorqJzF

Mayday to najnowszy film Adamczyka i okazja do kolejnej przemiany. Tak, to wpisane jest w zawód aktora, ale Piotr jest jednym z tych, którzy nie zostają zaszufladkowani – potrafi zagrać papieża i SS-mana, mnicha i milicjanta. Skrajniej już chyba się nie da.

Najnowsza komedia z udziałem gwiazdora opowiada o kierowcy, Janku. Na zdjęciach z planu można zobaczyć zarośniętego Adamczyka w czarnym garniturze i charakterystycznej czapce szofera. Jego bohater wpadł w niezłe tarapaty – wypadek, któremu uległ, nie jest największym problemem, bo… Mężczyzna jest bigamistą, który prowadzi podwójne życie – ma dwa domy i dwie żony, które nie mają pojęcia o istnieniu rywalki. Gdy Marysia i Basia dowiedzą się o sobie, będzie gorąco. Janek Kowalski (w oryginalnej sztuce teatralnej Raya Cooneya, John Smith) robi wszystko, by ugasić życiowe pożary i wyjść cało z opresji. Jak się domyślacie, nie wychodzi mu to najlepiej, choć do pomocy ma dobrego przyjaciela.

Zdjęcia do komedii kręcono w Krakowie i Warszawie – między innymi na warszawskim Torze Wyścigów Konnych Służewiec, gdzie tego samego dnia odbyła się gonitwa o Nagrodę Liry (Oaks). Zwyciężyła klacz Nemezis pod dżokejem Antonem Turgajewem, a nagrodę wręczył nie kto inny, a Piotr Adamczyk. Aktor pokazał się w garniturze i… raną na wardze. Sądząc po zdjęciach, które umieszcza na swoim profilu na Instagramie, jego bohatera czekają jeszcze cięższe uszkodzenia. Razem z Adamczykiem na wyścigach pojawił się Adam Woronowicz, który też gra w Mayday.

bDorqJzH

Komedia ma być dynamiczna i pełna zwrotów akcji. Zdjęcia wyglądają zachęcająco? Premiera już w styczniu 2020 r. Adamczyk szoferem-bigamistą – tego jeszcze nie było.

Pamiętacie inne wcielenia aktora? Ma ich na swoim koncie mnóstwo.

Adamczyk zaczynał grać jeszcze jako student. Świetnie się zapowiadał - widzowie go lubili, ale wciąż dostawał niewielkie role. 17 lat temu nastąpił przełom. Adamczyk wreszcie mógł pokazać, co potrafi. Długie, ufryzowane włosy, biała koszula i romantyczne spojrzenie – 30-letni Piotr został Fryderykiem Chopinem, naszym dobrem narodowym, doskonałym kompozytorem znanym na całym świecie. Wypadł znakomicie. A przecież to był dopiero początek pasma metamorfoz.

W 2004 r. Chopin pozbył się długich włosów i przywdział szaty papieskie. Piotr zagrał Karola Wojtyłę, czyli Jana Pawła II w filmie Karol. Człowiek, który został papieżem. Rok później wcielił się w tę samą rolę w produkcji Karol. Papież, który pozostał człowiekiem. Czy sądził, że udział w przedsięwzięciu okaże się tak ogromnym sukcesem? 15 lat później, gdy komuś wyleci z głowy nazwisko Adamczyka, mówi: "ten, co zagrał papieża". I wszystko jasne.

bDorqJzN

Mijały lata. Papież dostawał kolejne role – grał Kornela w słynnym Testosteronie i Artura w uwielbianej komedii Lejdis (oba filmy z Dereszowską w obsadzie). Inne komedie z jego udziałem to Och, Karol 2 – kontynuacja kultowej produkcji sprzed lat, seria Listy do M.

Dekadę temu dostał kolejną szansę na metamorfozę i zmianę zawodowego wizerunku – włożył niemiecki mundur i stał się Larsem Raunerem w Czasie honoru. Obersturmbannführer Gestapo był dobrze wychowany i bezwzględny. Jasnowłosy Adamczyk znów się sprawdził.

Niedługo później dostał rolę innego Niemca, Hermanna Brunnera w filmie Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć. Mundur, tym razem polski, włożył też w Dywizjonie 303. Historii prawdziwej. Adamczyk wcielił się w Witolda Urbanowicza, dowódcę dywizjonu. Wcześniej kapitanem i lekarzem był w Tajemnicy Westerplatte, majorem i milicjantem w Jestem mordercą. Mundur mu pasuje.

W zupełnie innym, zmysłowym wydaniu Adamczyk pojawił się w biografii Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej. Zagrał męża seksuolożki – seksoholika uwikłanego w miłosny trójkąt. W filmie nie brakowało nagich scen, ale Piotrowi one nie przeszkadzały. Adamczyk "trenował" ujęcia rozbierane w Och, Karol 2.

bDorqJzO

Piotr był więc Chopinem, Wojtyłą – Janem Pawłem II, nieudacznikiem z komedii, SS-manem i polskim żołnierzem, milicjantem oraz seksoholikiem, a ostatnio kierowcą-bigamistą… To nie wszystko!

W 2012 r. w Bitwie pod Wiedniem wystąpił jako Leopold I Habsburg – nosił ogromną perukę z kręconych włosów i wąsy. Natomiast niedawno zagrał brodatego mnicha w Imieniu róży, niemiecko-włoskim serialu telewizyjnym.

Uff, za Adamczykiem i jego filmowymi metamorfozami trudno nadążyć.

bDorqJzP
bDorqJAi
KOMENTARZE
(20)
gość
rok temu
"Zmienia charakteryzacje", a we wszystkich rolach dokładnie taki sam. :)
Gość
rok temu
Co za bezczelna reklama...
Gość
rok temu
Sami mało lotni...internautów mają za głubszych od siebie...
bDorqJAj
Gość
rok temu
Netetykieta pudla nie obowiązuje???
gość
rok temu
co to za g*****y artykuł Pudel puknij się w czoło Adamczyk t nie Nicholson tylko polskie upadłe drewno aktorskie xD
Najnowsze komentarze (20)
gość
rok temu
Aktorzy którzy grali ; Papieża i Ks.Popiełuszkę - teraz zarabiają na życie grając co podleci . Brak szacunku dla nich .
gość
rok temu
Znakomicie jako Chopin? Drewno plus histeria, nic pośredniego tam się nie wydarzyło. Żadnych subtelności. Taki sobie aktor, ale widać przelewik poszedł ;)
gość
rok temu
Patrzeć nie mogę na tego rudzielca....
Gość
rok temu
Adamczyk na zawsze pozostanie papieżem
Gość...
rok temu
Najleprza chaarakteryzacja jest udawanie heteryka
gość
rok temu
Polecam spektakl w OCH-Teatrze!
Gość
rok temu
Sztuki Mayday i Mayday 2 są świetne w Och Teatr.
gość
rok temu
co to za g*****y artykuł Pudel puknij się w czoło Adamczyk t nie Nicholson tylko polskie upadłe drewno aktorskie xD
bDorqJAb
Gość
rok temu
Powinniście dopisać art sponsorowany lub reklama.. Jakie to słabe i niekulturalne...janusze
Gość
rok temu
Ale straszny tekst... Agencja reklamy wam napisała nawet nie zredagowali...
gość
rok temu
woronowicz love
gość
rok temu
"Zmienia charakteryzacje", a we wszystkich rolach dokładnie taki sam. :)
Gość
rok temu
Netetykieta pudla nie obowiązuje???
gość
rok temu
no i fajnie lubię go
bDorqJAD