Trwa ładowanie...
Przejdź na

Roman Giertych apeluje o DRUGĄ SEKCJĘ ZWŁOK Dawida Kosteckiego

73
Podziel się

Prawnik rodziny boksera ma wiele zastrzeżeń. "Rzeczpospolita" dotarła do nowych poszlak w sprawie zagadkowego samobójstwa.

Roman Giertych apeluje o DRUGĄ SEKCJĘ ZWŁOK Dawida Kosteckiego
bCPAcinF

Dawid "Cygan" Kostecki zmarł 2 sierpnia w celi aresztu Warszawa-Białołęka. Według wstępnych ustaleń, popełnił samobójstwo. Przykryty kocem miał powiesić się na pętli prześcieradła zaczepionej o górne łóżko. Sekcja zwłok wykazała dwa ślady na szyi Kosteckiego, które w prokuratorskiej notatce opisano jako "przypominające ślady powstałe w wyniku wkucia igły". Biegli z Zakładu Medycyny Sądowej wykluczyli, że powstały na skutek nakłucia. Określili je jako _**zadawnione strupy bez związku ze śmiercią denata**_.

bCPAcinH

Rzeczpospolita dotarła niedawno do faktów, które rzucają inne światło na sprawę. Wynika z nich, że bokser bał się przenosin z Rzeszowa do Warszawy. Docelowo miał bowiem odbywać karę w tym samym areszcie, co Tomasz G., przeciw któremu miał zeznawać. Dziennikarze przypominają, że podobne ślady znaleziono na ciele Tadeusza M. ps. Sasza, zamieszanego w śmierć byłego ministra sportu Jacka Dębskiego. "Sasza" również powiesił się na pętli z prześcieradła w warszawskim areszcie.

Kosteckiemu przypisuje się również opisanie w kanałach społecznościowych "afery podkarpackiej". Chodzi o związki tamtejszej policji z ukraińskimi sutenerami. Jak informuje gazeta - to nie "Cygan", ale biznesmen Marek K. był autorem głośnego, lecz szybko usuniętego wpisu. Powody tego desperackiego kroku były osobiste. Bracia R. chcieli bowiem pozyskać do agencji jego nastoletnią córkę.

Mecenas Giertych złożył wniosek o ponowną sekcję zwłok, powołując się na opinię innego biegłego.
Prokurator z 20-letnim doświadczeniem, obecny na miejscu śmierci, uznał, że istnieją poważne przesłanki, by brać pod uwagę udział osób trzecich - napisał na Twitterze. Dodatkowo bokser za rok mógł starać się o warunkowe wyjście na wolność. Jak twierdzi Giertych, Kostecki miał w planach założenie szkoły boksu. Pełnomocnik rodziny nie widzi więc żadnych przesłanek zapowiadających tak desperacki krok Kosteckiego.

bCPAcinN
bCPAcioi
KOMENTARZE
(73)
gość
rok temu
Miał nagrania jak ministrowie, posłowie i marszałkowie sejmu polskiego korzystali z usług prostytutek, to się go pozbyli. ;)
Gość
rok temu
Kostecki był podejrzanym typem i z pewnością ktoś chciał się Go pozbyć. No cóż. Chciałoby się rzec ze sam się o to prosił. Jednak należy się jemu a przede wszystkim jego rodzinie prawda.
Gość
rok temu
Przeciez to oczywiste, ze to nie bylo samobojstwo. Nawet mama Dawida pisala ze mial obawy dwa dni przed smiercia.
bCPAcioj
Gość
rok temu
Niech Giertych uważa bo i jego się pozbeda . Ten Rząd to jakaś mafia razem z Ziobra.
gość
rok temu
Giertycha jako polityka szczerze nienawidziłam, ale jest dobrym adwokatem i mam nadzieję, że w tej sprawie postara się tak żeby choć część swoich politycznych grzechów odkupić.
Najnowsze komentarze (73)
Ja
12 miesięcy temu
Nigdy się nie zgodzą na drugą sekcje zwłok ponieważ zabili hlopaka politycy to największa mafia ,ale i oni nie są bogami !!!!
Gość
rok temu
Potem moze jeszcze ekshumacja i wysylanie do zagranicznych analiz. Podatnicy zaplaca.
Gość
rok temu
Potem moze jeszcze ekshumacja i wysylanie do zagranicznych analiz. Podatnicy zaplaca.
gość
rok temu
pan giertych boi się zająć sprawą lepera bo zaszkodzi tuskowi
gość
rok temu
giertych - bez komentarza
Gość
rok temu
Moze przywroca kare smierci. Jestem ZA!
Gość
rok temu
Podatnicy zaplaca, sieroty i ogoloceni rencisci i emeryci.
gość
rok temu
Giertych załapał ,,robote,, cha,cha,cha za jedynke na liscie do wyborów,,wesoły Romek figluje hop,hop,hop
bCPAciob
gość
rok temu
Może go wampir pogryzł. Po co drążyć. Facet złamał życie wielu kobietom, które zmuszał do nierządu. Glebę niech urzyźni.
Gość
rok temu
Oj miał co pokazać... szkoda ze tego nie zobaczymy
Gość
rok temu
Wszyscy wiedza o tym ze istnieje sekstaśma Kuchcińskiego z nieletnią Ukrainką. Wiec tym razem PiS wynajmuje seryjnego samobójcę
gość
rok temu
Jak się miesza w to giertych, to sprawa jest z zasady podejrzana...
gość
rok temu
Jak się miesza w to giertych, to sprawa jest z zasady podejrzana...
gość
rok temu
jak nic komuś przeszkadzał ! Komuś pasuje wersja samobójstwa !
...
Następna strona
bCPAcioD