Czwartek 03.10.2019 14:00

Kinga Rusin zaniepokojona losem Anji Rubik: "Jeżeli ta ustawa przejdzie, dostaniesz trzy lata więzienia!"

Anja Rubik Kinga Rusin

Kinga Rusin zaniepokojona losem Anji Rubik: "Jeżeli ta ustawa przejdzie, dostaniesz trzy lata więzienia!"

Choć przez większość życia Anję Rubik kojarzono jako topową modelkę, podbijającą największe pokazy modowe na świecie, ostatnio coraz częściej słyszy się o jej zaangażowaniu w tematy społeczne. 36-latka wspierała już strajk nauczycieli, Czarny Protest, a ostatnio również Paradę Równości.

Zobacz: Gwiazdy wspierają Paradę Równości: Maja Ostaszewska, Anja Rubik, Jessica Mercedes, Julia Wieniawa... (ZDJĘCIA)

Jakiś czas temu modelka podjęła się dość ciężkiego zadania, bowiem postanowiła poszerzać świadomość seksualną rodaków. Zainicjowała akcję #SexEdPL, w ramach której znane osoby przekonywały o konieczności rozmawiania o seksie. Na potrzeby akcji wydała także książkę.

Zobacz: Anja Rubik wystartowała z programem o seksie! "Masturbacja uwalnia kreatywność"

W środę Anja po raz kolejny postanowiła zabrać głos. Tym razem za pośrednictwem instagramowego postu wyraziła swoje oburzenie ostatnim projektem rządu, który trafił do Sejmu kilka miesięcy temu. Zgodnie z nim za edukację seksualną należałoby karać… więzieniem. Za kratki mogliby trafić wszyscy, którzy edukują na temat seksualności osoby poniżej 18. roku życia, w tym i Rubik.

Zobacz: Anja Rubik oburzona projektem ustawy o KARANIU ZA EDUKACJĘ SEKSUALNĄ. "Chcecie takiej Polski?"

Modelka mogła liczyć na wsparcie grona celebrytów. Poruszony przez nią temat wyraźnie oburzył Maffashion, Natalię Siwiec, Joannę Przetakiewicz, a także Kingę Rusin. Ta ostatnia pod wpisem Anji zostawiła obszerny komentarz:

Anja, za to co zrobiłaś w normalnych warunkach dostałabyś odznaczenie państwowe - zaczyna zaangażowana zarówno w ekologię, jak i politykę dziennikarka. Jeżeli ta ustawa przejdzie, "w uznaniu zasług", dostaniesz trzy lata więzienia! Dokąd zmierzamy? - pyta zaniepokojona prowadząca Dzień dobry TVN.

Zgadzacie się z Kingą?

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Chcecie takiej POLSKI?????( english below) Według obywatelskiego projektu zmian w Kodeksie karnym, za edukację seksualną należy karać więzieniem. Sejm zacznie nad nim pracę tuż po wyborach. Nowe regulacje dotknęłyby wszystkich tych, którzy w związku z pracą edukują o seksie i seksualności ludzi poniżej 18. roku życia. 👉( Pamietajmy! wiek, w którym można zgodzić się na seks z drugą osobą w Polsce wynosi 15 lat! Czyli rozmowa o bezpiecznym seksie, świadomej zgodzie, antykoncepcji nie będzie możliwa! ) 👉W praktyce oznacza to, że wszystkie osoby zajmujące się edukacją seksualną wśród młodych miałyby być zagrożone karą więzienia. 💥👉👉👉Glosujmy tak by do tego NIE doszło! Zacznijcie wszystkich wokół siebie namawiać by poszli na wybory! Sąsiadów ! Rodzinę! Jest to bardzo ważne! Nie dopuśćmy do tego! JEST TO W NASZYCH RĘKACH!!!! Wybory już za 11 DNI!!!!!!! OD NAS i TEGO czy zagłosujemy wszytko zależy. Niestety frekwencja jest u NAS niska - ZMIEŃMY TO! 13tego października bez lenistwa 💪💥 👉 According to the citizens' draft amendment to the Penal Code, sex education should be punished with imprisonment. The new regulations would affect all those who, in connection with their work, educate about safe sex and sexuality people under 18 years of age. (Let's remember! The age at which you can agree to have sex with another person in Poland is 15 years! So talking about safe sex, consent, contraception will not be possible!)The Sejm will start working on it right after the elections. In practice, this means that all those involved in sex education among young people would be at risk of imprisonment.

Post udostępniony przez Anja Rubik (@anja_rubik)Paź 2, 2019 o 1:05 PDT

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (599)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 599
Odpowiedz
83 102
zgłoś
Gość 03.10.2019 14:02
Gdybyśmy mieli normalny kraj Anja nie musiałaby wydawać książki o edukacji, która powinna być w każdej szkole
Odpowiedz
170 52
zgłoś
Gość 03.10.2019 14:02
O Kinia zabrała głos.
Odpowiedz
27 15
zgłoś
gość 03.10.2019 14:02
Nie przejdzie. Bankowo. 🤫😵
Odpowiedz
282 141
zgłoś
Gość 03.10.2019 14:04
Wielkie przodowniczki!!!! Anka nie mieszka w pl wiec niech się nie udziela a dziennikarka bez tabletu niech zamilczy !!! To one podżegają i dzielą naród!!!
Odpowiedz
40 17
zgłoś
gość 03.10.2019 14:04
A co tam u Lajama nowego słychać?
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 599