Leonardo DiCaprio zachwyca się GRETĄ THUNBERG: "Jest liderką naszych czasów"

148
Podziel się

Hollywoodzki aktor pochwalił się zdjęciami z budzącą sporo kontrowersji aktywistką klimatyczną. Zgrany duet?

Leonardo DiCaprio zachwyca się GRETĄ THUNBERG: "Jest liderką naszych czasów"

Jeżeli chodzi o temat zmian klimatycznych, które negatywnie wpływają na sytuację naszej planety, nie sposób nie wspomnieć o budzącej wiele kontrowersji 16-latce ze Szwecji. Greta Thunberg dała się poznać dzięki swojemu zaangażowaniu w sprawy dotyczące ocieplenia klimatu oraz tego, że przepłynęła Atlantyk na pokładzie jachtu wyposażonego w panele słoneczne. O cierpiącej na między innymi zespół Aspergera nastolatce zrobiło się głośno, gdy podczas szczytu ONZ wykrzyczała, co myśli o zgromadzonych tam wówczas przedstawicielach państw. Jej emocjonująca przemowa spotkała się ze skrajnymi opiniami. Choć wielu uważa zaangażowanie dziewczyny za niezdrowe, są i tacy, którzy w pełni doceniają jej starania. Przykładowo kwestie poruszane przez Thunberg nie są obojętne Jane Fondzie, która, stając w obronie swoich przekonań, dała się nawet zakuć w kajdanki.

Inną amerykańską gwiazdą, która sympatyzuje z poglądami Grety, jest Leonardo DiCaprio. Okazuje się, że zaangażowany od lat w losy świata aktor docenia starania Szwedki, a nawet zdecydował się z nią spotkać. Za pośrednictwem instagramowego profilu 44-latek pochwalił się sesją z 16-latką. Zdjęcia opatrzył refleksyjnym podpisem:

W historii ludzkości było niewiele momentów, kiedy pojedyncze głosy wybrzmiewały tak głośno w tak przełomowych momentach. Greta Thunberg stała się liderem naszych czasów - zaczyna DiCaprio. Historia osądzi nas za to, co robimy dzisiaj, by zagwarantować przyszłym pokoleniom możliwość cieszenia się tą samą nadającą się do życia planetą. Mam nadzieję, że przesłanie Grety będzie pobudką dla światowych liderów wszędzie tam, gdzie czas bezczynności się skończył - kontynuuje, by w dalszej części pochwalić swoją nową znajomą:

To dzięki Grecie i młodym aktywistom z całego świata jestem optymistą co do przyszłości. Spotkanie z Gretą było dla mnie zaszczytem. Zobowiązaliśmy się wspierać siebie nawzajem, mając nadzieję na lepszą przyszłość naszej planety.

Myślicie, że ze spotkania zrodzi się przyjaźń na lata?

KOMENTARZE
(148)
Gość
4 miesiące temu
Dlaczego nie informujecie o sytuacji tygrysow, ktore tylko zoo w Poznaniu i Czluchowie zgodzilo sie przyjac i zapewnic im opieke?
K
4 miesiące temu
Ta dziewczynka czasem mnie przeraża. W tej młodej twarzy jest bardzo dużo złości i nienawiści.....Nie wypada i nie przystoi, tak młodemu dziecku odnosić się do ludzi po pierwsze dużo od niej starszych, a po drugie ludzi, którym ze względu na pełnione funkcje należy się szacunek. Dziecko domaga się szacunku dla środowiska, a sama nie potrafi najpierw uszanować drugiego człowieka. Występuje tu jakaś sprzeczność.
mysza
4 miesiące temu
myślałam, że jest mądrzejszy 😜
gość
4 miesiące temu
No to Leo mnie zawiódł. Myślałam, że facet na poważnie wspiera ekologię, a tutaj takie poparcie dla " szołekologii" , która nie ma nic wspólnego z realiami.
gość
4 miesiące temu
Akurat -manipulacja chorą dziewczyną która mówi takie same banały jak inni Jaka byłaby z niej aktywistka gdyby nie cwani rodzice .!
Najnowsze komentarze (148)
Gość
3 miesiące temu
Hipokryta hak i ta dziewuszka
gość
3 miesiące temu
Para idealna: ona lata prywatnymi odrzutowcami, ona zajada sie jedzeniem pakowanym w plastik - eko, że hej!
BOLO
3 miesiące temu
jaki czas, tacy liderzy
Nik
3 miesiące temu
Jacyś tacy...podobni?
Mmm
3 miesiące temu
Ale on jest przystojny!
Gośćvbbb
3 miesiące temu
Leonardo do caprio właśnie udowodnil że bystry nie jest, jako aktor na pewno jest bardzo dobry ale w glowie pustka... aktywista społeczny z misją ratowania planety ale pewnie lata swoim prywatnym samolotem, do którego trzeba lać w cholerę paliwa bo jest za sławny na loty tanimi przewoznikami
Leszek
4 miesiące temu
Kolejny zbok ktorego rajcuja takie malolaty.. Gdyby nie o to chodzilo to wiedzial by ze ta cala greta jest tylko pacynka ktora poruszaja wielcy tego swiata....Ona sama nie znaczy nic w tym co robi....Nie zdziwi mnie informacja w krotce ze ten czy inny sie do niej dobieral....
Klaudia
4 miesiące temu
Walczy o "świat dla przyszłych pokoleń", tylko że w obecnej chwili w Syrii setki dzieci traci życie. Jednak wszystkie "wielkie organizacje" broniące praw człowieka milczą. USA obiecywała pomoc i wsparcie Kurdom, w rzeczywistości zostawiając ich samych. I gdzie są wielcy liderzy naszych czasów?
gość
4 miesiące temu
A jeszcze niedawno lubiłem tego gościa.
gość
4 miesiące temu
A jeszcze niedawno lubiłem tego gościa.
Gość
4 miesiące temu
Kolejny aktor bez rozsądku i wyobrazni. Aktorstwo to lepsze lub gorsze udawanie innych . Dlaczego tutaj padlo na nieletnie dziecko trodno powiedzieć
Gość
4 miesiące temu
Ogladac Bald Tv. I wszystko w temacie Grety
Autor vidmo
4 miesiące temu
Di Caprio aktor 1liga!!!!!!!!!!!
gość
4 miesiące temu
Nie ma żadnego dowodu na to, że przepłynęła na tym jachcie cokolwiek, czemu siejecie propagandę. Marionetka gadająca głupoty, bez mózgu, bez własnego zdania, za kase zrobi wszystko, jak każdy nastolatek.
...
Następna strona