Trwa ładowanie...
Przejdź na

Leonardo DiCaprio przeznaczył PIĘĆ MILIONÓW dolarów na walkę z pożarem Amazonii!

244
Podziel się:

Aktor apeluje o wpłacanie darowizn na rzecz fundacji ratującej lasy deszczowe.

Leonardo DiCaprio przeznaczył PIĘĆ MILIONÓW dolarów na walkę z pożarem Amazonii!

Gigantyczny pożar dżungli amazońskiej aktualnie jest jednym z najważniejszych tematów w mediach na całym świecie. Od stycznia do sierpnia w lasach Amazonii doszło już do ponad 72 tysięcy pożarów. Nikt nie ma wątpliwości, że to jedna z największych katastrof ekologicznych w historii.

Prezydent Brazylii, Jair Bolsonaro, oddelegował do walki z żywiołem trawiącym "zielone płuca Ziemi" lotnictwo wojskowe i 44 tysiące żołnierzy. Nie brak jednak głosów, że zrobił to dopiero pod presją opinii międzynarodowej.

W sprawie katastrofy wypowiadają się głowy państw. Donald Trump zaoferował amerykańską pomoc, a Emmanuel Macron zwrócił uwagę, że Amazonia produkuje 20 procent tlenu dla całej kuli ziemskiej.

Nasz dom płonie - ogłosił prezydent Francji.

Przyczyny pożarów nie są do końca jasne. Mówi się wprawdzie o suszy, ale znawcy tamtejszych terenów twierdzą, że lasy deszczowe nie mają tendencji do palenia się, a wręcz przeciwnie - ciężko w nich wzniecić płomień. Wojciech Cejrowski wysnuł nawet tezę, że ktoś celowo podkłada ogień.

CNN także spekuluje, że winni katastrofie mogą być farmerzy, którzy nielegalnie powiększają w ten sposób tereny pod uprawy i hodowlę bydła.

Pożar Amazonii poruszył też gwiazdy i celebrytów.

Na zdecydowany krok zdecydował się Lonardo DiCaprio, który ogłosił, że przeznacza pięć milionów dolarów na walkę z pożarem. Aktor jest znany z działalności charytatywnej i wspiera około 30 organizacji tego typu. Angażuje się też w protesty na rzecz ochrony środowiska. Jego fundacja "The Leonardo DiCaprio Foundation" w lipcu połączyła się z Earth Alliance. Od momentu powstania fundacja przyznała już granty w wysokości ponad 100 milionów dolarów na akcje ratowania lasów deszczowych.

Earth Alliance jest zaangażowana w pomoc na rzecz ochrony środowiska naturalnego na Ziemi. Jesteśmy głęboko zaniepokojeni trwającym kryzysem w Amazonii, który uwydatnia delikatną równowagę klimatu, różnorodności biologicznej i dobrobytu ludności tubylczej - pisze na Instagramie aktor.

Leonardo apeluje o wpłacanie darowizn pod adresem ealliance.org/amazonfund. Myślicie, że inne gwiazdy pójdą w jego ślady?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(244)
Gość
5 lata temu
Brawo!
Gość
5 lata temu
W końcu pozytywne wiadomości
Gość
5 lata temu
No i brawo:)
Gość
5 lata temu
Szacun Leo!
Gość
5 lata temu
Cudowny czlowiek! Wspanialy aktor!
Najnowsze komentarze (244)
Gość
5 lata temu
Szacun dla Leo
Vanilka
5 lata temu
Zawsze wiedziałam, że Leo to facet z klasą.
gość
5 lata temu
Wielka ściema.
Gość
5 lata temu
Pieknie gdyby wiecej bogaczy wplacilo kase szybko by ugoszono pozar
gość
5 lata temu
Leo jest the best
Gość
5 lata temu
Uwielbiam ❤️
Gość
5 lata temu
Babiarz z niego ale niejednokrotnie pomagał. Jako nieliczny naprawdę dawał duże kwoty na pomoc
as
5 lata temu
było by lepiej gdyby mi dał tę kasę... a tak wszystko sie zmarnuje...
Gość
5 lata temu
Kinga Rusin niech wplaci skoro tak dużo mówi o ekologii
gość
5 lata temu
Di Caprio dał tylko nazwisko. Pieniądze pochodzą od przeciętnych ludzi, którzy swoimi datkami zasilaja fundację gwiazdora.
Kaprio
5 lata temu
Wszyscy się tutaj zachwycają decyzja L. Di Caprio, ale czy zasłużenie?? Te 5 mln dolarów przekazała na ten cel jego fundacja. PIENIĄDZE te w większości pochodzą z drobnych datek, przeciętnych ludzi.....on dał tylko swoje NAZWISKO.
Gość
5 lata temu
On dal a nasi bogacze jak Rusin Rubik tylko strasza a grosza zlamanego nie dadza chociaz maja .Szacun Leonardowi
gość
5 lata temu
Brawo i szavun
Gość
5 lata temu
A ja tam zawsze go lubilam
...
Następna strona