Trwa ładowanie...
Przejdź na

Leonardo DiCaprio przeznaczył PIĘĆ MILIONÓW dolarów na walkę z pożarem Amazonii!

244
Podziel się

Aktor apeluje o wpłacanie darowizn na rzecz fundacji ratującej lasy deszczowe.

Leonardo DiCaprio przeznaczył PIĘĆ MILIONÓW dolarów na walkę z pożarem Amazonii!
bDAKYHdx

Gigantyczny pożar dżungli amazońskiej aktualnie jest jednym z najważniejszych tematów w mediach na całym świecie. Od stycznia do sierpnia w lasach Amazonii doszło już do ponad 72 tysięcy pożarów. Nikt nie ma wątpliwości, że to jedna z największych katastrof ekologicznych w historii.

Prezydent Brazylii, Jair Bolsonaro, oddelegował do walki z żywiołem trawiącym "zielone płuca Ziemi" lotnictwo wojskowe i 44 tysiące żołnierzy. Nie brak jednak głosów, że zrobił to dopiero pod presją opinii międzynarodowej.

bDAKYHdz

W sprawie katastrofy wypowiadają się głowy państw. Donald Trump zaoferował amerykańską pomoc, a Emmanuel Macron zwrócił uwagę, że Amazonia produkuje 20 procent tlenu dla całej kuli ziemskiej.

Nasz dom płonie - ogłosił prezydent Francji.

Przyczyny pożarów nie są do końca jasne. Mówi się wprawdzie o suszy, ale znawcy tamtejszych terenów twierdzą, że lasy deszczowe nie mają tendencji do palenia się, a wręcz przeciwnie - ciężko w nich wzniecić płomień. Wojciech Cejrowski wysnuł nawet tezę, że ktoś celowo podkłada ogień.

bDAKYHdF

CNN także spekuluje, że winni katastrofie mogą być farmerzy, którzy nielegalnie powiększają w ten sposób tereny pod uprawy i hodowlę bydła.

Pożar Amazonii poruszył też gwiazdy i celebrytów.

Na zdecydowany krok zdecydował się Lonardo DiCaprio, który ogłosił, że przeznacza pięć milionów dolarów na walkę z pożarem. Aktor jest znany z działalności charytatywnej i wspiera około 30 organizacji tego typu. Angażuje się też w protesty na rzecz ochrony środowiska. Jego fundacja "The Leonardo DiCaprio Foundation" w lipcu połączyła się z Earth Alliance. Od momentu powstania fundacja przyznała już granty w wysokości ponad 100 milionów dolarów na akcje ratowania lasów deszczowych.

bDAKYHdG

Earth Alliance jest zaangażowana w pomoc na rzecz ochrony środowiska naturalnego na Ziemi. Jesteśmy głęboko zaniepokojeni trwającym kryzysem w Amazonii, który uwydatnia delikatną równowagę klimatu, różnorodności biologicznej i dobrobytu ludności tubylczej - pisze na Instagramie aktor.

Leonardo apeluje o wpłacanie darowizn pod adresem ealliance.org/amazonfund. Myślicie, że inne gwiazdy pójdą w jego ślady?

bDAKYHdH
bDAKYHea
KOMENTARZE
(244)
Gość
rok temu
Brawo!
Gość
rok temu
W końcu pozytywne wiadomości
Gość
rok temu
No i brawo:)
bDAKYHeb
Gość
rok temu
Szacun Leo!
Gość
rok temu
Cudowny czlowiek! Wspanialy aktor!
Najnowsze komentarze (244)
Gość
rok temu
Szacun dla Leo
Vanilka
rok temu
Zawsze wiedziałam, że Leo to facet z klasą.
gość
rok temu
Wielka ściema.
Gość
rok temu
Pieknie gdyby wiecej bogaczy wplacilo kase szybko by ugoszono pozar
gość
rok temu
Leo jest the best
Gość
rok temu
Uwielbiam ❤️
Gość
rok temu
Babiarz z niego ale niejednokrotnie pomagał. Jako nieliczny naprawdę dawał duże kwoty na pomoc
as
rok temu
było by lepiej gdyby mi dał tę kasę... a tak wszystko sie zmarnuje...
bDAKYHdT
Gość
rok temu
Kinga Rusin niech wplaci skoro tak dużo mówi o ekologii
gość
rok temu
Di Caprio dał tylko nazwisko. Pieniądze pochodzą od przeciętnych ludzi, którzy swoimi datkami zasilaja fundację gwiazdora.
Kaprio
rok temu
Wszyscy się tutaj zachwycają decyzja L. Di Caprio, ale czy zasłużenie?? Te 5 mln dolarów przekazała na ten cel jego fundacja. PIENIĄDZE te w większości pochodzą z drobnych datek, przeciętnych ludzi.....on dał tylko swoje NAZWISKO.
Gość
rok temu
On dal a nasi bogacze jak Rusin Rubik tylko strasza a grosza zlamanego nie dadza chociaz maja .Szacun Leonardowi
gość
rok temu
Brawo i szavun
Gość
rok temu
A ja tam zawsze go lubilam
...
Następna strona
bDAKYHev