Trwa ładowanie...
Przejdź na

Playback w Opolu. Muzycy się buntują!

260
Podziel się:

Wszystko przez "kryzysowe" cięcia.

Playback w Opolu. Muzycy się buntują!

Wykonawcom nie spodobały się kryzysowe cięcia, które zamierza wprowadzić TVP na opolskim festiwalu. Nie chcą śpiewać z półplaybacku ani płacić za hotel. Jako pierwsza wycofała się Urszula:

Zmieniono zasady udziału w koncercie, informując nas o konieczności udawania występu na żywo czyli twz. półplaybacku - napisała w liście do fanów. Nie zgadzam się z decyzją organizatorów festiwalu i nie chcę brać udziału w oszukiwaniu publiczności i samej siebie.

Nie wystąpią także bracia Cugowscy: Zrezygnowaliśmy z udziału w koncercie z własnej woli, bo chcemy uczciwie podejść do naszych słuchaczy - twierdzi Piotr Cugowski w rozmowie z Super Expressem. Nie chcemy wchodzić z nikim w polemikę. Zrezygnowaliśmy z powodu zmiany regulaminu. W naszym interesie jest to, by zaprezentować się jak najlepiej, a przede wszystkim na żywo, a w interesie telewizji było cięcie kosztów. Rozmowy trwały od kwietnia, próbowaliśmy negocjować, ale TVP nie wykazało woli, żeby iść na jakiekolwiek ustępstwo, stąd nasza rezygnacja. Kuriozalny jest też fakt, że artyści muszą płacić za hotele na jednym z większych festiwali w Polsce. Podkreślam jednak, że nie jest to powód, dla którego zrezygnowaliśmy.

Krzysztof Cugowski, lider Budki Suflera zgadza się z synami: Jeśli argumentem jest to, że można w ten sposób, dzięki półplaybackowi zaoszczędzić, to proponuję zrobić kilka klipów domową metodą i wyświetlić zamiast festiwalu, wtedy będzie najtaniej. Festiwal musi być na żywo, a pomyłki zawsze mają swój smaczek.

Chęcią uniknięcia pomyłek tłumaczy się właśnie Roman Rogowiecki, dyrektor tegorocznego festiwalu i zastępca dyrektora ds artystycznych TVP1: Skoro mamy tak wielu wykonawców i dużo świetnej muzyki, to wszystko musi przebiegać dość sprawnie. To standard przyjęty na całym świecie, musimy to zrobić po to, by dobrze zrealizować show. Poza tym półplayback to zdaniem wielu artystów błogosławieństwo i gwarancja, że wszystko odbędzie się dobrze i bez pomyłek.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(260)
gość
14 lat temu
Nieładnie;)
gość
14 lat temu
oj latka leca leca.. on jest P******Y BLEEE kocia
gość
14 lat temu
eeee.
PITBULL
14 lat temu
Najważniejsze panie Rogowiecki że pana podopieczna Kasia Skrzynecka "zakwalifikowała się" i nie zrezygnowała, bo najchętniej zaśpiewa z pełnego playbacku!
gość
14 lat temu
taaa
Najnowsze komentarze (260)
ania sendel
6 miesięcy temu
Bracia zespół Piotr Cugowski
Ania
7 lat temu
Super jest Piotr Cugowski bardzo lubię Piotra. Szkoda ,że nie byłam na jejgo koncercie w Opolu i bardzo tego żaluję szkoda.
:D ;)
12 lat temu
BRACIA!
gość
13 lat temu
piotr ma talent do spiewania
gość
13 lat temu
zgadzam sie z pierwsza wypowiedzia a z druga w ogóle bo nie umie czytac analfabeta ;/
gość
13 lat temu
na pewno jest powodem i****o nie wiesz co mowisz nie wypowiadaj sie skoro nie masz pojecia
gość
13 lat temu
Bracia zawsze speiwaja na zywo będe ich bronic rekami i nogami kocham ich są tacy naturalni i normalni polecamy ich koncerty ;)
gość
14 lat temu
A ja się zgadzam z Urszulą Braćmi i Budką...przecież możemy sobie obejrzeć na YT czy popatrzeć w telewizji na teledyski -festiwal to festiwal a nie pól czy full playback
gość
14 lat temu
I za co te nagrody skoro udają że śpiewają???
gość
14 lat temu
chylę czoło ku braciom
gość
14 lat temu
To jest normalna praktyka, gwiazdy tak graja w 90%, wiec nie rozumiem rezygnacji z tego powodu. Wola pewnie jak sie mowi,ze graja na zywo, a same potem graja z polplayback'u. raczej to ciecie kosztow i mniejsze ich dochody...na pewno granie z playback'u nie jest powodem!!!
gość
14 lat temu
...ale nie stać ich przy tym na hotel;)
gość
14 lat temu
tak się składa że doda bardzo często śpiewa na żywno nie z palybacku...ehhh dzieci...
gość
14 lat temu
no właśnie chcą...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie