Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kim jest "Esterka" z książki Żuławskiego?

885
Podziel się:

Reżyser twierdzi, że "wszelka zbieżność jest przypadkowa"... Ale jak wyjaśnić te analogie do Weroniki?

Kim jest "Esterka" z książki Żuławskiego?

Kim jest Esterka z książki Żuławskiego? Reżyser zapewnia z jednej strony, że "wszelkie podobieństwo do osób i wydarzeń jest całkowicie przypadkowe i niezamierzone". Ale czy można mu wierzyć, że to nie pusta formułka? Trochę zbyt dużo "zbiegów okolicznośći".

Esterka, bohaterka ksiażki Andrzeja Żuławskiego Nocnik jest córką polityka i projektantki mody... Wychowała się w Belgii, spędza dużo czasu w Nowym Jorku i Hollywood i spotykała się z producentem Weinsteinem. Trudno przeoczyć analogie do Weroniki Rosati.

Podobnie jak to, że Żuławski niespecjalnie lubi swoją bohaterkę. Nazywa ją "szmatą, w którą spuszczają się hollywoodzkie chuje". Zreszta w ogóle owym częściom ciała poświęca dość duzo miejsca. Jak donosi Fakt, często przewija się motyw ssania. Oczywiscie w wykonaniu głównej postaci kobiecej.

Reżyser sugestywnie opisuje także burzliwe spotkanie Esterki z bohaterem ksiażki imieniem Hadrian, podczas którego dochodzi do zerwania. Data i opis zgadzają się z obfotografowanym przez tabloid zerwaniem Rosati z Żuławskim w centrum handlowym w lipcu 2008 roku. Autor opisuje także szczegołowo film Bellissima, w którym dopatrywał się analogii do toksycznej - jego zdaniem - relacji między Weroniką i jej matką.

Przyparty do muru artysta tłumaczy się... własną niepoczytalnością. Proszę otworzyc moją ksiażkę na stronie 131 - poleca dziennikarzowi Faktu. Czwarty akapit od dołu.

_**Hadrian jest psychopatą i ma rozdwojenie jaźni**_ - jest napisane w ksiażce. Dlatego nikt nie wytrzymuje z nim: Z, N, Esterka, brat, pies, dom, Paryż, Warszawa. Zagubiona samotność szaleństwa. Nocnik. Dziennik szaleńca. Nigdy dotąd nie wpadło mi to do głowy.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(885)
gość
14 lat temu
stara ma mniej zmarszczek niż młoda
gość
14 lat temu
nieźle, to musiało ja zaboleć, bedzie uważała na przyszłść z kim sie zadawac albo nie.
gość
14 lat temu
wiadima sprawa że pisze o tej dość perwersyjnei i bardzo kontrowersyjnej werocice.Tak dalej jest skończona!!! I dobrze. Tak to jest jak sie ma pociag do starych bogaczy
kot
8 lat temu
Muszę to przeczytać to jest zarąbiste.
gość
14 lat temu
Musze kupić to arcydzieło .
Najnowsze komentarze (885)
kot
8 lat temu
Muszę to przeczytać to jest zarąbiste.
gość
12 lat temu
liczy sie kasa
gość
12 lat temu
Pprzypadkowy ...
13 lat temu
Rosati to strasznie t**a dziewczyna. Zal bo taka ładna i ma możliwości ale kurrrwa t**a strasznie. Widziałem ja u Wojewódzkiego intelektualnie na poziomie 7 letniego dziecka. Wstyd za takie kobiety wstyd!Wstydz się!
P
13 lat temu
Weronika to beznadziejna aktorka, która nawet studia ciągle zaczyna i skończyć nie może i dobrze jej po tej książce już całkiem jest skończona :)
gość
13 lat temu
Rosati = esterka!!!! ha ha ha
gośćmmmm
13 lat temu
Jak lubiła brać pod girę to ma za swoje:)...a teraz l***i w NY robi
gość
13 lat temu
Żal mi jej
gość
13 lat temu
wszyscy siebie są warci...
gość
13 lat temu
Gdzie można kupić te ciekawą książeczkę?
gość
13 lat temu
słusznie, że wytoczyła mu proces
gość
13 lat temu
Uważam, że książka powinna zniknąc z półek. Bo to jest naruszenie dobrego imienia innej osoby. Książka może byc ciekawa, ale występujące w niej postacie nie powinny byc perzybliżone do Weroniki .
gość
13 lat temu
W książce zamieszczona jest tylko prawda.Sam miałem do czynienia z ta panią nie raz i ciągneła mi,ssała tak,jak niejedna kurewka może tylko pozazdrościć.
gość
13 lat temu
Każdy ma prawo żyć jak chce.Esterka jak widać robi to z przyjemności a trafił się P***N ,co sam ma w sobie mało wartości seksualnych i krytykuje pełną seksapilu kobietę.Zapowiada się ciekawie :)
...
Następna strona