Trwa ładowanie...
Przejdź na

Ten film wstrząśnie światem mody?! (ZOBACZ!)

826
Podziel się:

"Modelki maczają waciki w sokach i je jedzą. To zaspokaja ich głód na kilka dni. Otumaniono mnie narkotykami na imprezie Diora. Moje koleżanki były gwałcone!"

Ten film wstrząśnie światem mody?! (ZOBACZ!)

Świat mody nieustannie budzi ogromne kontrowersje. Wciąż słychać głosy krytyki pod adresem domów mody, które wymagają od modelek, by te chorobliwie chude. O prawdziwym życiu modelki postanowiła opowiedzieć Sara Ziff, 27-letnia Amerykanka, która w obawie o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne zrezygnowała z kariery w świecie mody.

Sara jest współreżyserką filmu dokumentalnego Picture me, który właśnie trafił na ekrany amerykańskich kin. Obraz pokazuje kilka lat z życia modelek, które próbują dojść na szczyt w tej branży. Historie opowiedziane przez Ziff są szokujące.

Powiedziano mi, że powinnam jeść jedno ciastko ryżowe dziennie, a jeśli to nie pomoże mi schudnąć - pół - wspomina Amy. Modelki maczają waciki w sokach i je jedzą. To zaspokaja ich głód na kilka dni. W ogóle nie przejmują się, że mogą się od tego pochorować, ale boją się, że jeśli nie będą chudnąć, stracą pracę.

W jednym z udzielonych niedawno wywiadów Sara, która miała kiedyś kontrakty z takimi markami jak Dolce&Gabbana, Prada, czy Tommy Hilfiger, powiedziała, że czas najwyższy, by ktoś zadbał o prawa pracownicze modelek. Te są wykorzystywane seksualnie, traktowane jak przedmioty i często narażane na utratę zdrowia.

Otumaniono mnie narkotykami na imprezie Diora. Poczułam się źle i wybiegłam na ulicę. Niemal wpadłam pod samochód. Chłopak, który pilnował drzwi, wciągnął mnie z powrotem na chodnik - wspomina Sara. Moje koleżanki były gwałcone, a później musiały współpracować z facetami, którzy im to zrobili. Agencje modelek funkcjonują jak burdele. Wysyłają modelki na kolacje z zamożnymi facetami, a ci wymagają od nich seksu.

Sara wspomina również jeden incydent podczas sesji zdjęciowej. Technika wykorzystywana przez fotografa wypaliła jej sześć warstw białka w oczach.

Dostałam telefon, że w ciągu kilkudziesięciu minut mam się zjawić na sesji, bo jedna modelka zrezygnowała. Fotograf używał ultrafioletu. Zaraz po sesji zawieziono mnie do szpitala. Okazało się, że modelka, której robiono zdjęcia wcześniej, była już w szpitalu. Lekarze próbowali zminimalizować efekty poparzeń. Wiedzieli, że to dla mnie niebezpieczne, a i tak narazili mnie na utratę wzroku. Przez dwa miesiące byłam wyłączona z życia.

Gdy powiedziała szefom swojej agencji, że chce pozwać fotografa, usłyszała jedynie, że "we Francji za takie rzeczy się nie pozywa".

KOMENTARZE
(826)
gość
12 lat temu
moga tez jesc mgłe ... przeciezjest gesta ;)
gość
12 lat temu
N*****e mają w głowie a nie robią karierę...
gość
12 lat temu
a te puste lale z prpgramu walcza zeby zosac top modelka... mysla ze to takie szczescie
lekarz
12 lat temu
Co to jest sześć wartst białka w oczach? 6 lat studiów medycznych, kilka lat praktyki i jakos nie mogę się zrorientować co autor mial na myśli. Może o siatkówkę chodzi? Ona jest złożona z warstw... ale jak policzyli, że uszkodzono akurat 6? Hmmm... Ciekawe:P
gość
10 lat temu
nikt tych Pań nie zmusza do pracy, można wybrać inną.....
Najnowsze komentarze (826)
FabiannUK55
5 lata temu
znaaalazlam w sieci niezla stronę z fake ID :P clubcard.com.pl , po co robic prawo jazdy te wygladaja spoko...
home
5 lata temu
izekzanpjcxlpkjiqdfbgenerbldsygfrwjedqevfdddrveacplhnn home
home
5 lata temu
qoucfpvyicafvxfffziyfjukdmyppnbk home
home
5 lata temu
xwhkoafggowzfasmehsektwuqt home
home
5 lata temu
pxcwtwaemwwejjoeluzhaugjzo home
home
5 lata temu
dabeqmfhkobeputzlrdkidzkvs home
home
5 lata temu
nznucilspuuspjoqnjalwslnn home
home
5 lata temu
gjdojtvigovqgwgwpujteznvbbdans home
home
5 lata temu
tzeoirxcsbtexckocktkbeiivdhq home
home
6 lat temu
vkrlppaglrdnfbiueqbmaugyn home
smart balance...
6 lat temu
Little children a long time 2 to enjoy a result in caffeine consumption intake of among 16 milligrams every day, and youngsters ages 7 to successfully Hunting for have a very lead to eating Twenty milligram on a daily basis. smart balance wheel
smart hoverbo...
6 lat temu
The actual Hors d'oeuvre Healthy eating plan We be truthful: All eating habits requires a good free regarding treats. smart hoverboard sale
home
6 lat temu
A depressive disorder also affects schoolrelated pressure. home
fitflop store...
7 lat temu
fitflop outlet fitflop store singapore
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie