Trwa ładowanie...
Przejdź na

Limo o "spier*****" do Kaczyńskiego: "Kabaret nie powinien mieć świętości!"

1497
Podziel się

"Może warto wykazać odrobinę zrozumienia, tolerancji i chrześcijańskiej miłości" - piszą w oświadczeniu.

Limo o "spier*****" do Kaczyńskiego: "Kabaret nie powinien mieć świętości!"
bDgjJqDF

Kabaret Limo bardzo przejął się krytyką ich ostrego skeczu, w którym marszałek Piłsudski mówi w krypcie Wawelskiej "spierdalaj" do nowo przybyłego Lecha Kaczyńskiego. Na Pudelku artykuł skomentowaliście ponad 2000 razy (zobacz: Kabaret poniża Lecha Kaczyńskiego: "WEŹ SPIER*****!") Miało być śmiesznie, wyszło trochę strasznie. Dlatego na stronie kabaretu pojawiło się długie, pisane w wielkich emocjach oświadczenie. Czy jest równie zabawne co głośny skecz? Oceńcie sami:

Jest nam bardzo przykro, kiedy obserwujemy co dzieje się w mediach i na forach internetowych w związku z naszym występem w kategorii HARDKOR na tegorocznym Ryjku - pisze Limo. Uważamy, że kabaret nie powinien mieć świętości i może, a nawet powinien poruszać czasem tematy drażliwe czy uznawane przez wielu za tabu. Stwierdziliśmy, że tak nazwana kategoria pozwoli uruchomić kabarety do zrobienia numerów, które w normalnych polskich warunkach byłyby uznane za zbyt prowokujące czy niegrzeczne.

Prowokacja dla samej prowokacji czy zdobycia wątpliwej popularności jest nam zupełnie obca i wzbudza w nas niesmak. Skecz o Krypcie Wawelskiej – w co i tak 99% czytających te słowa nie uwierzy – nie jest też próbą obrażenia zmarłego prezydenta. Jest to protest wobec POLITYCZNEGO działania, jakim – według nas – był pochówek ś.p. Lecha Kaczyńskiego na Wawelu. Działania, które podzieliło naród i zaogniło atmosferę po katastrofie Smoleńskiej. Cóż moglibyśmy zarzucić w tej sprawie zmarłemu prezydentowi?? Przecież sam się tam nie położył.

bDgjJqDH

To nie wszystko. Kabaret apeluje o... "odrobinę chrześcijańskiej miłości":

Może warto wykazać odrobinę zrozumienia, tolerancji i chrześcijańskiej miłości, którą wszyscy sobie wycierają usta. Wielu zarzuca nam podlizywanie się obecnej władzy. Jest to absurd, ponieważ idąc tym tropem, każdy, kto nie lubi mazurków Chopina, musi być fanem Bacha. Inni rzucają na nas kalumnie, bo szargamy świętości i robimy skecz o zmarłych. Gdzie były te głosy i mejlowe pogróżki, kiedy na warsztat braliśmy Pablo Picasso, Napoleona czy Kopernika? Może tak bardzo bulwersuje przekleństwo? Czy gdybyśmy użyli słynnego "Spieprzaj, dziadu!", byłoby mniej protestów?

Dlaczego nie ma pikiet pod stacjami telewizyjnymi, które przed 22:00 emitują filmy pełne przemocy i przekleństw? - pytają dramatycznie. Może dlatego, że to tylko film, a film, skecz czy spektakl – nieważne, czy niskich, czy wysokich lotów – to sztuka. Sztuka powinna mówić o wszystkim co nas boli, cieszy i dotyczy.

Co myślicie o tych tłumaczeniach?

bDgjJqDN
bDgjJqEi
KOMENTARZE
(1497)
gość
10 lat temu
Teraz nagle wszyscy bronią Kaczyńskich... A gdyby Lech (z całym szacunkiem) żył, niejeden z Was rzuciłby w niego błotem. Co za naród. Zostawcie Limo w spokoju.
starykakalarz
10 lat temu
a kogo to obchodzi? jak się ogląda kabaret, to raczej trudno oczekiwać , że usłyszy się język "miłości" płynący z radia maryja!
gość
10 lat temu
maja racje chlopaki.
bDgjJqEj
gość
10 lat temu
jestem po stronie kabaretu, jak ktos nie zrozumial zartu, jego problem. Kabaret jest po to by wyszydzac g*****e rzadzacych.....
gość
10 lat temu
100% racji dla Limo
Najnowsze komentarze (1497)
gość
7 lat temu
Mają rację! Limo w bardzo inteligentny sposób porusza problemy naszego społeczeństwa. Niestety, wiele osób tego nie rozumie. Przez to pojawia się masa bezsensownych artykułów o tym , że kabarety nie mają granic, żartują ze wszystkiego z czego da się żartować. Najczęściej głos zabierają zapaleni katolicy, którzy czekają jedynie na to,żeby zadać cios innym, a po tym wszystkim idą grzecznie do kościółka i udają świętych. Myślę, że jeszcze przez wiele lat, artyści będą musieli tolerować takie zachowania. KONIEC.
gość
8 lat temu
Faktycznie temat dość trudny, ale trzeba i takiemu "stawić czoła", Oni zrobili to w taki a nie inny sposób. Mi się akurat podoba. Tak trzymać LIMO.
gość
8 lat temu
Kabaret Limo ma racje, a fakt że autor tego tekstu nie zrozumiał "sprostowania" świadczy tylko o jego głupocie
gość
8 lat temu
pudelek śmierdzi
Prawdomówny
8 lat temu
Lech Kaczyński jest "za krótki" na Wawel... bo tak prawdę mówiąc co On takiego zrobił, czym się wsławił poza tym, że zginął w tragicznych okolicznościach?
gość
8 lat temu
Jeśli jest śmieszne należy się śmiać. Trzeba mieć dystans do siebie i rzeczywistości. A jak a świętością jest nieboszczyk, który zginął w katastrofie?
Czternastolat...
9 lat temu
Ludzie...czasami brak mi słów.. Kabaret limo! Jeśli to czytacie..to wiedzicie ze czternastolatka jest za wami..i to wcale nie czternastolatka przeżywająca okres buntu,tylko czternastolatka,która ma dystans,ciut poczucia humoru i trochę rozumu...dziękuje i pozdrawiam ;)
gość
9 lat temu
Dobrze zrobili , przeciętny Polak tak właśnie myśli . ; /
bDgjJqEb
gość
9 lat temu
Dobrze zrobili , przeciętny Polak tak właśnie myśli . ; /
Alicja z Gdan...
9 lat temu
Uwielbiam LIMO, co do skeczu jak kogos boli to niech nie oglada.. proste ! Dawaj czadu LIMO :D :)))
gość
9 lat temu
z kabaretem i tak polityka ,ani media nie wygrają , jak nie ten to nastepny .
al
9 lat temu
Brawo Limo!!!
gość
10 lat temu
mozna sie wysmiewać z rzadzocych ale ze zmarłych , pomyslcie o jego córce widze ze kabaretowi brak pomyslu na dalszą kariere
gość
10 lat temu
lublam limo, ale po takim kontrowersyjnym wystepie czuje po prostu niesmak. chcieliscie byc fajni? nie wyszlo wam. limo to scierwo a szczegolnie ten arab
...
Następna strona
bDgjJqED