Trwa ładowanie...
Przejdź na

Dorn o Wojewódzkim: "Polska prezydencja W PSIM GÓWNIE!"

487
Podziel się

"Zbeszcześcił polką flagę. Ta decyzja jest wynikiem niekompetencji i ignorancji."

Dorn o Wojewódzkim: "Polska prezydencja W PSIM GÓWNIE!"
bDIGjTNN

Wczoraj podczas konferencji prasowej ogłoszono, że polską prezydencję w Radzie Unii Europejskiej, która rozpocznie się 1 lipca, otworzy ogromne show wyreżyserowane przez Kubę Wojewódzkiego i Krzysztofa Maternę. Najważniejszą częścią uroczystości ma być 4-godzinne widowisko Tu Warszawa, podczas którego polskie utwory zaśpiewają polskie i zagraniczne gwiazdy.

Marzyła mi się idea koncertu bardzo otwartego i wolnego, który metaforycznie i dosłownie będzie koncertem bez granic między Polską, Europą i światem – mówił Wojewódzki. Marzył mi się koncert, w którym nie będzie granic metrykalnych, w którym spotkanie polskich artystów z artystami świata będzie naszym powodem do dumy, a nie do tego, by po raz kolejny obserwować nasze narodowe kompleksy.

Podczas koncertu wystąpią m.in. Perfect, Myslovitz, Lech Janerka, Michael Bolton, Angie Stone i Dolores O’Riordan. Decyzja o zatrudnieniu Wojewódzkiego nie spodobała się Ludwikowi Dornowi. W oficjalnym oświadczeniu przypomina, że w jednym z odcinków swojego programu Kuba wtykał polską flagę w psią kupę.

bDIGjTNP

Pan minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski może nie pamięta, ale ja pamiętam: w marcu 2008 roku w programie p. Wojewódzkiego gospodarz i jego goście wtykali zminiaturyzowane polskie flagi w atrapy psich ekskrementów.

Być może decyzja p. ministra Zdrojewskiego jest wynikiem ignorancji i niekompetencji (tych najbardziej twórczych sił w dziejach), ale być może, p. premier Tusk za pośrednictwem p. ministra Zdrojewskiego na sposób Apolla Delfickiego, który "nie mówi, nie milczy, ale daje znaki", daje nam znaki, jaki ma być w jego i PO rozumieniu najgłębszy ideowy sens polskiej prezydencji w UE.

W tej sprawie rząd p. Tuska i PO poszły o dziesięć mostów za daleko. Idea, by profanator polskiej flagi był twarzą polskiej prezydencji wymaga zdecydowanej odpowiedzi. Samemu nie bardzo mi się chce, więc apeluję o zorganizowanie podczas koncertu, który będzie prowadził p. Wojewódzki pikiety. Bez żadnych haseł, bez nurzania flagi UE w ekskrementach, bo na takie pomysły mogą wpaść chętne do pikiet środowiska radykalno-narodowo-antyeuropejskie. Po prostu trzeba wynająć telebim i przez cztery godziny koncertu prowadzonego przez p. Wojewódzkiego puszczać na nim ten fragment jego programu, podczas którego wtyka polską flagę w psie gówna. Podkład muzyczny: oczywiście "Oda do Radości" z IX symfonii Beethovena, hymn Unii Europejskiej - proponuje poseł.

Wpadniecie na imprezę?

bDIGjTNV
bDIGjTOq
KOMENTARZE
(487)
gość
10 lat temu
To był nalepszy koncert w Polsce ! Wreszcie bez codziennego kiczu i bez konferansjerów z marnymi żarcikami. Poprostu pełen znakomitej muzyki, wywołujący wzruszenie i dumę. Super !
gość
10 lat temu
szol szol ktos przed kamera spodnie zdjal
gość
10 lat temu
Nie zna jak nie zna, w koncu zajmował się w przeszłości organizowaniem festiwali typu Jarocin, albo reżyserował teledyski czy też występy polskich artystów muzycznych..
bDIGjTOr
gość
10 lat temu
Niezwykły B****N
gość
10 lat temu
Kuba to b****n RP jak obecny rząd.Nic dodać nic ująć-pasują do siebie
gość
10 lat temu
Dorn ma rację
gość
10 lat temu
nienawidze po i pis, smolenska , polski, kup, sablewskiej, kuby, dorna, aldi, biedronki, cieplego i zimnego lecha, sasiada, sasiadki, rodziny, usa, rosji, internetu, plus i t-mobile.... jestem polakiem i NIGDY NIE BEDZIE FAJNIE!
gość
10 lat temu
Co ma wspólnego przyprowadzenie psa do sejmu z flagą w gównie? Bush przez 4 lata mieszkał z psem w białym domu i nikt nie czuł się tym urażony...
gość
10 lat temu
lepsza flaga w gownie niz w rekach posla Durnia czy dornia z PISzczurowego zwiazku Pier..olnietych I Skurwia..ych !!!
gość
10 lat temu
co za roznica czy flaga w psim gownie czy w rekach PISowcow .taki sam efekt. osobiscie wole w psim gownie mniej obraza Polske.
gość
10 lat temu
LUDWIKU DORN I SABO..........
gość
10 lat temu
DOM PONRK76F
angelhearth
10 lat temu
Kuba jestes niezwykly.....
bDIGjTOj
gość
10 lat temu
k****n Dorn
...
Następna strona
bDIGjTOL