Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kaczyński o X Factor: "TO TELEWIZYJNE ZAKŁAMANIE!"

640
Podziel się

Ostra opinia o polskich talent show: "Ci ludzie zaczynają wierzyć, że są światowej sławy artystami. Nie wolno igrać z psychiką ludzką."

Kaczyński o X Factor: "TO TELEWIZYJNE ZAKŁAMANIE!"
bDeElwUR

Programy "poszukujące talentów" tak bardzo wrosły już w naszą kulturę, że mało kto zastanawia się nad ich potencjalnym negatywnym wpływem na młodych ludzi próbujących swoich szans w telewizji. Bogusław Kaczyński, uznany krytyk muzyki poważnej postanowił zabrać głos w tej sprawie i wyraził swoje gorzkie i surowe zdanie na temat tego typu produkcji.

Wygłaszał on mowę podczas finałowego koncertu Międzynarodowego Festiwalu im. Krystyny Jamroz. Opowiadał on o patronce imprezy, nieżyjącej już śpiewaczce operowej. W swoim wykładzie podkreślał, że Jamroz mozolnie wspinała się po szczeblach kariery, a zanim stała się sławna, zaczynała od niewielkich, mało znaczących ról.

Została solistką Opery Wrocławskiej, ale to były maleńkie role. Bo wielu artystów zaczyna swoje kariery właśnie od małych ról - opisywał Kaczyński. Telewizje nagminnie urządzają muzyczne turnieje, w którym jurorzy mówią tym młodym ludziom, pięknie umalowanym, ubranym przez stylistów, uczesanych przez dobrych fryzjerów: "Masz wielki talent" albo "Mam w domu parę tysięcy płyt, ale brakuje mi tylko twojej". I ci ludzie zaczynają wierzyć, że są światowej sławy artystami. A potem program się kończy, wracają do swoich wiosek i okazuje się, że nawet tam nie robią kariery. I wtedy następuje załamanie**.**

bDeElwUT

Być może krytyk odwołał się do przykładu Michała Szpaka, który zdobył sporą telewizyjną popularność, ale w rodzinnym Jaśle nadal nie udało mu się uzyskać akceptacji... Zobacz: "Zrobił z nas miasto pedałów"

Kaczyński przypomina również, że uczestnicy takich programów są jedynie sezonowymi gwiazdkami, regularnie zastępowanymi przez producentów nowymi, nieopatrzonymi jeszcze twarzami.

Piszą do mnie potem mamy, babcie załamanych uczestników, bo ktoś ich nazwał gwiazdą, a nie robią kariery. "Panie Bogusławie, co robić", pytają. I piszą, że są intrygi w środowisku artystycznym. Ale ja mówię, jak to? Przecież oni nie żyją w środowisku artystycznym. Jeśli macie wnuki, dzieci, to wytłumaczcie im, że to tylko telewizyjne zakłamanie. Bo gdy skończy się program, organizatorzy szukają już nowych "gwiazd" do następnej edycji. Tylko że tak się nie robi. Nie wolno igrać z psychiką ludzką, bo to później w młodym człowieku powoduje załamanie**.**

Trudno chociaż częściowo nie zgodzić się z taką opinią. Spróbujcie przypomnieć sobie, ilu uczestnikom Idola, _**Mam talent**_, _**You Can Dance**_ czy innych programów udało się zaistnieć w show biznesie i utrzymać w nim na dłużej?

bDeElwUZ
bDeElwVu
KOMENTARZE
(640)
gość
9 lat temu
Kaczyński ma 100 procentową rację !!!!!!!!!!!
gość
9 lat temu
czy mozna administracyjnie usuwac komenty idiotów 1, pierwszy, Zadupkowice czytaj Pudla, Chełmża, kocham roberta, zarabiaj w internecie itd? Możnaby wtedy poczytać, co ludzie sądzą o danym artykule, co?
gość Totem
9 lat temu
Nawet nie wiesz o kogo chodzi, a zabierasz glos. A chodzi baranku o znanego muzycznego recenzenta - Bogusława Kaczyńskiego.
bDeElwVv
lord b
9 lat temu
to jak zupełnie inny Kaczyński któremu się wydaję że jest mężem stanu
gość
9 lat temu
bardzo sluszna wypowiedz...
Najnowsze komentarze (640)
USA
8 lat temu
zqExC6 <a href=" [url= [link=
gość
9 lat temu
bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla!!
gość
9 lat temu
żal, żal ,żal ,żal i jeszcze raz ŻAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gość
9 lat temu
najlepiej wstąpic do PISu i nic nie robic tylko szukac HAKÓW.Kaczynski do roboty!
gość
9 lat temu
a on mysli, ze jest mezem stanu ha, ha, ha.
gość
9 lat temu
No i w tym przypadku zgadzam się z Kaczynskim
gość
9 lat temu
ma rację. To jest kultura co on prezentuje a nie ten slums dzisiejszych czasów
gość
9 lat temu
Ciężkim lamusem to jesteś ty,skoro nie wiesz nawqet kto to jest Bogusław Kaczyński.
bDeElwVn
gość
9 lat temu
bla bla bla! Michał Kocham CieEE!!! :*
gość
9 lat temu
ble bla ble blaa!
gość
9 lat temu
Igrzyska muszą trwać ale przecież my nie musimy ich oglądać.Zawsze jest wybór.
gość
9 lat temu
Zawsze mozna wyłaczyć
ktoś kto ma g...
9 lat temu
ja wiem o co mu chodzi o tym zakłamaniu itd to nie są brednie .....
gość
9 lat temu
Uwielbiam p.Boguslawa-moglabym godzinami sluchac jego opowiastek o slawnych tego swiata.
...
Następna strona
bDeElwVP