Trwa ładowanie...
Przejdź na

"Bluźni przeciw Matce Bożej!"

3441
Podziel się

"Nie byłam na koncercie, widziałam go w Internecie" – mówi posłanka Szczypińska. "Obraża papieża, naśmiewa się z jego problemów zdrowotnych!"

"Bluźni przeciw Matce Bożej!"
bDgzvrCJ

Przed gdańskim sądem nadal odbywa się sprawa przeciwko Nergalowi. Ryszard Nowak nie daje za wygraną i po tym, jak sąd pierwszej instancji uznał, że darcie Biblii, podpalenie jej i stwierdzenie, że kościół katolicki to zbrodnicza sekta nie mają znamion zabronionych i nie kwalifikują się pod obrazę uczuć religijnych, złożył apelację. Tym razem pomagają mu... posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

Nie byłam na koncercie, widziałam go w Internecie, jest porażający, Biblia to dla mnie sacrum. Adam Darski znany jako Nergal, dokonał czynu, którego nie powinien dokonać, znieważył moje uczucia religijne – mówiła przed sądem posłanka Jolanta Szczypińska. Nie ma przyzwolenia na bezczeszczenie Pisma Świętego. Warto by się zastanowić, co by było, gdyby pan Darski był na tyle odważny i podarł Koran albo Talmud. Jak wtedy zareagowaliby wierni tych religii? Jak zareagowałoby państwo?

My reagujemy w obronie wielu wartości – mówił poseł Andrzej Jaworski. Kiedy pan Darski w swych tekstach obraża papieża, gdy naśmiewa się z jego starszego wieku i innych problemów zdrowotnych, kiedy bluźni przeciw Matce Bożej, na te sprawy nie możemy pozostać obojętni. Musimy reagować. Nie byłem na koncercie Nergala i gwarantuję, że nigdy na żaden nie pójdę.

bDgzvrCL

Darski i jego obrońca nie wydają się poruszeni tymi oskarżeniami. Kpią z drugiej strony twierdząc, że zareagowała stanowczo za późno:

Ta reakcja nie jest szczególnie szybka - minęły już niemal cztery lata. Jeśli ktoś się czuje pokrzywdzony, powinien reagować od razu. Ale to prawo pokrzywdzonego, kodeks pozwala na to. Adam Darski nie jest ani zmęczony tą sprawą, ani znużony. My tutaj nie mamy emocji – przekonuje dziennikarzy jego obrońca, Jacek Potulski.

Jak sądzicie, czy jest jeszcze sens ścigać ludzi za "obrazę uczuć religijnych"? A może to już trochę archaiczne podobnie jak indeks ksiąg zakazanych?

bDgzvrDm
KOMENTARZE
(3441)
gość
9 lat temu
js tsm go lubie,to jest jego tworczosc i tyle
gość
9 lat temu
Ja tam go lubie... ;))
gość
9 lat temu
nie ma prawa tak obrażać katolików ! z jakiej racji?! z innymi wyznaniami nie byłby takm odważny , dobrze powiedziała ta kobieta...dla mnie to on jest z tej racji cieniasem
bDgzvrDn
gość
9 lat temu
wcale nie jest fajny...jest obrzydliwy w tym co robi,obrzydliwa jest jego twórczość!!!
gość
9 lat temu
a fani radia maryja bluźnią i atakują dziennikarzy, to dopiero diabły wcielone >:)
Najnowsze komentarze (3441)
gość
9 lat temu
Z tego co kojarzę to kościół katolicki założył świętą inkwizycję, która wymordowała wiele tysięcy niewinnych ludzi, oskarżając ich o czary. To kościół katolicki urządzał krucjaty (krucjata dziecięca np. ). no i chyba najbardziej sztandarowy przykład "zabijcie wszystkich... Bóg rozpozna swoich". Miłosierdzie ... taaa.
gość
9 lat temu
Biorąc pod uwagę historię kościoła to można się z ni zgodzić jako najbardziej zbrodniczej może nie sekty ale prędzej organizacji. A i nie przypominam sobie aby w którymś tekście były aluzje skierowane do papieża i jego choroby
fan behemoth'...
9 lat temu
Wy slepi glupcy! Podazacie za swoja wiara z zawiazanymi oczami. Polska to kraj moherowcow i nietolerantow. Zacofani, nietolerancyjni, slepi na rzeczywistosc. To nie sredniowiecze, choc niektorym tak sie wydaje. I dajcie sobie juz spokoj z tym koranem i talmudem. Zlosliwcy. Prawdziwi katoliccy polacy od siedmiu bolesci.
gość
9 lat temu
Szczypińska to świętojebliwa baba.Nie ma zadnego własnego zdania. Wszystko robi dla Kaczora a On ją olewa. Głupie b****o.
gość
9 lat temu
Jolanta Szczypińska to satanistka !!
gość
9 lat temu
Pal gume Pajacyku :-)
gość
9 lat temu
Nergal będzie płacił za to co teraz wyprawia...
antyloda
9 lat temu
gość taki p*****k i cham. tak tak wyglada przecietny k***l :D
bDgzvrDf
antyloda
9 lat temu
ość d***l!!! powinien bogu na kolanach dziękować że wyzdrowiał buhahahahaha ciemna owco ..bogu???? on sie nie modlil..on SIE LECZYL i moze podizekowac dawcy i lekarzom :P ty katolicki n****u
antyloda
9 lat temu
gość ateisci zamknac sie i****i nie kazdy jest i****a jak katole hahahahaha ciemna masa, nic nie mysla tylko rycza jak z*********i zboczony kler nakaze :D
gość
9 lat temu
No to jeszcze trochę poczekajmy aż islam zapanuje w Europie i zobaczymy czy Nergal i inni prześmiewcy odważa się obrażać Allacha.
gość
9 lat temu
d***l!!! powinien bogu na kolanach dziękować że wyzdrowiał a on co! jest porąbany dla mnie to człowiek z zaburzeniami psychicznymi jak nie ma co robić to niech się zajmie czymś pożytecznym typu akcjami charytatywnymi a nie obraża religie
gość
9 lat temu
taki p*****k i cham...to co od niego wymagać,jego tylko stać na obrażanie największych wartości katolików!!!...ale i jego dopada już sprawiedliwość P.Boga.
gość
9 lat temu
K****n! ;/ Kocham metal i myślę, że jego muzykę umiał bym polubić ale kogo on z siebie robi? satanistę??? wstyd dla świetnej muzyki jaką jest metal m/
...
Następna strona
bDgzvrDH