Trwa ładowanie...
Przejdź na

Głódź oskarża Nergala: "TO PRAKTYKUJĄCY SATANISTA!"

3864
Podziel się:

"Dawał publiczne dowody swojego obrzydzenia chrześcijaństwem!" Dlatego... powinien stracić pracę.

Głódź oskarża Nergala: "TO PRAKTYKUJĄCY SATANISTA!"
bFdVDPHF

Zakończenie procesu o podarcie Biblii na koncercie to nie koniec wojny Adama Darskiego z przedstawicielami Kościoła Katolickiego. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź napisał otwarty list do prezesa TVP Juliusza Brauna, w którym protestuje przeciwko udziałowi Nergala w programie The Voice of Poland. Przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski napisał w przekazanym mediom dokumencie, że pojawienie się "znanego skandalisty Adama Darskiego" w jury programu "głęboko zaburza stosunek TVP do misji społecznej obowiązującej telewizję publiczną".

Pan Darski wielokrotnie dawał publiczne dowody swojego obrzydzenia chrześcijaństwem i religią w jej powszechnym rozumieniu - czytamy w liście arcybiskupa. Mając do dyspozycji treść jego publikacji internetowych, osobistych działań i społecznego wydźwięku jego wypowiedzi trudno się dalej oszukiwać twierdząc, że nie mamy do czynienia z praktykującym satanistą.

Chrześcijańskie zasady nakazują więc, by go zwolnić.

bFdVDPHH

Nie może iść komercja przed dbałością o tkankę życia społecznego, ani chęć przyciągnięcia widzów przed kultywowaniem wartości budujących Naród - dodaje Głódź. W imieniu milionów Katolików, a także pozostałych Chrześcijan i Ludzi Dobrej Woli nie godzących się na promocję wrogiej człowiekowi ideologii za pomocą mediów publicznych wyrażam głębokie oburzenie i zdecydowany protest przeciwko promowaniu osoby Adama "Nergala" Darskiego i jego światopoglądu w mediach publicznych w formie przyjętej obecnie przez Telewizję Polską.

To już czwarty głos protestujący przeciwko udziałowi Nergala w The Voice of Poland. Wcześniej do Juliusza Brauna zwracał się biskup Wiesław Mering, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy ksiądz Bolesław Karcz oraz przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości.

Nergal ma szczęście, że nie urodził się ze swoimi poglądami kilkaset lat temu. Mogłoby wtedy nie skończyć na pogróżkach i życzeniach śmierci przysyłanych do szpitala. Zobacz: Doda: "Ludzie życzą Adamowi śmierci!"

Jak myślicie, czy kościół powinien publicznie walczyć z Darskim? Czy Nergal ma prawo nie szanować organizacji, którą uważa za sektę?

bFdVDPHN
bFdVDPIi
KOMENTARZE
(3864)
gość
10 lat temu
Panie Głódź!!!!!!!!!!! Jak pan awansował do stopnia generała. Normalny żołnierz czeka na taki awans całe życie. Co pan dałeś, albo co zrobiłeś? Jak można w wojsku Polskim awansować w ciągu kilku lat od szeregowca do generała? Czy te stopnie są tak już utytłane w błocie, że dają każdemu?
gość
10 lat temu
chyba nigdy nie dowiemy się prawdy
gość
10 lat temu
Mnie też brzydzi religia,czy powinni mnie wywalić z pracy?
bFdVDPIj
gość
10 lat temu
Co ma piernik do wiatraka? W tym przypadku religia do wystepowania w telewizji? A niech i sobie kury czci, co nam do tego.
gość
10 lat temu
a moze tak cos jeszcze o praktykujących purpratach zainteresowanych ministrantami klerykami itp.
Najnowsze komentarze (3864)
gość
9 lat temu
Piłem z Głódziem w Rumii koło Gdańska. Potrafi wypić.
gość
10 lat temu
A JA NIE ZYCZE SOBIE- OBRAZA TO MOJE UCZUCIA RTELIGIJNE , inie zamierzam placic za indoktrynacje, ogladanie klechow i sluchanie ich zaklamanego belkotu, nie zycze sobie ich m**d w tv 1,2 ,3 i innych oplacanych z abonamentu, nie zycze sobie rozdawania im tego co wypracowali nasi rodzice- ta znienawidzona komuna, i rozkradania panstwa, pasozytowanai na biednych, wbijania ciemnocie populizmu i zerowanai na tym. Sredniowiecze dalej zywe- p******y wbijaja ciemnocie do pustych łbów brednie- ciemnota to lyka, bo nie potrafi myslec- czarna zaraz pasozytuje na ciemnocie- a zapieprzaja na to normlani. CZAS Z TYM SKONCZYC !!!!!!!!!!!!!!! Chcecie kleru? utrzymujcie go sobie sami !!!!!!!!!!! ZADNYCH DAROWIZN, INDOKTRYNACJI, WYCIAGANAI KASY I SKLADEK ZUS POD POZOREM - NAUCZANIA - indoktrynacji !!!!!!!!!! jedynie slusznej wiary, okradanai biednego kraju- wydzirania ziemi za ulamek wartosci- kim trzeba byc by tak postepowac ? Normalny czlowiek spalilby sie ze wstydu................
gość
10 lat temu
Flaszka-Głódź powinien stracić pracę za pijaństwo.
gość
10 lat temu
jeden g***i a drugi jeszcze głupszy
gość
10 lat temu
Darski, ktoś ci narobił na głowę...? Nieładnie!
gość
10 lat temu
jestem obrzydzona głodziem, więc go z kraju wyrzucić na misję walki z afrykańskimi czarownikami
gość
10 lat temu
Nergal rules!! uwielbiam gościa, Księża są porypani! czepiają się nergala bo sami chcą ukryć to że dotykają małe dzieci!
gość
10 lat temu
nie dosc ze taki brzydki to jeszcze bez mozgu... ;) biedny
bFdVDPIb
dla mńie papi...
10 lat temu
wprowadź treść komentarza
co dorwania b...
10 lat temu
wprowadź treść komentarza
gość
10 lat temu
Ja też!
gość
10 lat temu
Polska (przynajmniej teoretycznie) nie jest państwem wyznaniowym i mamy rozdzielnośc Państwa od religii (chociaż masa przykładów pokazuje, że nie do końca tak jest) Dopóki TVP jest organizacją publiczną, świecką to Kościołowi nic do tego, kogo telewizja zatrudnia. Żyjemy w wolnym zdawałoby się kraju i Nergal ma prawo głosić takie poglądy jakie chce. Osobiście również uważam religię za ograniczającą i pozbawaiającą ludzi swobody myślenia. Katolicyzm to sekta jak każda inna.
gość
10 lat temu
Papież JP II by wybaczył!!! na naukę dla niektórych już za późno, a szkoda!!!
gość
10 lat temu
haha wielu was, ty i twoj pies
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bFdVDPIU
bFdVDPIV
bFdVDPIW
bFdVDPIX
bFdVDPIY
bFdVDPID