Trwa ładowanie...
Przejdź na

Ksiądz BRONI Nergala! "To gra polityczna!"

1340
Podziel się

"Media zrobiły z niego szatana. Nie jest satanistą, bo nie wierzy w Boga."

Ksiądz BRONI Nergala! "To gra polityczna!"
bDfVgwTF

Wydaje się, że wszyscy duchowni zwrócili się przeciwko Nergalowi i jego udziałowi w jesiennym programie Dwójki. Niespodziewany głos rozsądku pojawił się ze strony księdza Adama Bonieckiego, byłego redaktora naczelnego Tygodnika Powszechnego i częstego komentatora w programach publicystycznych. Twierdzi on, że szum, jaki wytworzył się wokół Darskiego to jedynie gra polityczna mająca na celu pozbycie się szefostwa Telewizji Polskiej.

To jest takie nieodparte poczucie, że tu jest jakaś gra wyborcza, gdzie chodzi o to, żeby przejąć telewizję i powiedzieć, że trzeba zmienić dyrekcję – powiedział ksiądz w rozmowie z Beatą Tadlą w TVN 24. Na wszelki sposób usiłuje się wrobić w to pana Juliusza Brauna, który bierze to na siebie, ale, w gruncie rzeczy, to w ogóle nie jest jego odpowiedzialność.

Co ciekawe, Boniecki zapewnia, że Nergal nie ma nic wspólnego z satanistami, gdyż ci wierzą w Boga i szatana, a on nie wierzy w żadnego.

bDfVgwTH

Nieodparcie widzę w tym operację przedwyborczą. Nergal prezentuje satanizm, a media zrobiły z niego szatana. Nie jest satanistą. Satanista musi wierzyć w szatana, musi wierzyć w Boga. Taka jest religijna postawa, on się od tego odżegnuje rękami i nogami. Przyjął taką grę, szerzy nienawiść w tych swoich programach, nie on jeden. Natomiast w tej telewizji występuje w zupełnie innej roli, w umowie zastrzeżono, żeby tematów religijnych nie poruszać. Zachowuje się kulturalnie i delikatnie. Jeżeli czymś zaszokował, to tym właśnie, że nie szokuje niczym.

Wydaje się, że to jedyny głos rozsądku ze strony duchownego w tej sprawie. Biskup włocławski, Wiesław Mering, zaapelował nawet do wiernych, by na złość Nergalowi nie płacili abonamentu radiowo-telewizyjnego. Szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Jan Dworak, skrytykował słowa biskupa.

Niepłacenie abonamentu wydaje mi się dosyć krótkowzroczne. Jeśli ten bojkot miałby odnieść skutek, to uderzy przede wszystkim w Polskie Radio i rozgłośnie regionalne, a chyba nie o to biskupom chodziło. Stosowanie takiego środka, jakim jest niepłacenie abonamentu, choć przyjęte w świecie demokratycznym jako obywatelskie nieposłuszeństwo, w tym wypadku wydaje mi się nieporozumieniem - czytamy w oświadczeniu.

Dworak zwraca uwagę, że prawo głosi, że media publiczne mają respektować chrześcijański system wartości i jednocześnie prezentować zróżnicowane poglądy i sprzyjać ich swobodnemu kształtowaniu się w społeczeństwie.

bDfVgwTN

Chrześcijański system wartości, jakkolwiek bardzo szeroki i pod którym ja się podpisuję, wyklucza inne systemy wartości. Zwracałem na to uwagę wielokrotnie w okresie 17 lat obowiązywania tej ustawy. Sprawa "Nergala" pozwoli się do tej sprzeczności ustosunkować.

Myślicie, że sprawa Nergala będzie przełomem i doprowadzi do jakiejś zmiany w TVP i ogólnie w mediach? Czy poglądy ateistyczne, które tak naprawdę prezentuje on w wywiadach, krytykując instytucję kościoła i religie monoteistyczne, staną się u nas wkrótce tak zwyczajne jak w Czechach i na Zachodzie?

bDfVgwUi
KOMENTARZE
(1340)
gość
9 lat temu
ksiądz Adam bardzo mądrze Nergala opisał
gość
9 lat temu
dlaczego przyjęło się, że katolicy atakują i zieją nienawiścią? gdy wokół robi się z katolików ciemnogród (media, komuchy) i nie respektuje ich wyboru (Nergal), mamy przechodzić z tym do porządku dziennego? ludzie mają już dość ciągłej nagonki na coś, co jest częścią ich życia, tak trudno to zrozumieć? wystarczy chamstwa i nietolerancji w innych sferach życia, niech nie podburzają młodzieży i dadzą spokój chociaż religii, dzięki której ten kraj podnosił się tak wiele razy z opresji...
gość
9 lat temu
No proszę i kolejny news do serii. Dzień bez Darskiego, to dzień stracony, nieprawdaż? ;) A Pudelek już pewnie się cieszy i zaciera ręce na te tysiące komentarzy.
bDfVgwUj
gość
9 lat temu
Ten ksiadz ma poukladane w glowie
gość
9 lat temu
ma racje ten ksiądz ten szum to gra.
Najnowsze komentarze (1340)
zhjdIS , [url...
9 lat temu
zhjdIS , [url= [link=
RYFF6n dxcbj...
9 lat temu
RYFF6n <a href="
EF5a30 , [url...
9 lat temu
EF5a30 , [url= [link=
Xbe7k1 gycjk...
9 lat temu
Xbe7k1 <a href="
Keep these ar...
9 lat temu
Keep these articles coming as they've oenped many new doors for me.
gość
9 lat temu
no mądry ksiądz
NAUCZYCIEL
9 lat temu
JEDEN ADAM WART DRUGIEGO! WIDAĆ, ŻE COŚ W TYCH ADAMACH JEST NIE TAK, BO KIEDYŚ JEDEN Z NICH ZAMKNĄŁ BRAMY RAJU Z EWĄ, A TERAZ CI DWAJ PONOWNIE MAMIĄ NAS POSŁUCHEM DLA SZATANA ...
gość
9 lat temu
Satanizm to religia jak kazda inna. Skoro mamy wolnosc wyznania, dlaczego akurat ta religia jest pietnowana?
bDfVgwUb
gość
9 lat temu
Nikomu nie przeszkadza, że Nergal jest ateistą, przecież każdy ma prawo nie wierzyć, tu chodzi o działania satanistyczne, których się dopuścił.. czy satanizm nie był przez was potępiany i nieakceptowany do momentu, gdy pojawił się Nergal i zaczęła się wielka promocja jego osoby za pieniądze płatników abonamentu? nagle wolno być satanistą… nagle Polska jako jedyny kraj na tym globie zgadza się z pseudoideologią satanizmu, nie sprzeciwia się jej… poza tym Nergal to niezły aktor skoro muzykę wykorzystuje do propagowania satanizmu, którego tak naprawdę zwolennikiem nie jest jako ateista, bardzo szczery jest w tym co robi i czemu się poświęca.. prawdziwy artysta z niego…
gość
9 lat temu
Boniecki OK
gość
9 lat temu
Ksiądz Adam Boniecki to Jedyny mądry ,rozsądny i prawdziwy duchowny w tym zakłamanym światku kościelnym.Życzę Mu 100 lat życia.
twój obsrany ...
9 lat temu
gość
9 lat temu
Bardzo mi się podobają słowa księdza jeden ksiądz co sie nie miesza w politykę.
gość
9 lat temu
"Chrześcijański system wartości, jakkolwiek bardzo szeroki i pod którym ja się podpisuję, wyklucza inne systemy wartośc" czyli katolicy nie moga zyc w panstwie demokratycznym ,to jak ??? reszta ma wyemigrowac i panstwo wyznaniowe czy katolicy do Watykanu ??
...
Następna strona
bDfVgwUD