Trwa ładowanie...
Przejdź na

Katechetka szczuła dzieci przeciw Nergalowi?!

1972
Podziel się

Rodzice są oburzeni. "Mała myślała, że to praca domowa. To nawoływanie do nienawiści!"

Katechetka szczuła dzieci przeciw Nergalowi?!
bDZArpZx

Jak myślicie, czy o to mu właśnie chodziło? O sprawach wiary, wolności słowa i obecności religii katolickiej w życiu codziennym jeszcze nigdy się tak głośno nie rozmawiało. A wszystko to za sprawą obecności Nergala w programie The Voice of Poland. Darski nie rozjuszył jedynie księży, polityków i publicystów prawicowych. Został już również potępiony na... lekcji religii w szkole podstawowej.

Gazeta Wyborcza informuje o incydencie, który wydarzył się w Poniatowej w województwie lubelskim. Jedna z uczennic wróciła do domu z adresem strony internetowej, na której znajduje się oświadczenie Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy oraz protest przeciwko obecności Nergala w programie Telewizji Polskiej.

Córka potraktowała to jak zwykłą pracę domową, ale dla nas było to nawoływanie do nienawiści mówią oburzeni rodzice. Mała w ogóle nie wie, kim jest Nergal, my też nie widzimy powodu, żeby dowiadywała się tego w trakcie katechezy. W końcu na lekcji religii dzieci powinny uczyć się o Biblii, a nie takich sprawach.

bDZArpZz

Podałam adres strony internetowej, bo sama protestowałam. To nie była jednak prośba o głosowanie do dzieci, ale do ich rodziców. Nikomu nic nie narzucam – broni się katechetka, Anna Świst. Uczymy szacunku do Biblii. Jeśli ten pan drze Biblię na oczach wszystkich ludzi, to dlaczego o tym nie mówić? W końcu w naszym kraju mamy wolność słowa.

Podobnych argumentów używa lubelska kuria. Ks. Mieczysław Puzewicz, jej rzecznik prasowy, twierdzi, że nie ma w tym zachowaniu nic nagannego, jeśli było ono jedynie apelem do rodziców: Jeśli był to sposób na dotarcie do rodziców uczniów, to nie widzę w tym nic nagannego. Niszczenie Biblii każdego chrześcijanina napawa smutkiem. O sprawach wiary mówi się publicznie, można o tym rozmawiać także z dziećmi.

Nieco inaczej wypowiada się lubelski kurator oświaty, Krzysztof Babisz. Będąc nauczycielem nie zadałbym takiej pracy domowej na żadnym przedmiocie. Sprawa Nergala nie ma żadnego aspektu wychowawczego. Może w liceum, w połączeniu z szerszym tłem, mogłaby być jakimś punktem wyjścia do dyskusji na temat wolności w sztuce, ale na pewno nie w szkole podstawowej - powiedział i jednocześnie poinformował, że nie będzie interweniował w sprawie, gdyż nie dostał zgłoszenia od żadnego rodzica.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego, Zygmunt Wyroślak, zapewnił redaktorów, że porozmawia z katechetką: Nie powinno się tego typu akcji przeprowadzać na lekcjach, bo to jest niepotrzebne wciąganie uczniów w sprawy dorosłych.

bDZArpZF

Co sądzicie o poziomie lekcji religii w polskich szkołach?

bDZArqaa
KOMENTARZE
(1972)
gość
10 lat temu
JA JESTEM OGÓLNIE ZADOWOLONA I Z LEKCJI RELIGII I Z KSIĘŻY KSIĄDZ JAK CHODZIŁ OSTATNIO PO KOLĘDZIE POTRAKTOWAŁ MNIE HONOROWO PROBOSZCZ CUDOWNY ICH TEŻ NIERAZ MAJĄ PRAWO PONIEŚĆ EMOCJE ALE OGÓLNIE NA PLUS A TO CO ZROBIŁ ADAM TO SKANDAL NIE WIEM CZEGO ON POSZEDŁ W TYM KIERUNKU
gość
10 lat temu
A możewaszym dzieciom zdjęcia z koncertu Nergala pokazać?
gość
10 lat temu
katolicy - Śmieszne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bDZArqab
gość
10 lat temu
Anna Świst-na stos!
gość
10 lat temu
Katechatka, wielka katoliczka, zionąca nienawiścią do innych ludzi. Szkoda, że nie wolno palić na stosie, bo połowa pseudo katolików by spłonęła.
Najnowsze komentarze (1972)
gość
9 lat temu
nergal jest the best
gość
10 lat temu
Bez kitu 0 tolerancji.. KTO IM KAŻE OGLĄDAC NERGALA?
gość
10 lat temu
To przestańcie wreszcie chrzcić dzieci, posyłać do Komunii, ciągnąć na katechezę! Jeżeli nie przeszkadza wam darcie Biblii i obrażanie Kościoła, to po co wam sakramenty? Tradycja? Kościół się tylu ludziom nie podoba, a ławki jakoś pełne.
gość
10 lat temu
wycofać religię ze szkół! - uczennica
gość
10 lat temu
To nic innego jak nawoływanie do nienawiści i promowanie swoistego rodzaju rasizmu! Ta katechetka jest nawiedzona. To ona przejawia agresję i nienawiść w swoich poczynaniach. Namawianie dzieci, które nie mają zielonego pojęcia o tym kim jest Nergal, co to znaczy wiara i niewiara, kim są sataniści, a kim ateiści, jest rzeczą absurdalną! Nergal jest prawdziwym arystą i jednoczeście niezwykle inteligentnym człowiekiem. Nie rozumiem o co tyle zamieszania! O to, że potargał Biblię? Książka jak każda inna, w dodatku jego własna, miał prawo zrobić z nią to co uważał za słuszne! Mógł ją potargać, spalić, podeptać i opluć i nikogo to nie powinno interesować. To, że ma własne poglądy i ujawnia je na światło dzienne, świadczy tylko o jego odwadze i sile przebicia! Powinniśmy go szanować za to kim jest i jaki jest. Powinniśmy go tolerować, co nie znaczy, że wszyscy mamy go lubić, kochać , czy ubóstwiać! Nergal jest inny, jest wyjątkowy, podobnie jak Michał Szpak, Madox, Merlin Manson i wielu innych (co nie znaczy, że go do nich porównuje). A Polska to zacofanykraj! Bez tolerancji i nadzieji na jakiekolwiek zmiany w tym kierunku!
gość
10 lat temu
To ja też skorzystam z wolności słowa. Pani Anna Świst niech sobie prześwista pipę! :)
mąż z kiriatu
10 lat temu
A po co religia w szkole w ogóle?
gość
10 lat temu
ciemnota polska
bDZArpZT
gość
10 lat temu
"Jeśli ten pan drze Biblię na oczach wszystkich ludzi" - jakich wszystkich ludzi ja się pytam? To była (co już wiele razy było podkreślane) impreza zamknięta, gdzie nikt nie miał prawa kamerować. W ogóle drąc biblię wyraził swój sprzeciw wobec bre... treści tam zawartych.
gość
10 lat temu
T niech nergal potarga koran a nie biblie to wtedy zostana mu jekies 3 dni zycia
gość
10 lat temu
W lubelskiem to chyba jakaś zmasowana akcja narzucona katechetom przez Kosciół, bo u mnie cała katecheza była poświęcona Nergalowi, ciekawe czy taki temat jest w programie.
K&S
10 lat temu
NERGAL KOCHAMY CIĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gość
10 lat temu
Ja nie lubię Nergala, ale nie z powodu podarcia Biblii. Ci, którzy oskarżają Nergala za podarcie Biblii uniewinniają, wręcz bronią kiboli, którzy obrażają ludzi. A przecież człowiek jest największym dobrem naszego świata. Czas najwyższy wiedzieć, że dla jednych Biblia to tylko książka. A czy to premier p. Tusk czy prezydent p. Komorowski, czy nawet przeciętna osoba to człowiek dla wszystkich myślących
gość
10 lat temu
NERGAL KOCHAMY CIE!!!!
...
Następna strona
bDZArqav