Trwa ładowanie...
Przejdź na

"To program O BRUTALNYM ŚWIECIE show-biznesu!"

354
Podziel się:

Dyrektor TVN-u broni "Top model". "Droga do kariery modelki nie polega na przepływaniu przez rzekę" – odpowiadają krytycy.

"To program O BRUTALNYM ŚWIECIE show-biznesu!"

Wczoraj odbyła się konferencja, na której dyskutowano ostatnie wydarzenia w programie Top model oraz ich emisję w telewizji. Wzięła w niej udział Elżbieta Radziszewska, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania kobiet i mężczyzn. Publicznie potępiła szefostwo TVN za emisję odcinka, w którym Dawid Woliński sprawdzał prawdziwość piersi jednej z uczestniczek.

Takie rzeczy powinny spotkać się od razu na planie z ostrą reprymendą i zostać wycięte – mówiła oburzona. Trudno mi uwierzyć, że w XXI w. ktoś może mówić, że takie zachowanie jest normalne. Namawiam do obywatelskiego protestu wobec takich zachowań.

Wtórowała jej Monika Guzińska, właścicielka agencji modelek Joost, która wyśmiała metody, jakie jury stosuje podczas wyboru dziewczyn. Przypomnijmy: potępiła ona program Top model już wcześniej, na łamach Pudelka: "Dziewczyna na początku kariery NIE MA PRAWA SIĘ ROZEBRAĆ!"

Droga do kariery modelki nie polega na przepływaniu przez rzekę, bitwy na poligonach i inne tego typu konkurencje – przekonywała. Żadna szanująca się modelka nie zgodzi się też na rozbieraną sesję na początku kariery. To, co się pokazuje w tym programie, to psucie wizerunku modelek.

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło już kilka skarg od widzów oraz samej Radziszewskiej. W jednej z nich wymieniono wiele szokujących cytatów z obu edycji. Trzeba przyznać, że zebrane razem robią bardzo złe wrażenie. Zobacz: Seksistowskie cytaty z "Top model"? (LISTA)

W związku z tym zwrócono się z prośbą do szefostwa TVN-u o ustosunkowanie się do tych skarg. Dawid Woliński i Edward Miszczak woleli bronić jednak programu w najnowszym numerze Wprost.

_**To jest program o tym, co może spotkać modelkę w prawdziwym świecie show-biznesu**_ – mówi projektant. Zastosowaliśmy rodzaj prowokacji, by pokazać, że dziewczyny wielokrotnie jeszcze zetkną się w tej branży z próbą naruszania ich granic. I nie chodzi o to, żeby były gotowe na wszystko, ale żeby pokazały, jak sobie z taką sytuacją radzą.

Czyli "w trosce o nie" będziemy dla nich jeszcze gorsi?

To jest program o prawdziwym, brutalnym świecie show-biznesu, a nie atrapie tego świata. On ma pokazywać naganne postawy środowiska, ich język, ich nieprzyzwoite zachowania – dodaje Miszczak. Szkoda, że nikt nie zwrócił uwagi na poprzedni odcinek programu. Jurorzy z szacunkiem i sympatią odnieśli się do dziewczyny, która na wizji przyznała się do zmiany płci.

KRRiT nadal czeka na oficjalne pismo od TVN-u. Po zapoznaniu się z nim może je uznać, bądź nałożyć na nadawcę karę finansową, a nawet nakazać zaprzestania emisji programu.

Jak oceniacie sytuację dziewczyn wystawianych publicznie na takie próby i komentarze? Naszym zdaniem nie do końca sprawiedliwe jest mówienie, że one "same tego chciały" i zgadzają się na publiczne poniżanie. Może właśnie nie wiedziały, na co się piszą?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(354)
gość
11 lat temu
tlumaczenie rownie absurdalne co np przemoc fizyczna wobec dzieci. no bo w koncu jak dorosna lepiej sobie tak "zahartowane" w zyciu poradza...
gość
11 lat temu
Miszczak wystarczy na ciebie dziadu spojrzeć i widzać ze jesteś kiblowym zboczkiem .
gość
11 lat temu
"Jurorzy z szacunkiem i sympatią odnieśli się do dziewczyny, która na wizji przyznała się do zmiany płci." a przepraszam bardzo, jak inaczej mogli się odnieść? wyśmiać ją, przezwać? co za łaskę zrobiło jury, że zachowało się NORMALNIE??
gość
11 lat temu
woliński i Tyszka tak tylko gadają bo chcieli sobie pomacać cyce i nie mają innych argumentów tyko o brutalności świata modelingu.
gość
11 lat temu
Niech dyr MISZCZAK przestanie pier''''''''''c totalne bzdury i mówic o rzeczach o których kompletnie niema zielonego pojecia TVN to MEDIALNE GÓWNO
Najnowsze komentarze (354)
Gość
8 lat temu
Guzińska to bardzo mądra kobieta dobrze mówi
gość
11 lat temu
z show biznes to nie ma nic wspólnego , to jest nasza polska wiocha...
gość
11 lat temu
ten program propaguje anoreksję
gość
11 lat temu
oglądałam ten odcinek i rzeczywiście "macanie na ekranie"
gość
11 lat temu
to tak jakby pracować w agencji lekkich obyczajów
gość
11 lat temu
No jasne, że do niej akurat odnieśli się z szacunkiem i życzliwie. Na tym polega polityczna poprawność - zamiast szanować wszystkich ludzi, szanuje się tylko tych, którzy akurat są wygodni
gość
11 lat temu
To prawda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gość
11 lat temu
"Szkoda, że nikt nie zwrócił uwagi na poprzedni odcinek programu. Jurorzy z szacunkiem i sympatią odnieśli się do dziewczyny, która na wizji przyznała się do zmiany płci." To ma być plus dla programu?
ivss
11 lat temu
One się pniżyły, coraz gorszy ma wydźwięk ta sprawa.
gość
11 lat temu
Jeśli hit to kit, to wiadomo, że chodzi o kasę. Panu dyrektorowi TVN się podobało!! Tyle, że to mężczyzna, głodny młodego ciała i stać go na płatny negliż i macanki. My prosimy o program na poziomie, kulturalną wymianę zdań, profesjonalnych jurorów, oraz uszanowanie dziewcząt. Nie wszystkie są prostytutkami, nie wolno ich krzywdzić!!! Nie po to do programu się zgłosiły.
gość
11 lat temu
mało profesjonalne..., dziewczyny żenujące nie powinny na to pozwalać, prowadzący nie powinni się w ten sposób zachowywać.
KARIERA KUSI?...
11 lat temu
POZA SEXEM I GŁUPIĄ CZCZĄ GADANINĄ TO NIC CIEKAWEGO W PROGRAMACH NIEMA. A MŁODE GŁUPIUTKIE DZIEWCZYNY MARZĄ O ŚWIATOWEJ KARIERZE W MODELINGU I ZROBIĄ WSZYSTKO CO CHCĄ FACECI. OBIECANKI CACANKI.
gość
11 lat temu
zakazać emisji!!!
gość
11 lat temu
jestem oburzona
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie