Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kapitan Wrona odpowiada Marcie Kaczyńskiej!

1923
Podziel się

"Byli bez możliwości kontroli, skuteczność sterów była za słaba. My mieliśmy cały sprawny samolot" -tłumaczy.

Kapitan Wrona odpowiada Marcie Kaczyńskiej!
bDfVbBnp

Już następnego dnia po lądowaniu kapitana Tadeusza Wrony, który uratował pasażerów Boeinga 767, pojawiły się wypowiedzi porównujące to wydarzenie do katastrofy w Smoleńsku. Marta Kaczyńska zamieściła na swoim blogu wpis, w którym zastanawiała się, jak to możliwe, aby pasażerski samolot bez szwanku osiadł na betonie, podczas gdy Tu-154 rozpadł się na kawałki lądując na błocie. Poprosiła o komentarze w tej sprawie. Zobacz: Kaczyńska porównuje lądowanie Boeinga do Smoleńska!

Dziś wpis Marty Kaczyńskiej skomentował sam pilot Boeinga:

Manewr podejścia do lotniska był precyzyjny do końca, wiedzieliśmy w którym momencie dotkniemy pasa i jak delikatnie to zrobimy. Myślę, że piloci Tu-154, kiedy zobaczyli ziemię, starali się umknąć i uniknąć zderzenia - tłumaczył na antenie Radia Zet. Mieli większą prędkość i przypadek sprawił, że w trakcie tego manewru uniknięcia kontaktu z ziemią uderzyli skrzydłem w grubsze drzewo, co spowodowało, że odpadła im końcówka skrzydła.

bDfVbBnr

Tak nierówne siły na całym skrzydle i na tym skróconym spowodowały, że nie mieli szans dalszej kontroli, on się przechylił - dodał. Z tej oceny wyszło, że jeszcze w powietrzu wykonał pół beczki. Byli bez możliwości kontroli, skuteczność sterów była za słaba. My mieliśmy cały sprawny samolot z wyjątkiem tego, że nie było podwozia.

bDfVbBnS
KOMENTARZE
(1923)
gość
9 lat temu
Współczuje Pani Marcie... nie tylko samej straty rodziców, ale i , a chyba - przede wszytkim - tak trudnego procesu żałoby i jadu, który tak chętnie wylewaja na Nią ludzie
gość
9 lat temu
facet na poziomie!
gość
9 lat temu
TBG :) 1ST :)
bDfVbBnT
gość
9 lat temu
Brawo Kapitanie :)
gość
9 lat temu
Nie dziwie sie Marcie, po prostu to zal po stracie rodzicow
Najnowsze komentarze (1923)
agusia
3 lata temu
to jest moj cel do j****ia ta baba g****ic to az zdechnie
fitflop onlin...
5 lata temu
fitflop happy gogh fitflop online sale
gość
9 lat temu
Szanowna Pani Marto nie ma co wspominac juz wypadku w smolensku... tutaj Pan Kamitan Wrona zrobil co do niego nalezalo i chwała mu za to. Prosze nie łączyć tych dwóch spraw. Zarówno tam 9w smolensku) , jak i tu w Warszawie zagrożone bylo życie osób, takich samych osób.. nie ważne kto jest kim w państwie czy społeczeństwie... . Dodam osobiście od siebie, iż szkoda , że Sejm RP to nie samolot, bo moze wtedy bylo by "normalnie" :)
gość
9 lat temu
Trauma po stracie rodziców długo jeszcze potrwa. Bardzo mi jej żal. Nie dziwię się jej porównaniom z innymi lądowaniami samolotów. To tylko zrozumie ktoś, kto sam przeżył stratę kochanych rodziców. Wyśmiewanie się z jej głębokiego żalu jest bardzo nie na miejscu.
gość
9 lat temu
Skoro jesteś taki mądry/ mądra to napisz JAK ???
gość
9 lat temu
TO BYŁ ZAMACH ZAMACH ZAMACH ZAMACH
gość
9 lat temu
matko jak kazdy ocenia , jej rodzice umarli ma prawoooo
gość
9 lat temu
co ona sugeruje? ze to piloci jak kamikaze zabili jej rodzocow w samobojczym ladowaniu? Oj , kara boska na nasz kraj ta rodzina Kaczynskich
bDfVbBnL
gość
9 lat temu
dwa zęby a fuj
gość
9 lat temu
nieświeży oddech
gość
9 lat temu
masz tylko dwa zęby???????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gość
9 lat temu
No właśnie i to jest ta różnica
gość
9 lat temu
Jad sie sączy
gość
9 lat temu
dlaczego z ludzi rodzą sie Wampiry Językowe nie ma szcunku dla Śmierci która i tak kazdego dopadnie to do zobaczenia i Odwalcie się wreszcie od tych co stracili swoich Bliskich Koniec
...
Następna strona
bDfVbBon