Trwa ładowanie...
Przejdź na

"Jak Bruce Dickinson to obejrzy, to będzie taki malutki!"

741
Podziel się:

Ciężarna Monika Urlik brawurowo wykonała hit... Iron Maiden. "Było genialnie!"

"Jak Bruce Dickinson to obejrzy, to będzie taki malutki!"
bECQIzGZ

W drugim odcinku _**The Voice of Poland**_ na żywo zaprezentowali się uczestnicy z grup Ani Dąbrowskiej i Adama Darskiego. Każdy z nich wykonał jedną piosenkę. Do następnego odcinka dzięki SMS-om przechodziły po dwie osoby z każdej ekipy, po jednej "ocalali" trenerzy, a dwie ostatnie musiały jeszcze raz zaśpiewać swoje utwory. Ostatecznie jurorzy decydowali, kto z nich wystąpi w następnym odcinku.

Wieczór rozpoczął się od "pełnego testosteronu" wykonania piosenki Polski z repertuaru zespołu Human przez Damiana Ukeje. Mocny wokal i pewność siebie na scenie spodobała się wszystkim sędziom. Masz ten power o którym mówił Zbyszek [Hołdys] - zachwycała się Kayah. Następnie na scenie pojawiła się niepozorna, delikatna Karolina Charko z Fade Into You Mazzy Star. To, co robisz jest tak wyjątkowe, że nie potrzebujesz bogatej aranżacji i wyjątkowych środków - mówiła Dąbrowska, jej trenerka. Cała uwaga skupiona jest na tobie. To jest jedna z podstawowych rzeczy które powinien mieć artysta.

Filip Sałapa z grupy Nergala zaśpiewał - a raczej zacharczał - Enjoy the silence Depeche Mode, jednak został przyjęty raczej umiarkowanie. _**Dość nudno**_ - oceniła Dąbrowska. Kolejna była Kasia Klimczyk, którą z pełną odpowiedzialnością można nazwać największym nieporozumieniem tego programu - najmniej utalentowana, niezbyt charyzmatyczna czy przyciągająca uwagę, czyli pozbawiona jakiejkolwiek cechy, która mogłaby przykryć niedostatki wokalne. Niestety, jej wykonanie Supergirl Reamon obnażyło wszystkie, liczne braki. _**Wiem, że poczyniłaś duże postępy, ale dla mnie to jednak za mało**_ - mówił Piasek. Dąbrowska próbowała bronić swojej uczestniczki, ale każdy, kto ma chociaż minimum muzycznego słuchu wie, jak trudne było to zadanie, bo Klimczyk po prostu "fałszowała jak pies". (Jak swego czasu oceniała popisy wokalne Ani Muchy w Jak ONI Śpiewają Elżbieta Zapendowska).

bECQIzHb

Najlepszym wykonaniem wieczoru było bez wątpienia _**Run to the hills**_ Iron Maiden przez ciężarną Monikę Urlik. Dziewczyna kojarzona głównie z repertuarem wielkich diw wkroczyła pewnie na scenę i absolutnie ją rozniosła. Piasek był zachwycony.

- Jak wrócimy do domu, to będziemy musieli przykręcić ogrzewanie, bo wszyscy czujemy się przypaleni - ocenił. _**Monika, wykonanie było genialne, więcej nie powiem, milczę jak ksiądz Boniecki.**_

- _**Ogień piekielny!**_ - dodała Kayah.

- Jak śpiewałeś, to sobie pomyślałam: moja dziewczynka! - zakrzyknął oczarowany Nergal. Jesteś koniem trojańskim, ponieważ wokalista tego zespołu, Bruce Dickinson, dostał propozycję wzięcia udziału w tym programie w Anglii i odmówił, bo powiedział, że to jest żena i że on tego robić nie będzie. I ja sobie pomyślałem tak: ty zrobisz ten numer, rozpieprzysz wszystko, wiadomo, świat jest mały, ten utwór jutro jest w sieci i pewnego dnia, Bruce Dickinson obejrzy ten wykon z The Voice of Poland i zrobi się - on nie jest duży, ale zrobi sie jeszcze mniejszy - zrobi się tak malutki, zrobi się potwornie czerwony, bo będzie mu tak cholernie głupio i odszczeka te słowa! - zakończył swoją tyradę Nergal.

bECQIzHh

Faktycznie, było to zdecydowanie najlepsze wykonanie tego wieczoru, a jeżeli chodzi o technikę oraz możliwości wokalne Monika jest jedną z najlepszych w programie.

W ramach występu drużyny z trenerem Nergal i jego ludzie zaprezentowali _**Born to be wild**_ (uściślając: oni śpiewali, Darski grał na gitarze). Ares Chadżinikolau wymachiwał krzyżem, a na koniec wszyscy złożyli dłonie jak do modlitwy. Będzie afera?

Po decyzjach telewidzów i jurorów do ostatecznego starcia w drużynie Dąbrowskiej stanęły Ewa Szlachcic oraz Kasia Klimczyk. Trenerka nie miała większych wątpliwości, że z programem powinna pożegnać się ta druga, i tak też się stało. Wśród uczestników Darskiego zmierzyli się ze sobą Ares oraz Filip Sałapa. I tu do końca nie rozumiemy słabości lidera Behemotha do dziwnego faceta, który albo nie umie śpiewać, albo bardzo dobrze to udaje, a wszystkie swoje atuty zaprezentował na etapie castingów w ciemno... W każdym razie do kolejnego odcinka dostał się Chadżinikolau z krzyżem w ręku.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że jurorzy kierują się w swoich wyborach nie do końca jasnymi kryteriami. A może wręcz przeciwnie - całkiem jasnymi, ale nie nadającymi się do wypowiadania ma wizji...

bECQIzHi
bECQIzHC
KOMENTARZE
(741)
gość
10 lat temu
gostek wysyła sprzeczne informacje, niby taki miły, a z diabłem ma konszachty, jakoś mnie ten wizerunek nie przekonuje, przekombinowane
gość
10 lat temu
dziadostwa nie oglądam
gość
10 lat temu
UP THE IRONS!
bECQIzHD
gość
9 lat temu
dobrze, ze Bruce nie wziął udziału w Brytyjskiej edycji tego chłamu. Urlik zniszczyła piosenke Ironów. Nergal powinien wgl nie wybierać takiej piosenki (czyt. legendy) dla niej. Moim zdaniem nie udźwignęła tego ciężaru.
gość
10 lat temu
Bruce Dickinson to jeden z najbardziej utalentowanych wokalistów na swiecie nergal moze mu buty czyscic
Najnowsze komentarze (741)
gość
7 lat temu
Jak śpiewałeś, to sobie pomyślałam: moja dziewczynka! - zakrzyknął oczarowany Nergal. ... "Jesteś koniem trojańskim, ponieważ wokalista tego zespołu, Bruce Dickinson, dostał propozycję wzięcia udziału w tym programie w Anglii i odmówił, bo powiedział, że to jest żena i że on tego robić nie będzie."... I tu się z Bruce'em zgadzam. " I ja sobie pomyślałem tak: ty zrobisz ten numer, rozpieprzysz wszystko, wiadomo, świat jest mały, ten utwór jutro jest w sieci i pewnego dnia, Bruce Dickinson obejrzy ten wykon z The Voice of Poland i zrobi się - on nie jest duży, ale zrobi sie jeszcze mniejszy - zrobi się tak malutki, zrobi się potwornie czerwony, bo będzie mu tak cholernie głupio i odszczeka te słowa" Dodałeś dziewczynie otuchy - fakt, sam pewnie bym się cieszył na Twoim miejscu. Ale bez żartów proszę. Dickinson to oryginalny głos i już klasyka tak, jak kiedyś Plant, Dio i inni wielcy.Całe rzesze "młodych" metalowców tak chcą śpiewać, mieć taką energię, charyzmę żywiołowość i talent twórczy. "Twoja" dziewczyna to na razie tylko głos dobry ale pospolity. Poza tym Jej "wykon" (durny skrót) zbyt przypomina Nightwish tylko bez operowych zaśpiewów oraz niestety zmiękcza oryginał.
ja pan i wład...
8 lat temu
Hahahaha, Dickinson w przeciwieństwie do Nergala nie jest sprzedajną dzi... i nie gra w tanich programach dla ludu.
gość
8 lat temu
Bruce Dickinson to jest gosc i się nie sprzedał tak jak nergal
Iron Maiden
8 lat temu
wykonanie no nie najgorsze ale Bruce zawsze bedzie najlepszy! UP THE IRONS! \m/
gość
9 lat temu
dobrze, ze Bruce nie wziął udziału w Brytyjskiej edycji tego chłamu. Urlik zniszczyła piosenke Ironów. Nergal powinien wgl nie wybierać takiej piosenki (czyt. legendy) dla niej. Moim zdaniem nie udźwignęła tego ciężaru.
Iron Maiden i...
9 lat temu
Chyba go p******o! Bruce Dickinson jest genialny i nikt nie pokona. Posłuchałam tego co ona śpiewała i to nie jest metal! Po prostu to tak jakby śpiewała jakiś popowy kawałek i myślała, że przejdzie. Nie!!! Nie tak łatwo jest pokonać geniusza z cztero-oktawowym głosem?! A Nergal niech się schowała przed Iron Maiden i tyle!!!
gość
9 lat temu
up the irons!
gość
10 lat temu
UP THE IRONS!
bECQIzHv
gość
10 lat temu
Drużyna Nergala rządzi!!!!!!!!!
gość
10 lat temu
dziadostwo to ty jesteś i nie obrażaj ludzi którzy to oglądają
luciferrrrgir...
10 lat temu
nergal to z*******y facet i artysta.dla mmnie jest wzorem, czy się to komuś podoba czy nie!
gość
10 lat temu
Od samego początku na tym "festiwalu" wiało wiochą. Wisienką na tym zgniłym torcie był polski Grek. Niektórzy bałwochwalcy tłumaczyli że wprawdzie nie trafiał w dźwięki ale był... zjawiskiem. W pierwszej chwili myślałem że on drwi z publiczności, ale szybko się okazało że on tylko tak potrafi wyć.
gość
10 lat temu
Bo to nie jest człowiek ograniczony, który nie zrobi czegoś na co ma ochotę bo "tak mu nie wypada" Po co sobie samemu narzucać takie ograniczenia ??
Sushi
10 lat temu
Nergal!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bECQIzIo
bECQIzIp
bECQIzIq
bECQIzIr
bECQIzIs
bECQIzHX